MENU

Forum - Wybór pracowni protetycznej?

Wybór pracowni protetycznej?

Wybór pracowni protetycznej?

Witam !Nazywam się Ania mam 28 lat,proszę o poradę.Jestem po operacji usunięcia gałki oczne z wszczepieniem implantu hydroksyapatytowego.Operacja odbyła się w Szpitalu Wojewódzkim w Olsztynie,byłam operowana jako pierwsza w tym szpitalu.Operację przeprowadzał między innymi doktor Pieczyński,młody lekarz.Jestem około dwa tygodnie po operacji ,wszystko jak do tej pory jest dobrze, ruchomość implantu jest średnia.Lekarz dał mi do wygojenia się protezę z imitacją soczewki .Jest ona niewiele większa niż zdrowe ojko,ale obawiam się czy nie wpłynie to póżniej na wielkośc właściwej epiprotezy,czy oczodół w trakcie gojenia się nie"rozciągnie" i nie będę miała problemu z włlaściwą epiprotezą,czy nie będzie musiała być większa od zdrowego oka.Poradżcie mi czy mam przez miesiąc nosić tę protezę od lekarza po czym zrobić właściwą, czy teżmoże zrobić w Krakowie epi modelującą ,a następnie dopiero właściwą np w WWarszawie,pozdrawiam!

Wybór pracowni protetycznej?

Aniu,ja miałem po operacji założony komformer, po miesiącu w Krakowie założyłem epi tzw przejściową (oczekiwanie na tą wlaściwą trwa ok 6-mcy).

Oczodół goi się kilka miesięcy, w moim przypadku po ok 2 miesiącach wymieniłem na inną większą ( kwestia chyba "ułożenia", zniknięcia opuchlizny) .

 

 

Wybór pracowni protetycznej?

Dziękuję za podpowiedz, pozdrawiam