MENU

Forum - Opaska na oko - gdzie - opinie.

Opaska na oko - gdzie - opinie.

Opaska na oko - gdzie - opinie.

Cześć,

Mam dwoje oczu ale widzę tylko na jedno. Jak wiele innych osób w takiej sytuacji, mam problem z zezem.

Wpadłem na pomysł, żeby nosić opaskę na oko. Czy ktoś wie gdzie można dostać skórzaną opaskę, ale nie płaską tylko lekko wyprofilowaną, tak żeby można było ruszać powieką? Najlepiej na zamówienie z podaniem wymiaru.

Byłem u szewca, zrobił mi małą, fajną - te co znalazłem w sieci były wielkie. Problem polega na tym, że jest płaska i uciska oko. A do profilowania skóry potrzebna jest specjalna maszyna, która to zrobi na gorąco, a nikogo z taką nie znalazłem.

Tak, wiem że można ściągnąć ze Stanów, ale to trochę drogo i długo trwa.

Może ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?

Dodatkowo, może ktoś kto nosi opaskę się wypowie w kwestii wygody użytkowania przez dłuższy czas.

 

Opaska na oko - gdzie - opinie.

Cześć,

 

Też mam zeza, nie zawsze, ale od czasu do czasu, poza tym zawsze rano wykonuję pewne czynności, żeby oko się ustawiło w miarę normalnie. Dziś na przykład mam sporego zeza i wiesz co? Nie noszę żadnej opaski, bo moim zdaniem to wzbudza jeszcze większe zainteresowanie społeczeństwa. Myślałam kiedyś o czymś takim, ale chyba jednak nie czułabym się najlepiej. Obecnie czasem wspomagam się włosami.. Nie myślałeś o zabiegu?

Opaska na oko - gdzie - opinie.

A taka by sie nadawala? 

 

Opaska na oko - gdzie - opinie.

hej :) ja też nosiłem opaskę na oku  do czasu gdy dowiedziałem się o epiprotezie,ale jak piszę Dzaworitka społeczeństwo co chwilę zaczepiało i zadawało głupie pytania i to było męczące a co do zeza ja bym się nie przejmował normalny człowiek zrozumie a głupi bedzie się śmiał do czasu gdy mu samemu krzywda się nie stanie...

Opaska na oko - gdzie - opinie.

Moja przyjaciółka ma zeza, kiedyś chciała mieć taką opaskę aby wyglądać jak pirat;) zrezygnowała z tego i już nie chce o niej słyszeć. Dokładnie "każdy mądry po szkodzie"

Opaska na oko - gdzie - opinie.

Nie logowałem się przez jakiś czas.

Odpowiem może po kolei:

1. Zainteresowanie społeczeństwa - fakt w naszym kraju za wiele osób z opaską nie chodzi. Tzn. ja jeszcze chyba nie spotkałem żadnej, a mam prawie czterdzieści lat. :) Mi raczej jednak o estetykę chodzi, nie o zainteresowanie, a wydaje mi się, że opaska jest estetyczniejsza.

Operacja - miałem dawno temu, jako nastolatek. Po bardzo krótkim czasie było prawie tak jak przedtem.

2.  Raczej chodzi mi o mniejszą, tak żeby zasłaniała maksymalnie mało, musi być trochę wypukła, żeby nie uwierała w oko, np.:

3.  Praktycznie od czasu podstawówki nie spotykały mnie żadne nieprzyjemności z tego powodu. Natomiast uważam, że pomogłoby to w kontakcie wzrokowym, który - nie oszukujmy się - w takim przypadku jest bardzo utrudniony, a w życiu często bardzo ważny. Zarówno na gruncie towarzyskim, jak i zawodowym - przy prowadzeniu szkoleń, itp.

4. W sumie przemawiające przeciw jest to, że praktycznie u nas nikt nie nosi, a co za tym idzie, jakąś sensację się wzbudza :) no i wydaje mi się, że na dłuższą metę może być niewygodne.

 Pozdrawiam

Opaska na oko - gdzie - opinie.

Cześć ,

noszę opaski dokładnie te same co pani na zdjęciu, Sonia Velasquez. http://www.soniavelasquez.com/

można je kupić tu  http://www.eyepatchstore.com/

płacimy kartą kredytową i po około 2-3 tygodniach dostajemy list z opaską. Są o milion razy lepsze niż wszystkie które widziałem w Polsce. Bardzo solidne i estetycznie wykonane. Dostępne są w różnych rozmiarach i fasonach. Generalnie polecam!

To ja :)

 

 

 pozdrawiam

Krystian 

Opaska na oko - gdzie - opinie.

Wyglada to swietnie, szczegolnie do skorzanej kurtki :)

Pozdrawiam ! 

Opaska na oko - gdzie - opinie.

Dokładnie, wygląda fenomenalnie!

Opaska na oko - gdzie - opinie.

Do Krystiana:

Jeżeli jeszcze tu zaglądasz:

- czemu nosisz opaskę i jak długo?

