MENU

Forum - Ulgi na przejazdy - Bydgoszcz

Ulgi na przejazdy - Bydgoszcz

Ulgi na przejazdy - Bydgoszcz

Witam, 

proszę o pomoc w interpretacji wykazu ulg i zwolnień opłat w komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. Pisałam do odpowiedniej instytucji w tej sprawie, jednak nie dostałam do dziś odpowiedzi. Jestem osobą niepełnosprawną (orzeczenie - stopień umiarkowany) i studentką. Posiadam legitymację osoby niepełnosprawnej. W październiku skończę 21 lat. Czy przysługuje mi 100% ulga na przejazdy komunikacji miejskiej? Proszę Was o pomoc. Jak to rozumiecie?

 

Ulgi na przejazdy - Bydgoszcz

Tez mam taka legitymacje mam 95%ulgi na przejazdy ze stopniem znacznym na umiarkowany jest chyba78%.

Ulgi na przejazdy - Bydgoszcz

Z tego co wiem odnośnie ulg na m[k to kazde miasto rządzi sie swoimi prawami. Nie obowiązują tam ulgi przewidziane przez ustawodawcę . Musisz zadzwonić do urzędu miejskiego i tam dowiesz się konkretów.Jeszcze taka uwaga stopiń umiarkowany z innej przyczyny niż wzrok rządzi sie innymi prawami.

Ulgi na przejazdy - Bydgoszcz

To jest tabelka właśnie ze strony bydgoskiego mzk. 

Moja niepełnosprawność wiąże się z wadą wzroku.  

Ulgi na przejazdy - Bydgoszcz

Nie za bardzo widzę tutaj możliwość interpretacji. Jest tak napisane, że prościej się nie da.

Do 21 roku życia przysługuje ulga obojętnie, czy się uczysz, czy nie, a do 25 lat wyłącznie jeśli się uczysz.

Ulgi na przejazdy - Bydgoszcz

Morena -> czy mogłabym prosić o jakiś kontakt do Ciebie? (maila albo gg), mam pytanie

Re: Ulgi na przejazdy - Bydgoszcz


Olf:

Nie za bardzo widzę tutaj możliwość interpretacji. Jest tak napisane, że prościej się nie da.

Do 21 roku życia przysługuje ulga obojętnie, czy się uczysz, czy nie, a do 25 lat wyłącznie jeśli się uczysz.

 

 Właśnie nie ponieważ podane wzory legitymacji nie obejmują legitymacji studenckiej... 

Re: Re: Ulgi na przejazdy - Bydgoszcz


patrycja_93:

Olf:

Nie za bardzo widzę tutaj możliwość interpretacji. Jest tak napisane, że prościej się nie da.

Do 21 roku życia przysługuje ulga obojętnie, czy się uczysz, czy nie, a do 25 lat wyłącznie jeśli się uczysz.

 

 Właśnie nie ponieważ podane wzory legitymacji nie obejmują legitymacji studenckiej... 

 

A na jakieś uczelni ktoś posiada ową legitymację uprawniającą do korzystania z ulg?  

 

Re: Re: Ulgi na przejazdy - Bydgoszcz


patrycja_93:

 Właśnie nie ponieważ podane wzory legitymacji nie obejmują legitymacji studenckiej... 

 Przepraszam, nie zauważyłem. A próbowałaś dodzwonić się do nich i wyjaśnić? Tak by chyba było najprościej.Raczej intencją jest, że ulga powinna Ci przysługiwać, tylko ktoś dał ciała w opisie.

 

Ulgi na przejazdy - Bydgoszcz

A właściwie wie ktoś, jak wygląda to od strony przepisów - ustaw i rozporządzeń? Bo ulgi ustawowe muszą respektować wszyscy przewoźnicy.