MENU

Forum -

Hej, 

zastanawiam się, czy znacie osobiście inne osoby widzące jednym okiem? Ja osobiście nie znam, choć czasem takie spotkanie i rozmowa może pomóc. Chętnie też poznam kogoś nowego. Jakie są Wasze doświadczenia?  

Witaj jak chcesz poznać pisz na emal ma_sr@onet.pl Ja znam dużo osób z problemami ze wzrokiem ale zero z takim jak ja 

Ja też nikogo nie znam z taką wadą. A na dodatek jak komuś powiem,że widze tylko na jedno oko, to mi nie wierzą i myślą, że żartuje.

Tak, to dość częsty przypadek, gdy inni nie dowierzają... studiuję filologię polską i wszyscy ze zdziwieniem patrzą na mnie jak sobie daję radę - przecież "to tyle książek do czytania, co Ty tutaj w ogóle robisz" - może nie jest to skierowane do mnie z jakimiś negatywnymi emocjami, ale to z jednej strony boli, a z drugiej daje mi poczucie satysfakcji...  

ja poznałam przez przypadek w pracy dziewczyne, która tak jak ja miałła enu z powodu retinoblastomy w dzieciństwie. Bardzo fajna sympatyczna, teraz kiedy 4 tygodnie temu szłam po ponad 20 latach na zabieg implantacji bardzo mnie wspierała i kibicowała mi. To naprawde fajne uczycie kiedy można z kimś porozmawiać kto był i jest w takiej samej sytuacji.

Cześć ja znam osobiście trzy osoby jednooczne.Dopiero kiedy sam stałem się jednooczny dowiedziałem się że oni mają ten sam problem.Jedna z nich nie widzi od 6 roku życia ,następna od 11 i trzecia od około 18.Ja nie widze od 24 r.obecnie mam tyle samo lat,straciłem wzrok 5 miesięcy temu.

Widzę, że macie jakieś doświadczenia. Mnie niestety nie udało się poznać osobiście osoby z podobnym problemem.