- możesz się podzielić odbiorem "społecznym" :) - jak zareagowali rodzina, przyjaciele, koledzy, a jak reaguje reszta społeczeństwa?

 Pozdrawiam,

Olf

Opaska na oko - gdzie - opinie.

Mój znajomy nosi taką opaskę, bardzo często ludzie zwracają na niego uwagę, niestety nasze społeczeństwo nie do końca rozumie po co się takie rzeczy nosi.

http://www.drkubica.pl

Opaska na oko - gdzie - opinie.

Hej,

Podzielę się wrażeniami po ok. półtora tygodnia noszenia, może komuś to pomoże, wnioski ze względu na krótki czas raczej wstępne, za jakiś czas uaktualnię:

Nawiązywanie kontaktu wzrokowego - zdecydowana poprawa i uważam, że zarówno ze strony rozmówców, jak i mojej. Wcześniej było on bardzo utrudniony i krępujący - czyli w sumie prawie w ogóle go nie było :), bo wiedziałem że odbiór estetyczny jest niezbyt fajny. A obecnie jest zupełnie OK, trzeba tylko uważać, żeby nie przesadzić w drugą stronę. :)

Trzeba się liczyć z tym, że osoby znajome, bądź nowo poznawane będą pytać co się stało ale ja z tym nie mam żadnego problemu. Nigdy nie miałem problemu wynikającego z niewidzenia, tylko z estetyką.

W przedszkolu u córki jeden chłopiec jak mnie zobaczył, to się bardzo ucieszył i zawołał do taty: Pirat, prawdziwy pirat! Co w sumie było bardzo zabawne.

Więc na dziś same pozytywy.

W Polsce znalazłem jedno miejsce, gdzie nie są wielkie i w miarę płaskie. Ale ponieważ chcę inny kształt i jednak może ciut mniejszą, to ściągam próbnie dwie z miejsca które wskazał Krystian i znalazłem jeszcze jedno fajne:  http://www.gamblesgifts.com/. Co prawda dość drogo ale wyglądają ekstra. Też muszę zamówić ze dwie na próbę. W ogóle jest wiele miejsc z fajnymi opaskami w necie, niestety w Polsce jest pod tym względem problem.

 Pozdrawiam

 

 

Opaska na oko - gdzie - opinie.

Hej! Chcicałam zapytac czy macie jakieś nowe doświadczenia z eye patch, albo... nowe linki..? nie moge nic narazie znależć w Polsce..nadal. Poszukje Opaski na oko, bo od wylewu który miałam 3 lata temu widze podwójnie i juz chyba nie ma co sie oszukiwac ze mi sie poprawi. Jestem rafikiem z wykształcenia i szukałam czegoś ładnego! ale nie ma... wuiecie co... chyba  cos zaprojektuje sama i zrobie. Moze macie jakies wytyczne jak powinna taka (od strony technicznej) wygladac? :) spróbujemy! A narazie bym kupila jakas gotowa zwyczajna, ale nie z tych wielkich, plaskich ze sklepu medycznego fuuu ;) ... polecicie cos?

Opaska na oko - gdzie - opinie.

Hej,

Ja znalazłem tu:

http://www.e-optyk24.eu/opaska-oslona-na-oko-piratka-p-248.html

Kupiłem półokrągłą wypukłą - nie uciska gałki ocznej i można ruszać powieką. Dodatkowo mieści się pod okularami. Mają lekką tendencję do siepania się w miejscu łączenia opaski z gumką ale tragedii nie ma. 

Lepszej w Polsce nie znalazłem, a wierz mi że szukałem długo :)

Teraz noszę zakupioną w USA (link z postu Krystiana - http://www.eyepatchstore.com/)  - half oval. Kupiłem też streamline ale okazała się za mała. Jak będę następnym razem kupował to wezmę większą.

Czas od zapłaty do otrzymania przesyłki jakieś półtora-dwa tygodnie.

A jeśli szukasz czegoś ładnego, to na stronach niepolskich jest tego pełno.

Opaska musi się opierać na łuku brwiowym i powinna sięgać do początku kości policzkowej. Inaczej będzie uciskać oko. Jak chcesz wiedzieć jak powinna dokładniej technicznie wyglądać, to ściągnij sobie jedną sztukę z eyepatchstore - są faktycznie wykonane porządnie i z głową.

Pozdrawiam

Opaska na oko - gdzie - opinie.

Muszę sie podzielić wrażeniami. Ponieważ boli mnie oko od światła, szukałam wczoraj w Lublinie opaske. Zapytałam w kilku aptekach. Mało tego ze nic nie mieli, jeszcze patrzyli na mnie tak jakbym była jakimś dziwadlem, które wybiera sie na madkarade. Okropnosc! W zaopatrzeniu medycznym mieli tak brzydkie, ze nie zalozylabym czegosc takiego w życiu bo nie chce wyglądać jak chodzące nieszczęście.

