MENU

Forum - Łzawienie oka.

Łzawienie oka.

Łzawienie oka.

Witam wszystkich . Dwa lata temu miałam wypadek samochodowy w którym niestety straciłam wzrok w prawym oku, wylądowałam w klinice okulistycznej w Lublinie. Po zaopatrzeniu ran twardowki spojówki i rogówki usunięto mi rownież soczewkę. Po czasie okazało się że moja siatkówka jest pofałdowana i odklejona miałam wstrzykiwany olej silikonowy do oka aby utrzymać jego wielkość. I teraz pojawia sie problem nie chciałam usuwać tego oka ani go przeszczepiać to dla mnie za dużo chyba . Tylko niestety ostatnio zauważyłam ze oko strasznie łzawi nie moge leżeć na plecach bo w oku dosłownie robi sie morze łez leze na boku łzy kapią na poduszkę tak na prawdę jak jest słońce nawet okulary przeciwsłoneczne nie pomagaj bo łzy lecą ciurkiem, rok temu miałam ten problem ale to w wakacje oko jest dość wrażliwe na promienie słoneczne a teraz łzawi nawet jak słońca nie ma a jak juz sie pojawi po prostu nie panuje nad łzami . I tu pojawia sie pytanie czy to oznacza ze nie ma juz innego wyjścia niż usunięcie czy przeszczep ? Szukam jakiegoś dobrego okulisty który byłby w stanie mi pomoc i doradzić mi w tej sytuacji . Najlepiej Warszawa, Lublin, Katowice.

Z góry dziekuje i pozdrawiam ;)  

Łzawienie oka.

Witaj

Z tego co piszesz zrozumiałam, że od dwóch lat masz olej w oku, czy może jest on już usunięty? Miałam olej w oku w związku z odwarstwieniem i z zaleceń wynika, że po uzyskaniu przyłożenia siatkówki należy go niezwłocznie usunąć czyli nie trzymać dłużej niż to konieczne. Jeśli oleju z przyczyn medycznych nie można usunąć (czyli w Twoim przypadku - ma utrzymywać kształt oka) to należy go chyba co jakiś czas wymieniać? Nie jestem specjalistką, ale jak poszukiwałam informacji w internecie na temat wykonanej u mnie operacji to takie wytyczne w opracowaniach medycznych znalazłam. Olej, mimo że w jednym pomaga to wcale dla oka nie jest taki obojętny. Na tym forum znalazłam też wpis osoby mającej olej w oku od wielu lat - chyba w wątku "olej silikonowy".

Myślę, że powinnaś zgłosić się do ośrodka, w którym wykonywano operację i tam skonsultować te dolegliwości.

Przeszczepów oka póki co wykonać się nie da, czy to u nas czy za granicą więc jeśli się da to warto powalczyć o to oko mimo braku widzenia.

Pozdrawiam

Łzawienie oka.

Jezeli bedziesz musiala usunac oko to powiem Ci szczerze,przeszedlem operacje rok temu w wieku 19 lat i nie bylo tak strasznie jak mi sie wydawalo ,ze bedzie. I naprawde tego nawet nie widac,ze ktos posiada proteze oka;] 

Łzawienie oka.

Zgadzam sie z przedmowca.Ja usuwalem oko w Naleczowie,operacje oraz konsultacje przeprowadzal dr Haszcz.Stres jest bo to normalne,ale u mnie efekt koncowy zwalil po prostu wszystkich z nog,po dopasowaniu epi jestem mega zadowolony i szczesliwy.Po 22 latach meki w koncu wygladam jak normalny czlowiek,zadnych dolegliwosci poki co.To jedna z najlepszych decyzji jaka podjalem w zyciu.Zdecydowalbym sie na to ponownie bez zastanawiania.Kosmetyka epi tez banalnie prosta.

Łzawienie oka.

Olej silikonowy nadal mam w oku. U mnie wyglądało to tak, że po wstrzyknięciu lekarze z Lublina mówili mi o ewentualnym wymienianiu go.Przez pół roku jeździłam do nich na kontrole aż w pewnym momencie pani profesor chyba juz miała mnie dość i moich ciągłych pytań ponieważ nikt nie potrafił określić co ile wymieniać ten olej wiec stwierdziła że nie mam juz po co do niej przyjeżdżać i czy myślałam o usunięciu oka i o protezie odpowiedziałam że nie ponieważ wlasnie ten olej miał utrzymać moje oko w "normalności" na to pani zapytała czy nie widzę jak wyglądam w lustrze . Od tamtej pory juz sie tam nie pokazałam. 

Czyli tak na prawdę jakiego lekarza polecacie na wizytę ? Jeśli mogłabym prosić o jakieś namiary/kontakty ;) 

 

Łzawienie oka.

Jezeli masz sie meczyc z okiem , ktore nie wyglada najlepiej,na ktore i tak juz nie widzisz  to nalezy rozwazyc ta propozycje,ktora sugeruje nawet sam lekarz;]A tak to polecam zapisac sie moze na wizyte w szpitalu okulistycznym w Krakowie na ul.Mikolaja Kopernika .

Łzawienie oka.

Sprobuj do Lublina do dr Haszcza.Przyjmuje prywatnie wizyta kosztuje kolo 100 zl ale ja nie moge zlego slowa powiedziec na niego.Zreszta poczytaj opinie na necie to sie przekonasz.Na pewno doradzi Ci fachowo co bedzie najlepszym wyjsciem.