MENU

Forum - Praca

Praca

Praca

Czy osoba jednooczna może zostać chirurgiem? (na jedno oko widzę dobrze, a na drugie  tylko trochę, ale się leczę :)

 

Praca

Praca

Cześć,

Jestem tu nowa :)

Nie widzę na jedno oko od dziecka, niestety do dzisiejszego dnia nie da się nic z tym zrobić ( w wieku 10 lat miałam wypadek).  W drugim oku mam małą wadę, jednak bardzo szybko się męczy. Wystarczy 20 min przed komputerem, telewizorem, książką czy przy czymkolwiek innym gdzie muszę wytężać wzrok i jest tragedia. Jestem w trakcie sądzenia się o stopień niepełnosprawności, którego oczywiście nie chcieli mi przyznać. Dodam, że mam problem z określeniem odległości, zdaża się niestety dosyć często, że np. niosąc kubek z herbatą nie trafiam na stół i kubek ląduje na podłodze, często chodzę poobijana bo potrafię uderzyć się o coś przez tą odległość, tzn. wydaje mi się, że coś jest bliżej lub dalej. Biegła okulistka stwierdziła, że to tak będzie ponieważ straciłam ten wzrok w jednym oku jako dziecko i nie mam pewnych czynności nabytych. 

Otóż szukam pracy i niestety nie mogę jej znaleść, a tak właściwie na każdym kroku jestem skreślana przez to, że nie widzę na jedno. Jedna firma chciała podjąć ze mną współpracę, wysłali mnie na badania i niestety, Pani doktor wyraziła jasno, że nie mogę pracować 8 godzin przed komputerem non stop.  

Obecnie chodzę na spotkania z Panią z Urzędu pracy, która pomaga mi odnaleźć swoją drogę i kierunek w który mogłabym iść. Mam wykształcenie średnie ogólnokształcące, poszłam na studium kosmetyczne ale szkoła nie przygotowała mnie na to, żeby pracować w tym zawodzie, a wręcz zniechęciła. Chciałam iść na studia na finanse i rachunkowość, jednak biegła okulistka i lekarz medycyny pracy stwierdziły, że za dużo papierologi, za dużo komputera i to nie jest dobry pomysł.

Tak więc mam przeciwskazania do wykonywania pracy. Nie mogę wykonywać żadnej pracy fizycznej, pracować tylko w pomieszczeniach dobrze oświetlonych, praca nocna nie wchodzi w grę, zakaz pracy przy środkach chemicznych, zakaz pracy przy komputerze max do 2 - 3 godzin. 

Pani z Urzędu Pracy poradziła mi, żebym poszukała na forach podpytała się osób, które również są jednooczne o poradę. Tak więc proszę o pomoc. Może komuś z Was wpadnie coś do głowy co może ja przeoczyłam a co mogłabym robić, w jakim kierunku pójść. 

 

 

Re: Praca


jamalag:

Czy osoba jednooczna może zostać chirurgiem? (na jedno oko widzę dobrze, a na drugie  tylko trochę, ale się leczę :)

Akurat nad chirurgią bym się poważnie zastanowił - brak widzenia stereoskopowego może być dużą przeszkodą - precyzja cięcia (np. narzędziem zasłaniasz sobie drugą stronę), manipulowanie narzędziami tak aby nie uszkodzić czegokolwiek innego w ciężkich warunkach - mało miejsca, nie zawsze dobre oświetlenie, potrzebne bardzo dobre wyczucie odległości. Ja chyba bym się nie zdecydował. Pytanie jeszcze jak wygląta Twoje oko którym widzisz dobrze. Jeśli masz jakąś wadę i widzisz dobrze bo jesteś jeszcze młodą osobą, to problemy mogą się zacząć w wieku dojrzałym - oko już nie będzie tak sprawne (soczewka zaczyna tracić plastyczność już od ok. 22-23 roku życia), a drugim nie skompensujesz.

 

Re: Praca


jamalag:

Czy osoba jednooczna może zostać chirurgiem? (na jedno oko widzę dobrze, a na drugie  tylko trochę, ale się leczę :)

 

 

Z jednym okiem to raczej kiepski pomysł. Nie wiem jak to wygląda prawnie, ale wydaje mi się, że  jednooczność może w ogóle być przeciwwskazaniem żeby podjąć studia medyczne. 

Re: Praca


agasiaw:

Cześć,

Jestem tu nowa :)

Nie widzę na jedno oko od dziecka, niestety do dzisiejszego dnia nie da się nic z tym zrobić ( w wieku 10 lat miałam wypadek).  W drugim oku mam małą wadę, jednak bardzo szybko się męczy. Wystarczy 20 min przed komputerem, telewizorem, książką czy przy czymkolwiek innym gdzie muszę wytężać wzrok i jest tragedia. Jestem w trakcie sądzenia się o stopień niepełnosprawności, którego oczywiście nie chcieli mi przyznać. Dodam, że mam problem z określeniem odległości, zdaża się niestety dosyć często, że np. niosąc kubek z herbatą nie trafiam na stół i kubek ląduje na podłodze, często chodzę poobijana bo potrafię uderzyć się o coś przez tą odległość, tzn. wydaje mi się, że coś jest bliżej lub dalej. Biegła okulistka stwierdziła, że to tak będzie ponieważ straciłam ten wzrok w jednym oku jako dziecko i nie mam pewnych czynności nabytych. 

Otóż szukam pracy i niestety nie mogę jej znaleść, a tak właściwie na każdym kroku jestem skreślana przez to, że nie widzę na jedno. Jedna firma chciała podjąć ze mną współpracę, wysłali mnie na badania i niestety, Pani doktor wyraziła jasno, że nie mogę pracować 8 godzin przed komputerem non stop.  