Opaska na oko - gdzie - opinie.

Opinie obcych ludzi należy mieć głęboko w dupie. Jednooczni powinni być pewni siebie! Na przyjęciu wzbudzają większe emocje (zawsze pozytywne) niż największy przystojniak, czy piękna kobieta we wspaniałej sukni. Proponuję obejrzeć kilka filmów: Kill Bill, Prawdziwe Męstwo, Kapitan Sky, Avengers. Ich postawa powinna być wzorem do naśladowania.

 

Do rzeczy:

Jakiś czas temu przydarzyła mi się przygoda. Postanowiłem kupić opaskę. Niestety, ogólnie dostępne jest badziewie. Na zakupy w usa nie miałem ochoty, bo nie mam karty kredytowej i przeszkadza mi fakt, że nie mogę przymierzyć opaski. 

Postanowiłem zrobić sobie sam. Moje zdolności manualne oceniam na przeciętne. Ale lubię robić rzeczy dokładnie. 

 Najważniejsze: opaska musi być wypukła, bo uciska oko. 

Potrzebne będzie: papier w kratkę, ołówek, gumka, nóż (lub nożyczki lub skalpel), miarka, pusta butelka plastikowa, klej nieagresywny ( ja miałem do skóry), kombinerki, suszarka do włosów lub opalarka, pilnik lub papier ścierny, kawałki skóry (każdy tapicer da wam za darmo takie ścinki - praktycznie w każdym kolorze), coś półokrągłego do zrobienia formy - u mnie dno puszki po aerozolu.

 1. Na papierze rysuj wzór swojej opaski. Tu miałem problem - brak talentu. Po kilku razach się udało. Wymiary macie na eyepatchstore.com. Pasują dość dobrze. Wytnij. 

2.  Wzór formy odrysuj na butelce ( u mnie czarna) i DOKŁADNIE wytnij.

Etap 1 i 2 wymaga największej precyzji.

3. Papierem ściernym lub pilnikiem (do drewna lub metalu) wygładź wszelkie nierówności cięcia. 

4.  Podgrzej formę suszarką lub opalarką na półokrągłej rzeczy. Ostrożnie - jak podgrzejesz za mocno plastik się zniekształci i jest do wyrzucenia. 

 

Nie rób dziurek - forma ma być gładka. 

5. Papierem ściernym zarysuj całą formę- klej będzie lepiej trzymać.

6. Przyklej skórę mocno naciągając. Po wyschnięciu zostaw ok 8 mm. skóry od wewnątrz. Resztę obetnij. Jak tego nie zrobisz - oko nie będzie mogło swobodnie mrugać.

7. Zostaw na kilka dni aby klej sobie odparował. Nie chcesz przecież mieć podrażnionego oka od oparów kleju.

8.   Teraz przyklej kawałek elastycznej gumy od środka. Ja chciałem mieć skórę, więc uciąłem pasek skóry (ze ścinków) o długości 60cm i szer. 5mm. Jeżeli też chcesz mieć skórzany pasek- po równym ucięciu spal kłaczki skóry zapalniczką.

Opaska od tyłu:

9. Gotowe! 

Moja wersja half oval.

a to mój wzór.

A ostatnia inspirowana Kill Bill'em

 

Opaska jest bardzo wygodna.

Opaska na oko - gdzie - opinie.

Koszt całej operacji to..... 2zł. Tak, tak dwa złote.

Tyle kosztowała mnie butelka. Resztę miałem w domu i warsztacie. 

Całkiem nieźle jak na trzy opaski ze skóry wykonane na miarę. 

 

Czas pracy: tu jest gorzej. 5-6 godzin. Najwięcej czasu zajęło szukanie półokrągłej puszki do podgrzania mojej formy. No i rysowanie wzorów... 

 

Powodzenia!

Zmora

Opaska na oko - gdzie - opinie.

Zmora twój pomysł jest po prostu wspaniały!

Bardzo długo szukałem jak zrobić opaskę i wreszcie znalazłem.

Pozdrawiam Pirat 

Opaska na oko - gdzie - opinie.

Widziałam niedawno na tej stronie http://neuronproducent.pl/pl/opaska-na-oko.html całkiem fajne opaski. Piszą, ze zwracają uwagę na dopasowanie jej kształtu do oka.

Opaska na oko - gdzie - opinie.

Opaski ciekawe i interesujące.

Jednak pozostaje pytanie czy odważyłbym się w takim czymś wystartować w teren.

Moja praca to nie ustający kontakt z ludźmi, nie wiem jak by reagowali.... 

Opaska na oko - gdzie - opinie.

Ta granatowa jest neutralna, myślę, że założyłabym taką bez problemu. Żółta rzeczywiście rzuca się w oczy, ale jeśli ktoś lubi przyszaleć :D Czasem widzę na przystanku takiego chłopaka z całą czarną opaską. Wygląda jak pirat :D

A może jak da sie dobrać rozmiar to i o kolor można powalczyć.