MENU

Forum - Trace wiarę w ten kraj.

Trace wiarę w ten kraj.

Trace wiarę w ten kraj.

Dzień dobry. Nie będę się przedstawiał bo już to zrobiłem w poście pt. Wojsko Polskie który zwyczajnie olano  (Inni wolą pisać o tym czy kogoś mają na forum dla jednoocznych - a co bez oka to jacyś inni jesteśmy?).

Pytam jeszcze raz czy są w wojsku miejsca dla kogoś kto miał jaskrę, zaćmę i 3x odklejoną siatkówkę i obcenie na jedno oko widzie dobrze, a na drugie licżycie palce z 3m (wszystko po urazie w 6 klasie). Nie pytam czy mogę skakać ze spadochronem bo to oczywiste, że otworzę spadochron 2m zamiast 2km nad ziemią bo nie mam poczucia głębi... Pytam czy są dla mnie JAKIEKOLWIEK miejsca w wojsku - głównie chodzi mi o naukę niż o tarzanie się w poligonowym błocie. Przypominam, że zdaje roz. matmę,roz. fizykę i roz. ang. na maturzę - może to coś pomoże.

Napiszcie zanim będzie za późno bo coraz bardziej chce iść do wojska. 

 

PS: Jak znacie jakiś kraj gdzie można tak być żołnierzem to piszcie bo głęboki patriotyzm wygasa. (Do ludzi, zabytków już nie czuję przywiązania bo ci wszyscy urzędnicy mnie ranią, jednak od samej Polski jako wartości etnicznej nigdy nie odwróce. Mam tylko nadzieje, że kiedyś Bóg odnowi oblicze tej zepsutej ziemii.)

Trace wiarę w ten kraj.

Nie tylko ja czytalem Twoj wczesniejszy wpis i uwazam, że gdyby ktos umiał odpowiedzieć na Twoje pytania, to by to zrobił. Odnioslem wrażenie, że Twój wpis jest dość arogancki, a zamiast wątpić w chęci pomocy ludzi na tym forum, lub zamiast wypowiadać się niepochlebnie o kraju, zadaj pytanie na jakimś forum związanym z służbą

Trace wiarę w ten kraj.

By definitywnie rozwiązać Twój problem, proponuję byś udał się do pierwszej z brzegu jednostki wojskowej.

Wejdź tam do części biurowej, do pokoju KADRY i zapytaj, w jakich aktach prawnych uregulowane są zasady zatrudnienia w wojsku, zarówno w służbie mundurowej jak i cywilnej. Podadzą Ci właściwą ustawę oraz konkretny paragraf określający wymagania czyli wykształcenie i inne warunki niezbędne do takiego zatrudnienia. Po przeczytaniu będziesz wiedział, a o szczegóły możesz dopytać np. telefonicznie. Wystarczy, że poprosisz o numer telefonu, pod który mógłbyś zadzwonić w przypadku pytań czy wątpliwości.

 

Trace wiarę w ten kraj.

Jak kolega wyżej napisał, przejdź się do najbliższego WKU i się dowiedz. To najlepsze rozwiązanie, ale nie rób sobie za dużych nadziei. W WP masz kategorie zdrowia przy braku widzenia jednoocznego masz węższe pole widzenia, choć będziesz bardzo celnie strzelał (wiem co mówię) to prawdopodobnie wpiszą Ci zwolniony z obowiązku służby. Z tego co słyszałem i widziałem gdzieś w czeluściach internetu to US Army może warunkowo dopuścić do służby, chyba nawet przykładem był operator SF polskiego pochodzenia. Ale szczerze próbuj może będziesz tym który przełamie ten beton w WP.

Trace wiarę w ten kraj.

Witaj, 

Mysle, ze nie ma tu specjalistow od wojska, wiec najlepiej dowiedziec sie u zrodla. 

Dodam, ze tutaj  jest wykaz wszystkich chorob, ktore uniemozliwiaja przyjecie do wojska. Jesli jestes tym zainteresowany, dlaczego najpierw nie poszperasz, tylko oczekujesz, ze inni beda wiedziec? I nie prowadzimy tutaj zadnych selekcji, to forum ma pomagac, wiec pomagamy sobie jak mozemy.