MENU

Forum - prawo jazdy - praktyczne porady

prawo jazdy - praktyczne porady

prawo jazdy - praktyczne porady

W dużej mierze dzięki Wam chcę spełnić swoje długoletnie marzenie i zapisać się w końcu na kurs prawa jazdy; Znam już przepisy i wiem, że mi sie należy;

Nie wiem tylko, czy każdy okulista jest uprawniony do wydania orzeczenia? Czy  z orzeczeniem od okulisty nalezy pójść jeszcze do lekarza medycyny pracy i czy ten ma prawo odrzucic decyzję okulisty? nie chciałabym odbijać się od drzwi do drzwi;

Fajnie, że jesteście;

prawo jazdy - praktyczne porady

Hm ja robilem 2 lata temu prawko i poszedłem na początku do lekarza rodzinnego on powiedział mi o lekarzu który wydaje pozwolenia na prawo jazdy żebym z nim pogadał co muszę zrobić. On doradził mi zwyklego okuliste więc poszedłem do okulisty prywatnego ten dał mi skierowanie na badanie pola widzenia z tymi wynikami wróciłem do lekarza tego co dał mi skierowanie i on wystawił mi papierek że mogę normlanie jeżdzić na czas okreslony niestety ja dostąłme na 3 lata chyba ale są przypadki gdzie lekarz wystawiał na 5lat itp także to już zależy jak się dogadasz z okulistą.

prawo jazdy - praktyczne porady

ja zdałem pół roku temu, najpierw musiałem zrobić badanie na pole widzenia u okulisty a potem poszedłem do lekarza, sam nie wiedział co zrobić w takim przypadku a gdybym sam mu nie dał papierku od okulisty to by nawet o oczy prawdopodobnie nie spytał, zadzwonił do kolegi i pytał się go czy osoby jednooczne mogą ubiegać się o prawo jazdy, a jeżeli tak to czy pojazdy, którymi się poruszają nie muszą być specjalnie oznaczone, w końcu po długich przemyśleniach doszedł do wniosku, że może mi wystawić zaświadczenie ale terminowe na okres 5 lat, no i teraz sobie jeżdżę i nie mam problemów z orientacją w ruchu ulicznymUĹ�miech

prawo jazdy - praktyczne porady

Ja prawko dostałem na 10 lat i nie byłem u okulisty po prostu zwykły lekarz z medycyny pracy mnie zbadał i wystawił zaświadczenie, a prawo jazdy mam od 5lat i nie potrafiłbym bez niego żyć. Po prostu kocham jeździć i moja jednooczność wcale mi w tym nie przeszkadza.  

prawo jazdy - praktyczne porady

Zawsze się zastanawiałam czy mogę jeździć samochodem? Ale myślałam że mając ograniczone pole widzenia mogłabym spowodować jakiś wypadek, więc nic nie robiłam w tym kierunku. A tu się okazuje, że jednooczni też mogą jeździć-fajnie. Teraz napewno zapiszę się na kurs. i mam nadzieję że dostanę zaświadczenie od okulisty zezwalające na prawko. Trzymajcie kciuki!

prawo jazdy - praktyczne porady

;)prawko zdalam w tamtym roku...poszlam do okulisty na wszelki wypadek(bo najpierw wprowadzili mnie w blad i powiedziele,ze osoby jednooczne moga zdawac po 25tym roku zycia a sie okazalo guscik prawda-bo niby co,po 25 latach zycia mi sie cos polepszy?;p)no ale jak sie zapisalam w biurze nauki jazdy to po prostu zaplacilam za badania lekarskie a lekarza na oczy(oko;))nie widzialam...no i mam bezterminowe;)baaardzo lubie jezdzic i baardzo mi to ulatwia zycie towarzyskie i w ogole megauzyteczne!

prawo jazdy - praktyczne porady

Witam! Nie widze calkowicie na jedno oko natomiast na drugie dobrze nie mialm problemów ze zrobieniem prawa jazdy (pomijając stres)ważnośc prawka jest na stale.

prawo jazdy - praktyczne porady

Hey. Udalo mi się - cel osiągnięty: mam prawo jazdy. Jak sobie pomyślę, że mogłam już od 10 lat jeździć to mi trochę żal, że tak późno sie zdecydowałam. Ale najważniejsze, że zdałam egzamin i mam ten papierek- na 5 lat. Teraz kolejny cel: zakup samochodu...

Re: prawo jazdy - praktyczne porady


kakusia:
Hey. Udalo mi się - cel osiągnięty: mam prawo jazdy. Jak sobie pomyślę, że mogłam już od 10 lat jeździć to mi trochę żal, że tak późno sie zdecydowałam. Ale najważniejsze, że zdałam egzamin i mam ten papierek- na 5 lat. Teraz kolejny cel: zakup samochodu...
 
GRATULACJE!!! też pamiętam ten czas jak zdałam świetnie dowartościowuje to !