MENU

Forum - Czy osoba widząca na jedno oko może zostać mechanikiem?

Czy osoba widząca na jedno oko może zostać mechanikiem?

Czy osoba widząca na jedno oko może zostać mechanikiem?

Witam zwróciłem się do Was ponieważ niedługo będę musiał wybrać kierunek, w którym będę musiał się uczyć i dlatego chciałbym zapytac osób takich jak ja....Otóż chciałbym się dowiedzieć czy widząc na jedno oko mogę zostać mechanikiem samochodowym? Jedyne rzeczy, które mnie naprawdę interesują to informatyka oraz wszystko co ma koła i jeździ. Z informatyki jestem bardzo dobry, lecz nie chcę z jednym okiem zasiadać przed komputerem 8 godzin dziennie ponieważ byłby to wyrok na moje dalsze życie(tak przypuszczam...niestety) więc jedynym wyborem z moich największych zainteresowań jest mechanika, ale nie wiem czy lekarz dopuściłby mnie do pracy z jednym sprawnym okiem...

 Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie posty i próby pomocy

Czy osoba widząca na jedno oko może zostać mechanikiem?

Powiem krotko - moim zdaniem nie ma zadnych przeciwskazan aby z jednym okiem zostac mechanikiem samochodowym.  ja nie jestem lekarzem medycyny pracy ale sam pomysl w czym moze przeszkadzac jednoocznosc podczas pracy pod maska samochodu. Ewentualnie mozliwe jest uzycie jakichs okularow ochronnych przed zabrudzeniem oczu.

Chyba ze z racji problemow okulistycznych trzeba sie wystrzegac wysilku fizycznego np. nie wolno podnosic ciezkich rzeczy to wtedy wybierac lepiej trzeba inny zawod.

Tyle mi podpowiada moja wyobraznia na ten temat.   Powodzenia w podejmowaniu decyzji.!

Czy osoba widząca na jedno oko może zostać mechanikiem?

Ja miałem podobny przypadek i co ciekawe lekarz powiedział że lepiej będzie dla mnie jak będę siedział przed komputerem. Ja pracowałem jako inżynier budowy, a co za tym idzie większość czasu spędzałem na otwartej przestrzeni, mając kontakt z wiatrem, pyłem, kurzem, słońcem wszystko to powodowało częste stany zapalne oczodołu itd. Lekarz podczas wizyty kontrolnej powiedział że lepszym rozwiązaniem byłaby praca w biurze, więc jeszcze w tym samym tygodniu odszedłem z pracy i znalazłem prace w biurze projektowym i muszę przyznać że większość moich problemów zniknęła, ale co bedzie dalej z moim wzrokiem biorąc pod uwagę 8-10godzin dziennie przed komputerem to czas pokarze. Weż pod uwage że mechanik samochodowy nietylko lata z kluczem i odkręca/przykręca śrubki. Troche czasu spędziłem w garażowym kanale (a to zasługa mojego wcześniejszego samochodu-Boże jak dobrze że się go pozbyłem) i musze przyznać że napewno czystej pracy nie będziesz miał (olej, smar i inne świństwa). Siły fizycznej też będziesz potrzebował, bo nie wszystko sprawnie schodzi/odkręca się/zdejmuje. Czasem trzeba coś przeciąć szlifierką (iskry), zespawać (ja prosiłem brata bo bałem się o oczy). Na koniec sam nie wiem co lepsze czy komputer czy mechanika samochodowa. Moim zdaniem rób to co cie interesuje i co ci sprawi przyjemność, spełnienie i zadowolenie, bo nie ma takiej pracy która by nie powodowała ryzyka dla zdrowia, zawsze się coś znajdzie za i przeciw.Pozdrawiam!

Czy osoba widząca na jedno oko może zostać mechanikiem?

Jeśli nie będę mógł robić tego to zostaje mi jeszcze LO na biologiczno-chemiczne jakieś kursy bhp i sie załapać do jakiejś firmy, albo na biotechnologie, ale niedość, że trzeba bardzo sie przyłożyć do nauki to z rozmów z osobami, które właśnie kończą naukę i szukają pracy mają problem z pracą po biologiczno-chemicznych ponieważ ze średnim wykształceniem pracy nie ma...Więc jak już to musiałbym jedynie zrobić inspektora BHP albo technika/inspektora pożarnictwa (od 2010r. bodajże każda firma takiego musi mieć) Muszę się dobrze zastanowić, by nie stracić czasu na coś co mnie będzie męczyć przez cały okres czasu, w którym już będę pracował...

