MENU

Forum - Dbanie o oczy

Dbanie o oczy

Dbanie o oczy

Witam wszystkich!

Chciałbym zapytać was o radę. Otóż jesetm osobą wiadzącą na jedno oko i pracuje przy komputerze. Regularnie zakrapiam oczy w pracy kiedy czuje, że się zmęczyłey, ale zastanawia mnie jak odpoczywać po pracy, tak aby oko na ty  jak najwięcej? Drzemka? Jakiś sport? Może ma ktoś podobny problem.

 A może powinienem oprócz zakrapiania stosować jakieś specyfiki na wzmocnienie oka? 

pozdrawiam 

Dbanie o oczy

Hej

 

Jeśli chodzi o oczy to przede wszystkim sen - dać oczom odpocząć po wysiłku. Nie oglądać za dużo TV.

Ja od czasu do czasu stosuje okład z torebek herbaty czarnej. Jak się zagotują, schładzam trochę i daje torebki na oczy. Poza tym jem borówki - poprawiają wzrok. Marchewka też jest dobra, bo zawiera karoten.

Poprawa od razu nie będzie widoczna. Dopiero po jakimś czasie. Ale warto zadbać bo zostało Ci jedno... :) wiem coś o tym

 

Dbanie o oczy

Dzięki bardzo za odpowiedź, o marchwii oczwyście wiedziełem, ale o borówkach już nie.

Okłady z herbaty też brzmią ciekawie, wkrótce na pewno spróbuje

Dbanie o oczy

Witam,

Ja staram się jeść zielone warzywa np: szpinak, papryka zielona, groszek zielony.

Robię sałatkę: szpinak,1/2 paprykę, 1 ząbek czosnku dusze chwile na patelni na maśle następnie mieszam z groszkiem z kukurydzą ( z puszki ) dodaję sól, zioła prowansalskie i ser fetę według smaku pychotka :)  

Moja okulistka zaleca mi również witaminy np :Resvage 2 tabletki rano. Biorę 

 Jest pewna grupa związków, które korzystnie działają na narząd wzroku. Są to luteina, zeaksantyna, witaminy A,E,C oraz cynk.
Luteina działa jak filtr, zabezpieczając oko przed szkodliwym światłem UVA i UVB. Jest silnym antyoksydantem, czyli chroni siatkówkę ok i plamkę żółtą oka przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Organizm człowieka nie wytwarza tej substancji, dlatego trzeba ją dostarczać z jedzeniem.
Bogatym źródłem luteiny jest szpinak, rzepa, brokuły, sałata, kabaczek, rabarbar, gorczyca, zielony groszek, seler i kapusta włoska. Czyli warto jak najczęściej uwzględniać warzywa, szczególnie zielone.
Zeaksantyna
Podobnie jak luteina jest antyoksydantem, niszczącym wolne rodniki. Gromadzi się głównie w siatkówce i soczewce oka, stąd też jej ochronne działanie na narząd wzroku.
Bogatym źródłem zeaksantyny są m.in. kapusta biała, jarmuż, szpinak, kukurydza, groszek zielony oraz żółtka jajek.
Witamina A, E, C równie należą do grupy przeciwutleniaczy. Te trzy witaminy wzajemnie uzupełniają i wzmacniają swoje działania antyoksydacyjne. Doskonałymi źródłami tych witamin są surowe warzywa i owoce. Codziennych ich spożywanie powinno dostarczyć odpowiednia podaż tych witamin.
Cynk jest mikroelementem zapewniającym dobry wzrok i zapobiegającym jego utracie związanej z wiekiem. Najwięcej tego pierwiastka znajduje się w siatkówce oka, a jego niedobór może prowadzić do krótkowzroczności.
Znaczącym źródłem cynku są mięso zwierząt, ryby, ostrygi, jaja, drożdże piwne, warzywa, ziarna zbóż, pestki dyni, jajka, chude mleko, musztarda ziarnista. Poza produktami spożywczymi, pewne ilości cynku zawiera woda pitna z sieci wodociągowej, wykonanej z ocynkowanych rur.

Pozdrawiam 

Dbanie o oczy

Ja miałem zeza ale poszedłem na operację. Potem musiałem sobie zakraplać oczy. Dużo tez pracuje przy komputerze i niestety musze kupowac preparaty na zmęcozne oczy http://www.doz.pl ma ceny ok - to tak btw. W sumie operacja laserowa nie wpłynęła jakoś na moje życie więc polecam bo skutki uczone zdarzają się rzadko