MENU

Forum - soczewki a okulary

soczewki a okulary

soczewki a okulary

soczewki a okulary

 

Witaj!

Spróbuj poczytać sobie na www.Forum-Gazeta.pl w dziale eksperckie, tam jest niezla baza pytań i odpowiedzi na temat soczewek kontaktowych.

Może tam znajdziesz odpowiedż na pytanie.

Pozdrawiam!

soczewki a okulary

 

Wpisz normalnie w googlach forum gazeta, a napewno znajdzie.Tamto wyżej to mi jakies głupoty otwiera.

soczewki a okulary

soczewki a okulary

 

Nie tylko jednoocznosc jest przeciwskazaniem do noszenia soczewek.Również zapalenie spojówek, zespół suchego oka, i.t.p

Przy noszeniu moga wystąpić różne problemy, takie jak: dyskomfort, zaczerwienienie oka, obrzeki, nadmierne łzawienie, swędzenie lub kłucie oka.Ale zdarzaja się równiez cięższe komplikacje takie jak urazy rogówki czy rózne zakazenia bakteryjne.

A jak się ma tylko jedno oko sprawne, to rzeczywiście jest to za duże ryzyko, które warto ponosić.

Tak mi sie wydaje.

soczewki a okulary

soczewki a okulary

 

A nie chcesz lupy ?

Też jest fajna i nie ma przeciwskazań!

Re: soczewki a okulary

Re: soczewki a okulary


honey:
Mam taki problem. Na zdrowe oko mam -1. Lekarz powiedział , że nie muszę nosić okularów. Ale soczewek nie mogę. Nie wytłumaczył mi dlaczego. Może ktoś z Was wie dlaczego nie mogę nosić na zdrowe oko soczewki korekcyjnej?

 

Lekarz powiedział, że nie musisz nosić okularów, ale czy Ty dobrze widzisz przy tej wadzie? Bo jeśli nie to po co sie męczysz dziewczyno.

Idź do normalnego okulisty i niech Ci wypisze okulary i po sprawie.

soczewki a okulary

Ja jutro albo w poniedziałek ide do okulisty pytać o to samo ;d Bo noszę soczewkę 0.00 na obu ale w niej widze lepiej a jak zdejmę to gorzej,oczy mnie pieką i trochę czerwienieją,i z daleka widze lepiej a z bliska gorzej.Spytam o tym noszeniu  tak jak pytałaś może wkońcu odpowiedzą nam na to pytanie :D:)

 

soczewki a okulary

 

 

soczewki a okulary

Mi okulistka powiedziała że czemu nie mogę mieć,i własnie zamówiłem sobię.Bo i na zdrowe oko -0,5 potrzebuje ;p :/

soczewki a okulary

Witajcie, 

Ja też nosiłam soczewkę na zdrowym oku. Zapobieganie zakażeniu to tylko kwestia zachowania odpowiedniej higieny. Nic złego sie nie działo. problem miałam kosmetyczny - bez okularów widać bardzo mój problem z drugim okiem...

soczewki a okulary

soczewki a okulary

Ja też od niedawna mam wadę na prawym -0.5 i pomyślałam po co zadreczać się okularami jak wystarczy mi soczewka? Nawet jest z tego pewien zysk, bo wystarczy mi tylko jedna i polowa mniej kosztów...

Wydaje mi się, że twój lekarz prawdopodobnie obawia się o twoje oko, które widzi, bo soczewki trzeba dokładnie czyścic i nosić tylko przez pewien okres i nie więcej...to delikatna sprawa i trochę kosztuje, a w okulary jak zainwestujesz to masz na bardzo długi okres czasu....

 Jak byłam u swojego lekarza to nic mi nie wspominal o soczewkach tylko od razu o okularach, ale ja jestem uparta i mam soczewki ;)

Pozdrawiam...

 

 

soczewki a okulary

Re: soczewki a okulary


honey:
heh, no ja właśnie też jestem uparta ;-) a to poszłaś do innego lekarza, który Ci zapisał soczewke?

 

 Nie, u tego samego powiedziałam, że wiem na czym to polega, że po miesiącu trzeba wymieniać soczewkę (zależy od rodzaju soczewki) i że trzeba ściągać w nocy, i dokładnie czyścić specjalnym płynem do soczewek....

Tak naprawdę lekarz o tym nie wiedział, dowiedział się że stosuje więc nie miał zbytnio wyjścia. Nie wiem jakiego rodzaju ty masz problem z tym  jednym okiem więc nie namawiam Cię na nic...mi  w każdym razie nic nie jest, a okulary i tak mi mówił ze potrzebuje od czasu do czasu to po co mi one jak zrozumiałam, że nie polepszą mi wzroku...

soczewki a okulary

Re: soczewki a okulary


honey:
No na jedno oko nie widzę (lewe) a z prawym jest wszystko w najlepszym porządku poza wadą.

 

 Tak wiem, tylko bardziej mi chodzilo o to czy soczewki mogą ci jakos pogorszyc tą sytuacje...oko to ważny nażąd nawet bardzo i szkoda go stracić....

Ja także, nie widzę na lewe oko od urodzenia wiec niestety nie mialam żadnego wpływu na to jak będę, ale nie tylko ja jestem w takiej sytuacji trzeba z tym żyć a da się..ale my tu nie o tym... moje prawe oko było sprawne ale wiesz jak to jest telewizor, komputer, wiecej nauki...moze też troche wlasnej glupoty i -0.5 wady gotowe...

Używam soczewki od czasu do czasu, w razie potrzeby i nie czuje,żeby było gorzej...

 Przemyśl sobie wszystko dokładnie, może lepiej posłuchać lekarza...