Wracając do mechanika...Siła dla mnie problemem nie jest...przecież nie widzę na jedno oko, a do wykręcania śrub widoku przestrzennego chyba nie potrzeba?Co do spawania, cięcia itp. Z tego co wiem we wszystkich zakładach do wykonywania tego typu pracy wymagane są okulary ochronne(do cięcia itp), a do spawania specjalna maska spawalnicza.
Jeszcze pewna sprawa gdzieś czytałem, że przeciwwskazanie dla jednoocznych bylo z powodu owej rynny(że można do niej wpaść) Tylko wciąż nie moge zrozumieć co ma piernik do wiatraka przecież jednooki nie jest ślepy tylko nie widzi na jedno oko i trzeba chyba być idiotą żeby coś takiego wyczarować...Przeciwwskazania są dla mnie poprostu jakimiś baśniami albo opowiadaniami fantastycznymi. Nie rozumiem co ma do rzeczy 1 oko i dziura w ziemi(totalny idiotyzm)ktoś patrzy pod nogi, albo nie i to nie ma nic do rzeczy bo przecież nikt nie patrzy jednym okiem przed siebie, a drugim pod nogi(to już jest dla mnie kompletnie komiczne)Ja jedyne co to miałbym przeciwwskazania do długiego zasiadania przed komputerem, albo transportu(jakiegokolwiek) bo oczywiście wiemy niektórzy nie mają takiego szcześcia jak ja, że jeszcze coś tam widzę po drugiej stronie (prawym okiem tym chorym widzę co się dzieje po prawej stronie- wiem co tam jest widzę ile palcy ktoś wystawi itp. Niektórzy mają to ograniczenie widzenia i rzeczywiście podczas jazdy samochodem można mieć pewien problem z ciągłym obracaniem głowy. Podsumowując Polskie prawo to totalny idiotyzm z komizmem...Pozdrawiam wszystkich

Re: Czy osoba widząca na jedno oko może zostać mechanikiem?

Witaj:))

Co do kwestii BHP, to robienie kursu to wyrzucenie pieniędzy w błoto. Owszem każda firma zgodnie z przepisami UE musi mieć inspektora, ale musi być to osoba posiadająca tytuł INŻYNIERA, czyli ukończone 3 lata studiów (obecnie jeszcze niewiele szkół ma kierunek BHP, ale to się zmienia).

 

Co do rynny i wpadania w pewne rzeczy to w moim przypadku jest trochę racji:)) Nie mam lewego oka od praktycznie urodzenia, a mimo to zdarza mi się zahaczać lewą stroną ciała o klamki, futryny, itp:))))) Więc może coś w tym jest:))) 

Buziaczek:*

 

 

Re: Czy osoba widząca na jedno oko może zostać mechanikiem?


Karol:
Jeśli nie będę mógł robić tego to zostaje mi jeszcze LO na biologiczno-chemiczne jakieś kursy bhp i sie załapać do jakiejś firmy, albo na biotechnologie, ale niedość, że trzeba bardzo sie przyłożyć do nauki to z rozmów z osobami, które właśnie kończą naukę i szukają pracy mają problem z pracą po biologiczno-chemicznych ponieważ ze średnim wykształceniem pracy nie ma...Więc jak już to musiałbym jedynie zrobić inspektora BHP albo technika/inspektora pożarnictwa (od 2010r. bodajże każda firma takiego musi mieć) Muszę się dobrze zastanowić, by nie stracić czasu na coś co mnie będzie męczyć przez cały okres czasu, w którym już będę pracował...

