MENU

Forum - Studia na politechnice?

Studia na politechnice?

Studia na politechnice?

Hej. Chciałem Was prosić o jakąś radę i opinie. Otóż jestem już dwa lata po maturze i w końcu postanowiłem, że rozpocznę studia. Zawsze chciałem studiowac na politechnice, bo jak wiadomo w naszym kraju jest popyt na inżynierów i po ukończeniu dobrej szkoły jest o wiele łatwiej znaleźć dobra pracę. Zwłaszcza, że obecnie nie mam żadnego zawodu. Miałem duży problem z wyborem kierunku, ale w końcu zdecydowałem się na logistykę.

Jednak dopiero kilka dni temu uświadomiłem sobie, że ja przecież mam dużą wadę wzroku na jednym oku. W życiu codziennym jakoś specjalnie mi ona nie przeszkadza i nie myślę o niej. Patrzę tylko jednym okiem. Z tego powodu będę miał dużą trudność ze znalezieniem pracy, bo nie przejdę wymaganych badań lekarskich. Z tego co się dowiedziałem w zawodzie logistyka ważne jest widzenie stereoskopowe którego nie posiadam. I tak oto moje plany na życie nagle się posypały. Co z tego, że zacznę studia skoro ich nawet nie skończę, bo nie przyjmą mnie na praktyki. A nawet jeśli skończę to przecież nie znajdę pracy w zawodzie i tylko zmarnuję czas. Najgorsze jest to, że większość zawodów technicznych wymaga się dobrego wzroku, więc nie mam czego szukać na politechnice. Studia w stylu, zarządzanie i marketing czy stosunki międzynarodowe wcale mnie nie interesują. 

Kurcze jestem załamany bo nie wiem co ze sobą zrobić. Żeby zapisać się na studia został tylko tydzień czasu, a ja jestem w kropce. Przecież nie warto studiować czegoś do czego nie nadaję się zdrowotnie :( Może ktoś z Was miał lub ma podobny problem z którym sobie poradził? Proszę o opinie. 

Studia na politechnice?

jestem po logistyce i pracuję w zawodzie, odpowiedź jest uzależniona od tego co tak naprawdę chciałbyś robić, bo kierunek ten daje wiele możliwości, jeśli chcesz wyślij mi na maila nr tel. to pogadamy

Studia na politechnice?

Kontaktu do siebie wolałbym nie dawać. Pogadać można tutaj.

Nie wiem co dokładnie chciałbym robić. Najpierw chciałbym się tam dostać i zaliczyć pierwszy semestr.  Tylko tak jak pisałem wyżej nie wiem czy jest sens. Możesz mi powiedzieć czym Ty się zajmujesz? Jakie badania przechodziłeś i ewentualnie w jakich zawodach badania nie dopuszczą mnie do pracy?

Studia na politechnice?

Kolego mike. W mojej firmie logistycy siedzą za biurkiem, nie pracują na wysokości ani nie jeżdżą z towarem i nie do końca wiem po co Ci widzenie stereoskopowe. Jeśli wytrzymujesz przed kompem i uzyskałbyś zezwolenie lekarza na pracę przy komputerze, no to nie widzę problemu. Skończyłem Politechnikę o kierunku instalacyjnym. Nie jest mi łatwo z lekarzami, nie mogę łazić po dachu ale posiadam uprawnienia do zajmowania się wszystkimi instalacjami wewnątrz budynku. Mimo trudności ze wzrokiem, jakoś udało mi się "ustawić"w pracy. Myślę, że nie jestem wyjątkiem.

Studia na politechnice?

Cześć, jestem osobą AMD wysiękowym w prawym oku od 7 r.ż. Całkowicie wzrok w prawym oku utraciłam gdzieś w liceum. Skończyłam budownictwo na politechnice, pracuję w pełni zawodowo, jeżdżę samochodem z prawej jazdy bezterminowym. Drugie oko 100% sprawności. Nie czuję się upośledzona w żaden sposób, łażę po rusztowaniach jak potrzeba, pracuję, mąż, dzieci - robię to co chcę i rwę do przodu póki mogę. Tobie też radzę iść przed siebie i nie rezygnować z marzeń i perspektywy dobrej pracy. Pozdrawiam wszystkich jednoocznych gorąco gorąco

Studia na politechnice?

 Zawsze chciałem studiowac na politechnice, bo jak wiadomo w naszym kraju jest popyt na inżynierów i po ukończeniu dobrej szkoły jest o wiele łatwiej znaleźć dobra pracę.

 

Bardzo naiwne podejście, które mam mnóstwo osób a później mega rozczarowanie. 

Studia na politechnice?

Pewnie, bo lepiej nic nie robić i czekać na cud...

Studia na politechnice?

to najlepsze rozwiązanie

Studia na politechnice?

dla Ciebie na pewno...