Obecnie chodzę na spotkania z Panią z Urzędu pracy, która pomaga mi odnaleźć swoją drogę i kierunek w który mogłabym iść. Mam wykształcenie średnie ogólnokształcące, poszłam na studium kosmetyczne ale szkoła nie przygotowała mnie na to, żeby pracować w tym zawodzie, a wręcz zniechęciła. Chciałam iść na studia na finanse i rachunkowość, jednak biegła okulistka i lekarz medycyny pracy stwierdziły, że za dużo papierologi, za dużo komputera i to nie jest dobry pomysł.

Tak więc mam przeciwskazania do wykonywania pracy. Nie mogę wykonywać żadnej pracy fizycznej, pracować tylko w pomieszczeniach dobrze oświetlonych, praca nocna nie wchodzi w grę, zakaz pracy przy środkach chemicznych, zakaz pracy przy komputerze max do 2 - 3 godzin. 

Pani z Urzędu Pracy poradziła mi, żebym poszukała na forach podpytała się osób, które również są jednooczne o poradę. Tak więc proszę o pomoc. Może komuś z Was wpadnie coś do głowy co może ja przeoczyłam a co mogłabym robić, w jakim kierunku pójść. 

 

Żyjemy w chorym kraju gdzie nie możesz podjąć właściwie żadnej pracy i oczywiście  nic Ci się nie należy to jest denerwujące. Swoją drogą ja nie widzę na jedno oko od urodzenia na drugie też widzę może w kilkudziesięciu procentach i w sumie nigdy nie miałem takich problemów, tylko czasami w coś wpadnę:). Moim zdaniem może jednak powinnaś pomyśleć nad jakimiś studiami mniej absorbującymi, albo jakiś kurs zawodowy. Dzisiaj ciężko o prace nie przy komputerze i nie fizyczną właściwie jest tak albo tak. Zależy też w jakim regionie Polski mieszkasz w niektórych jest łatwiej o pracę a w niektórych trudniej. Ewentualnie jakaś praca w domu home-orfice się to nazywa tylko trzeba uważać na oszustów.

 

 

Re: Re: Praca


kropek_:

jamalag:

Czy osoba jednooczna może zostać chirurgiem? (na jedno oko widzę dobrze, a na drugie  tylko trochę, ale się leczę :)

 

 

Z jednym okiem to raczej kiepski pomysł. Nie wiem jak to wygląda prawnie, ale wydaje mi się, że  jednooczność może w ogóle być przeciwwskazaniem żeby podjąć studia medyczne. 

 ?! Dlaczego?

 

Re: Re: Re: Praca


Olf:

kropek_:

jamalag:

Czy osoba jednooczna może zostać chirurgiem? (na jedno oko widzę dobrze, a na drugie  tylko trochę, ale się leczę :)

 

 

Z jednym okiem to raczej kiepski pomysł. Nie wiem jak to wygląda prawnie, ale wydaje mi się, że  jednooczność może w ogóle być przeciwwskazaniem żeby podjąć studia medyczne. 

 ?! Dlaczego?

 

Żeby dostać się na medycynę musisz  mieć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia studiów medycznych. Nie wiem na 100% czy jednooczność jest takim przeciwwskazaniem, ale wiem, że lekarze w większość specjalizacji powinni mieć dobry wzrok, w przypadku chirurgii tak jak ktoś napisał brak widzenia przestrzennego dyskwalifikuje całkowicie.  Wszystko zależy pewnie od lekarza na jakiego się trafi :). 

 

Praca

Ode mnie nikt nie chciał ale to dawno temu było. Wydaje mi się, że jest wiele specjalizacji gdzie widzenie przestrzenne nie jest konieczne.

Praca

Agencja Zatrudnienia (nr 7957) -  IGD  Sp. z o.o. obecnie poszukuje dla swojego klienta pracownika  z niepełnosprawnością  na stanowisko:

 

Telemarketer
miejsce pracy: PRACA ZDALNA (w domu)


Zadania w zależności od aktualnego zlecenia:

 

•              sprzedaż produktów i usług

•              udzielanie klientom informacji o produkcie lub usłudze

•              umawianie spotkań

 

Wymagania: 

 

•              aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

•              wyraźna mowa oraz dobry słuch

•              dobry wzrok – system nie obsługuje programów czytających

•              sprawny komputer oraz kablowe łącze internetowe (system używany do dzwonienia nie działa z Internetem radiowym i mobilnym)

•              znajomość obsługi komputera, znajomość MS Office (Word i Excel w stopniu dobrym)

 

Oferujemy:

•              zatrudnienie na umowę o pracę

•              elastyczny system pracy wyłącznie w dni robocze

•              pracodawca zapewnia system do połączeń telefonicznych przez Internet

•              szkolenie oraz merytoryczną opiekę koordynatora

•              wsparcie techniczne informatyków

•              wsparcie doradców zawodowych i psychologa

•              możliwość rozwoju w firmie

•              zarobki 2 tys brutto.

 

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie CV oraz skan lub zdjęcie orzeczenia o niepełnosprawności  z dopiskiem  Telemarketer/IGD/15 w tytule  proszę wysyłać na adres : rekrutacja@igd.waw.pl

  

IGD Sp. Z o.o.

Dział  Rekrutacji

Ul. Solec 81B lok 49A, 00-382 Warszawa

Tel. Kontaktowy: (22) 299 33 43

 

 

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez IGD Sp. z o.o. Warszawie przy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacyjnego, zgodnie z przepisami ustawy z 29.08.1997 o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo wglądu do treści moich danych oraz ich poprawiania.“