MENU

Forum - Leczenie jednooczności!

Leczenie jednooczności!

Leczenie jednooczności!

Witam.zwracam sie z pytankiem. Czy orientuje sie ktoś czy gdzies leczą i wogule jak to wyglada z leczeniem jednoocznosci? jestem ze sląska dokładnie i ostatnio coraz bardziej mi cieżko z jednoocznoscia znalezc wymarzona prace a niestety w tym zawodzie nie akceptuja jednocznych.mam wade oka lewego całkowitą jednooczność niby nerwy zamarły czy cos. Kiedys jak dowiadywałem sie to na ukrainie gdzies leczyli za kupe kasy i ryzykiem albo bede widzial na dwa albo na żadne. Dodam ze bylo to z ponad 15 lat temu a wiadomo technologia idzie do przodu i stad takie pytanie czy ktos z was jest na bierząco???

Leczenie jednooczności!

Widzenia dwuocznego nie da się przywrócić w starszym wieku.

Leczenie jednooczności!

w starszym wieku tzn jakim?

Leczenie jednooczności!

w wieku dorosłym.

Widzenie dwuoczne można przywrócić w wieku dziecięcym kiedy to mózg jeszcze "uczy się" patrzeć.

Leczenie jednooczności!

Jak widzisz i masz teoretycznie sprawny wzrok to spróbuj napisac do koleżanki, która nieco wcześniej pisała , że zajmuje się właśnie tego typu leczeniem. Może Tobie akurat uda się pomóc :)

Leczenie jednooczności!

Jak sprawny wzrok?on mowi ze ma martwy nerw wzrokowy?tak,obumarł??ciezko zrozumieć o co chodzi..w kazdym razie jesli obumarl to logiczne ze sie nie wyleczy...jesli jestes dorosly i jestes slepy na jedno oko to ni cholere nikt ci nie pomoze..no nie bawmy sie w rozpowszechnianie bajek::--)

Leczenie jednooczności!

 Nie mówcie że nic się nie da zrobić zawsze są jakieś szanse. opiszę mój przypadek : jako 9 letniemu dziecku zdiagnozowano wadę wzroku i uśpione oko prawe, z którym nic nie można niby było zrobi. W ten sposób zostałam jednooczna. Okulary dobierano mi na oko lewe a prawe dawano takie samo do wyrównania ciężkości. teraz noszę soczewkę -8 na oko lewe. Od jakiegoś roku po drugiej ciąży ku mojemu zaskoczeniu zaczęłam widzieć dwa obrazy jeden ostry a nad nim zamglony z oka prawego. Po dobraniu szkieł korekcyjnych na oko prawe -17 czyli to nigdy nie widzące widzę, może nie dokładnie ale przecież nie używałam go od 30 lat:). Szukam wszystkich informacji o ćwiczeniach bo sama widzę poprawę ostrości widzenia oka prawego. Teraz jestem dla lekarzy dziwolągiem bo tą wadę leczy się u dzieci a nie u osób dorosłych, czyli nie bardzo wiadomo co ze mną zrobić. Na razie mam przez godzinę dziennie zakładać korekcyjną soczewkę do oka prawego i patrzeć, pisać itd.  lekarz zastanawia się nad ćwiczeniami ortoptycznymi, 14 stycznia mam kolejną wizytę u okulisty ciekawe co ze mną zrobią?