MENU

Forum - Czy możliwe jest że nie będę mogła mieć dzieci ?

Czy możliwe jest że nie będę mogła mieć dzieci ?

Czy możliwe jest że nie będę mogła mieć dzieci ?

Mam zaćmę wrodzoną do tego dostałam jaskry po operacji zaćmy do tego oczopląs i astygmatyzm to wszystko na lewym oku na które nie widzę ostatnio jeszcze dowiedziałam się że mam lekkie rozdwojenie siatkówki. Zastanawia mnie czy będę mogła mieć dzieci w przyszłości czy nie a jeżeli już bym je mogła mieć to jakie jest prawdopodobieństwo że one również mogły by nie widzieć. ? 

 

Czy możliwe jest że nie będę mogła mieć dzieci ?

dzieci na pewno bedziesz mogla miec ale moglyby odziedziczyc wade wzroku

Czy możliwe jest że nie będę mogła mieć dzieci ?

ja mialam zacme wrodzona,mam dwoch synow,urodzilam silami natury,tez mialam obawy od noworodka konsultowalam z okulista,chlopcy fakt maja wade wzroku (astygmatyzm)nosza okulary,wada ta niby tez dziedziczna ja tego nie mialam,byc moze ktos mial,nie wiem,ale mozliwe ze zacme beda mieli ich dzieci :(

Czy możliwe jest że nie będę mogła mieć dzieci ?

Mój 2 letni syn urodził się z zaćmą wrodzoną prawego oka. Napiszcie proszę, jak byliście rehabilitowani jako dzieci, w jakim wieku mieliście wszczepianą soczewkę i jak wygląda teraz wasze niewidzące oko. Czy występuje zez? Jak radziliście sobie w szkole i w grupie rówieśniczej. Bardzo się martwię o mojego synka i o jego przyszłość. Bardzo dziękuję za każdą odpowiedź.

Czy możliwe jest że nie będę mogła mieć dzieci ?

Ja również urodziłam się z zaćmą natomiast oka lewego . Pierwsza operację z tego co pamiętam miałam w wieku 3 lat niestety była nie udana i dostałam jaskry wtórnej. U mnie zez występuje gdy patrzę wprost natomiast gdy patrzę w bok to oko się tak jak by przesuwa i nie widać zeza. Oczywiście w dzieciństwie bywało różnie były osoby które to tolerowały i im to nie przeszkadzało ale i również były takie które się wyśmiewały trzeba się już do tego przyzwyczaić oczywiście gdy są osoby starsze koniec gimnazjum czy szkoła średnia to nikt nie zwraca na to uwagi oczywiście pytają się dlaczego to oko jest takie a nie inne ale to tylko z ciekawości. 

Czy możliwe jest że nie będę mogła mieć dzieci ?

ja natomiast w wieku 15lat uderzylam sie w glowe b.mocno i zrobila sie jaskra pourazowa mialam kilka operacji ale pomagaly na chwile,w koncu usunieto mi oko ,lekarz powiedzial ze i tak mnie to czekalo bo to oko nie widzace ze tak do 35roku zycia a potem by trzeba bylo usunac a ja tym urazem to przyspieszylam,a na zacme tez mialam operacje w wieku 3lat ale nie dala nic ,caly czas mialam zeza i docinki od 'prostakow'ale bylo minelo,teraz mam swoje dzieci i uczulam ich na nieszczescie innych ,ze wlasnie takich ludzi ktorych los dotknal w taki albo inny sposob trzeba traktowac w szczegolny sposob bo to wyjatkowi ludzie,pokorni,nie litoscia ,absolutnie .Glowa do gory ,umacniaj w dzieciatku pewnosc siebie a zadna glupia docinka mu przykrosci nie sprawi a podbuduje jego osobe