MENU

Forum - Prawo jazdy kat. B - jak zacząć

Prawo jazdy kat. B - jak zacząć

Prawo jazdy kat. B - jak zacząć

Hej, czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć, jak wygląda procedura rozpoczęcia kursu prawa jazdy kat. B? Jestem osobą widzącą jednym okiem (lewym), na prawym noszę epiprotezę. Mam 23 lata, wadę wzroku na oku lewym -5. Czy jest szansa bym mogła zrobić prawo jazdy? Gdzie powinnam się w tym celu udać najpierw? Do szkoły jazdy? Do lekarza ds. badań kierowców? Do okulisty? Proszę o rady. 

Re: Prawo jazdy kat. B - jak zacząć


patrycja_93:
Hej, czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć, jak wygląda procedura rozpoczęcia kursu prawa jazdy kat. B? Jestem osobą widzącą jednym okiem (lewym), na prawym noszę epiprotezę. Mam 23 lata, wadę wzroku na oku lewym -5. Czy jest szansa bym mogła zrobić prawo jazdy? Gdzie powinnam się w tym celu udać najpierw? Do szkoły jazdy? Do lekarza ds. badań kierowców? Do okulisty? Proszę o rady. 

 

 Gdy ja robiłem, najpierw udałem się do szkoły jazde, by zapisać się na kurs. Oni dają Ci skierowanie na badania dopiero. Tyle.

Prawo jazdy kat. B - jak zacząć

Rozumiem, ale czy są jakieś przeciwwskazania do zrobienia takiego prawa jazdy przez osobę jednooczną? 

Re: Prawo jazdy kat. B - jak zacząć


patrycja_93:
Rozumiem, ale czy są jakieś przeciwwskazania do zrobienia takiego prawa jazdy przez osobę jednooczną? 

 

 nie wiem jak to jest gdy osoba jednooczna ma dużą wadę w zdrowym oku. Ja w drugim oku nie mam wady zadnej, nie bylo najmniejszego problemu. I podczas zapisu na kurs i w przypadku badan nikt nie mial watpliwosci, ze bede mogl sie zapisac