MENU

Forum - zaćma :( odpiszcie

zaćma :( odpiszcie

zaćma :( odpiszcie

Na początek chciałam tu wszystkich powitać i gorąco pozdrowić....:)

Trafiłam na tą stronkę wvczoraj więc jak widzicie całkiem niedawno:)Mój nieszczęsny przypadek to wrodzona katarakta prawego oka ,praktycznie nic nie widać  ale ostatnio wdają się jakieś stany zapalne a antybiotyki i maści nie chcą jakos pomóc .

Zapisałam się do podobno dobrego specjalisty na podkarpaciu(skąd jestem) i czekam na wizytę i myślę o zabiegu.Dużo się orientowałam i czytałam ,że na dzień dzisiejszy taki zabieg usunięcia zaćmy jest bezpieczny na znieczuleniu miejscowym.Chciałam spytać czy ktoś z was miał może taki zabieg i jak się go przechodzi ....?:( bo jak dla mnie to nie do pomyślenia ,że na znieczuleniu miejscowym będą mi grzebać w oku i ja mam niby nic nie czuć..........ech.)

Należę do tych osób , które nie dają się dotknąć dentyście bez zastrzyku znieczulającego ,,co dopiero zabieg usunięcia zaćmy....jestem straszną panikarą i nie chce mi się wierzyć na słowo że nic nie poczuje , fajnie by było gdybym dostała narkozę tylko z moim sercem to nie wiem czy to jest możliwe...(:(:(:(:(

Czekam na jakąś odpowiedż .....pocieszcie mnie, że moja panika nie potrzebna a chciałabym to oko doprowadzić do porządku 

gorąco pozdrawiam 

zaćma :( odpiszcie

Witam i spiesze uspokoic!!  Naprawde nie ma sie czego bac!  Ja dawno milam zabieg usuwania zmetnialej soczewki aby poprawic widok pola operacyjnego na siatkowce i jakos to przezylam, podobnie jak i miliony ludzi , ktorzy sa po wszczepach soczewek.

Znieczulenie miejscowe w okolice oczodolu.  Sam zabieg trwa krotko i ja mialam wrazenie, ze czuje jak mi cos odklejaja ale to tylko bezbolesne wrazenie.  Warto zapytac lekarza prowadzacego o wczesniejszy zastrzyk uspokajajacy a moze sami juz daja.

Dla okulisty - chirurga to kosmetyczny zabieg.  Wszczep rano a wieczorem do domu jak nie ma problemow.   Potem troszke gryza szwy i trzeba uwazac z pochylaniem sie do pzodu i podnoszeniem ale ogolnie jest ok. 

A skad jestes konkretnie z Podkarpacia?  i jakiego masz dobrego specjaliste?  Pozdrawki!

zaćma :( odpiszcie

no hej witam i dzięki za odpowiedz

Fajnie by było jakby dali jakiegoś ogłupiacza (zastrzyk uspokajający) a zapisałam się do pana Bąka gabinet ma na grodzkiej 19 w krośnie

Mówią że dobry ja jestem z Jasła i okulistka kazała mi sie do niego wybrać znasz może.....?jeśli tak to jakis komentarz na jego temat mile widziany

pozdrawiam

zaćma :( odpiszcie

Pan dr Bak jest ordynatorem oddzialu okulistycznego  stary wyga.  Ja go osobiscie nie znam bo jak przebywalam na krosnienskiej okulistyce to akurat bylam wtedy"niewidoma" po urazach.   Jego syn juz podobno tez tam pracuje..  Tak jak wczesniej wspominalam jesli chodzi o wszczep soczeki to kazdy operujacy okulista sie z tym upora a moze On jako ordynator zadba o Twoj dobry pobyt na oddziale.  Proponuje byc w kontakcie ze mna  moze bede mogla jakos wspomoc znerwicowana dusze.

Przedstaw sie jak masz na imie  Ja jestem Róża...

zaćma :( odpiszcie

Bardzo ładne imię

miło mi Marzena Wydajesz się być sympatyczna osobą Wielkie dzięki za odpisanie będziemy w kontakcie

ps a ja i tak w strachuPĹ�aczÄ� ale taka już moja natura....pozdrawiam

zaćma :( odpiszcie

wiataj , tak jak ja masz zacme wrodzona prawego oka ... ja nie decydowałam sie na zabieg lecz mam zamiar kupic soczewke która maskuje zmętniałą źrenicę ... jak pisałas masz jakies stany zapalne ... wiec do wszystkiego trzeba podejsc ze spokojem ... ja panikowałam ... myślałam ze nie bede mogła z tym zyc bo naprawde było mi ciężko w podstawówce i w gimnazjum ... ludzie bywają okrutni ... nauczyłam sie przez to przechodzic choc nie było łatwo czasem trzeba siegnąc dna zeby sie odbic i juz nie spasc :) pozdrawiam gorąco :)