Wracając do mechanika...Siła dla mnie problemem nie jest...przecież nie widzę na jedno oko, a do wykręcania śrub widoku przestrzennego chyba nie potrzeba?Co do spawania, cięcia itp. Z tego co wiem we wszystkich zakładach do wykonywania tego typu pracy wymagane są okulary ochronne(do cięcia itp), a do spawania specjalna maska spawalnicza.
Jeszcze pewna sprawa gdzieś czytałem, że przeciwwskazanie dla jednoocznych bylo z powodu owej rynny(że można do niej wpaść) Tylko wciąż nie moge zrozumieć co ma piernik do wiatraka przecież jednooki nie jest ślepy tylko nie widzi na jedno oko i trzeba chyba być idiotą żeby coś takiego wyczarować...Przeciwwskazania są dla mnie poprostu jakimiś baśniami albo opowiadaniami fantastycznymi. Nie rozumiem co ma do rzeczy 1 oko i dziura w ziemi(totalny idiotyzm)ktoś patrzy pod nogi, albo nie i to nie ma nic do rzeczy bo przecież nikt nie patrzy jednym okiem przed siebie, a drugim pod nogi(to już jest dla mnie kompletnie komiczne)Ja jedyne co to miałbym przeciwwskazania do długiego zasiadania przed komputerem, albo transportu(jakiegokolwiek) bo oczywiście wiemy niektórzy nie mają takiego szcześcia jak ja, że jeszcze coś tam widzę po drugiej stronie (prawym okiem tym chorym widzę co się dzieje po prawej stronie- wiem co tam jest widzę ile palcy ktoś wystawi itp. Niektórzy mają to ograniczenie widzenia i rzeczywiście podczas jazdy samochodem można mieć pewien problem z ciągłym obracaniem głowy. Podsumowując Polskie prawo to totalny idiotyzm z komizmem...Pozdrawiam wszystkich

 

 Ja widze na jedno oko praktycznie od urodzenia i mam prawo jazdy i wcale się nie obracam co pięć minut, już komuś na tym forum pisałem że swego czasu robiłem ok 300km dzienniem przez prawie rok i jak narazie odpukać żadnej stłuczki nie miałem.

Co do szkoleń to fajna sprawa pod warunkiem że już masz dyplom konkretny zawód i z danej dziedziny robisz sobie jakieś szkolenia które dodatkowo podnosza kwalifikacje. Większość firm uznaje coś takiego. Sam miałem przypadek jak na rozmowie kwalifikacyjnej zapytali mnie czy nie mam szkolenia z programu AutoCAD (taki program kreślarski) odpowiedziałem że nie potrzebuje bo znam go lepiej niż nie jeden z pracowników ich firmy. Niestety czasem tak jest, że ludzie którzy przyjmują cie na dane stanowisko woleliby żebyś coś takiego posiadał, bo poprostu mają podkładke wrazie gdybyś się nie sprawdził mogą prezesowi powiedzieć był gość przeszkolony i powinien umieć, a jak byś nie miał to prezes powie kogo Pan zatrudnił - gościa bez kwalifikacji.

Jeżeli chcesz zakończyć naukę po L.O. to lepiej idz do technikum przynajmniej zawód bedziesz miał. Zakończyć naukę po liceum to moim zdaniem porażka. Ja kończyłem biologiczno-chemiczny a wylądowałem pożniej na politechnice i nie miałem wielkich problemów wręcz przeciwnie. Do momentu wyboru studiów jeszcze czasu upłynie, a ty zmienisz 10 razy zdanie wiesz mi. Ja miałem być lekarzem, weterynarzem, nauczycielem w-f a w końcu zostałem projektantem. 

Czy osoba widząca na jedno oko może zostać mechanikiem?

Ja nie mam takiego problemu może przez to, że tą ważniejszą stroną coś widzę, ale nie wiem czy to na 100% ma jakiś wpływ. Ja nie mam żadnych problemów o nic się nie potykam i dziekuję Bogu ze chociaż jedno oko mam sprawne;]
No nic pójdę może do jakiejś poradni i mi powiedzą co i jak(już wychowawczyni mi to polecała, bo jej syn tez ma taki problem i teraz jest kelnerem w hotelu...zarobki niby takie sobie, ale za to 2-3 krotna pensja z napiwków...

Czy osoba widząca na jedno oko może zostać mechanikiem?

Czemu wy wszyscy sie tak poddajecie i szukacie sobie takiej prostej pracy sory że to powiem ale troche bez ambicji. Ja jakbym mogł się cofnąć to wyboru studiów poszedłbym na jakąś mechanikę precyzyjną (projektował jakieś turbiny do statków NASA), albo architekture (projektował bym stadion na euro 2012). Kto wie może zaczne któryś z tych kierunków od nowego roku akademickiego. Ludzie uwierzcie w siebie, nie ma rzeczy niemoiżliwych, my jednooczni wcale nie jesteśmy gorsi. Chyba, że zostać kelnerem to twoje marzenie, jeśli tak to zwracam honor i szacuneczek. Powodzenia w wyborze trudnej drogi życiowej. A jeśli bys wylądował na politechnice na jakimś kierunku budowlanym i miał problem to pisz postaram sie pomóc.UĹ�miech

 

Czy osoba widząca na jedno oko może zostać mechanikiem?

