MENU

Forum - Otwarcie się powieki po usunięciu oka

Otwarcie się powieki po usunięciu oka

Otwarcie się powieki po usunięciu oka

Witam !

Jestem tu pierwszy raz i piszę z nadzieją na Waszą pomoc bo kompletnie nie wiem co mam robić.

Mój tata niedawno dowiedział się że ma raka zatoki szczękowej w stopniu dość zaawansowanym. W tej chwili jest już po radykalnej operacji podczas której usunięto oko wraz z oczodołem. Nie może sobie z tym poradzić ale póki co nie jest jeszcze najgorzej. Mam wrażenie że dopiero kiedy powieka opadnie (bo póki co jest zamknięta bodajże przez to że zalepiła się po operacji) będzie mu naprawdę ciężko. Sam lekarz nie mógł stwierdzić kiedy to będzie miało miejsce. Dziś zauważyliśmy że jednak coraz mniej tej powieki jest zalepione i w tej chwili moje pytanie brzmi tak:

Co kiedy ta powieka opadnie? Czy był ktoś z Was w takiej sytuacji? Proszę o pomoc.

Niestety nie można póki co podjąć kroków w sprawie żadnej protezy ponieważ tata jest przed radioterapią i chemioterapią...

Z góry Wam dziękuje! :)  

Otwarcie się powieki po usunięciu oka

Witaj serdecznie

Moge sobie tylko wyobrazic jak jest Wam ciezko, Twojemu Tacie i Waszej rodzinie. Jednak sama wiem, ze ladny wyglad to tylko wyglad i najwazniejsze jest zdrowie i zycie.

Niestety nie wiem i nie potrafie pomoc w kwestii Twojego pytania, wydaje mi sie, ze to bedzie indywidualna sprawa. Musisz wesprzec Tate i  pomoc przetrwac mu najgorszy czas. Poki co moze jakies dobre kryjace okulary?

Na pocieszenie moge dodac, ze operacje rekonstrukcyjne oczodolu i twarzy sa na naprawde zaawansowanym poziomie teraz i jesli tylko bedzie taka mozliwosc z pewnoscia uda sie przywrocic lepszy wyglad. Nie martwcie sie tak bardzo, to okres przejsciowy, ja wychodzilam z utraty oka i wielu blizn na ciele ponad rok, w zasadzie leczenie wleklo sie za mna az do zeszlego roku!

 

Duzo sily i zdrowia dla Taty a Tobie wytrwalosci i optymizmu:) 

Otwarcie się powieki po usunięciu oka

Dziękuje Ci Kornelio za zainteresowanie moim tematem.

Problem w tym, że nie do końca takiej porady oczekiwałam :( Dla nas nie jest ważne jak tata będzie wyglądał, bo kocha się za coś innego niż wygląd. 

Chodzi nam raczej o to w jaki sposób dbać o higienę. Przecież nawet duże okulary nie zabezpieczą tego miejsca przed zarazkami, kurzem itp