Moją pasją są komputery i wszystko co jeździ (tyle że nie jestem na tyle dobry z matematykii więc z inf może być problem, a chciałbym iść na mechanika (chociażby temu, że niedaleko miejsca zamieszkania jest fabryka VW, a tam na byle posadzie z średnim wyształceniem mozna niewiele poniżej 3000 można dostać(brat miał tam praktyki na mechatronice i im powiedzieli co i jak) Zobaczy się...

Re: Czy osoba widząca na jedno oko może zostać mechanikiem?


Karol:
Moją pasją są komputery i wszystko co jeździ (tyle że nie jestem na tyle dobry z matematykii więc z inf może być problem, a chciałbym iść na mechanika (chociażby temu, że niedaleko miejsca zamieszkania jest fabryka VW, a tam na byle posadzie z średnim wyształceniem mozna niewiele poniżej 3000 można dostać(brat miał tam praktyki na mechatronice i im powiedzieli co i jak) Zobaczy się...

 

 Pamiętaj do odważnych świat należy i trzeba najpierw spróbować, żeby potem nie żałować:))) Idź na studia!!!

A co do matmy to ogólnie teraz jest praktycznie na każdym kierunku:))))

Czy osoba widząca na jedno oko może zostać mechanikiem?

Niestety tak, ale ja mózgu do liczb nie mam....gubię się w tym całym, ale co zrobić...na to już wpływu nie mam. Jestem lepszy z z chemii i biologii (oba przedmioty na 5)tylko po biol-chem jest bardzo ważne pytanie - "co dalej" muszę sie dobrze zastanowić, a napewno coś wymyślę dziękuję za pomoc i dobre rady.

Czy osoba widząca na jedno oko może zostać mechanikiem?

Witajcie ! Mam już 49 lat i przez głupich doradcow pseudopsychologów nie wybrałem kierunku jaki mnie w dzieciństwie pasjonował, uważam, żw w zyciu cidziennym jest tyle zagrożeń dla nas i ludzi całkowicie zdrowych, ze ja po raz drugi gdyby przyszło mi wybierać co chciałbym w zyciu robic, na pewno nie brałbym pod uwage swego katectwa, najlepiej o nim nie pamietać, ja nauczyłem sie tego po latach i jest mi z tym b. dobrze, najwazniejsze w życiu są pasje i zamiłowania, których rezalizacja daje spełnienie, chocby to miało spowodowac całkowita utrate wzroku. Zycie zmusiło mnie że pracowałem jako spawacz, szlifierz, ślusarz, mechanik, nie byłem tylko kaskaderem Ja przeżyłem juz ze swym kalectwem 39 lat, nie zwracam uwagi na nie, robie wszystko na co mam ochote i nie myśle, jaki to ma wpływ na moj wzrok, w chwili obecvnej okularów potrzebyje tylko do czytania i to tylko +1,5, był okres w moim zyciu, ze w zwiazku z pracą 12 godz. dziennie patrzyłem w ekran kompa. Pozdrawiam Was wszystkich, głowy do góry, wydaje mi sie, ze łatwiej zyje sie bez jenego oka niż reki czy nogi. Pa !

Czy osoba widząca na jedno oko może zostać mechanikiem?

Ja to miałem problemy z jakimkolwiek zawodem. W/g lekarki która mnie badała, nie mogę pracować na wysokościach, w pomieszczeniach o wysokim zapyleniu, nie mogę być hydraulikiem, elektrykiem itp, itd. Ale że musiałem wybrać jakiś zawód, poszedłem na piekarza. Szef nigdy nie zobaczył wyniku badań lekarkich. Gdyby zobaczył to bym nie miał pracy wtedy Zaplombowane usta. Teraz nie przejmuję się. Robię to co się mi podoba. Siedzę prawie 9  godz przed telewizorem albo kompem w pracy :D