MENU

Forum - Filmy 3D

Filmy 3D

Filmy 3D

Witam. Chciałbym dowiedzieć się, czy ktoś z Was był w kinie na filmie w 3D i jak odbierał obraz. Od dłuższego czasu bardzo chciałem iśc do kina na film Avengers niestety kilka dni temu okazało się, że w Polsce nie puszczają wersji w 2D a jedynie  w 3D.

Moim problemem jest to, że mam bardzo silny astygmatyzm na jednym oku (drugie podobno całkiem zdrowe). Z zasłoniętym zdrowym okiem obraz jest bardzo niewyraźny i nie przeczytam nawet największych lister (z trudnością rozróżniam literki na klawiaturze). Dodatkowo okulistka powiedzia, że patrzę tylko jedym okiem a przez lata nieużywania drugiego, prawie całkiem stracilo swoją funkję. Okularów nie mam, bo i tak nic nie dają.

W internecie spotkałem rózne opinie na ten temat. Jedni mówią, że przez wadę wzroku obraz widzą niewyraźny, że czują bóle głowy i mdłości. Inni znowu mówią, że nie widzą efektów 3d tylko normalny płaski obraz 2d. W zeszłym roku byłem na takim krótkim sensie 5d który miedzy innymi zawiera film w trójwymiarze. Niestety obraz nie zachwycił mnie, bo był niewyraźny i rozmazywał się kiedy na ekranie było dużo ruchu. Co prawda jakieś efekty 3d dostrzegałem, ale był bardzo niewyraźny. Dobrze widziałem jedynie takie male elementy, jak iskry przelatujące koło nosa. Więc obraz w okularach był niewiele lepszy od tego bez. 

Jak Wy odbieracie takie efekty w kinie? Czy myślicie, że warto wybrać się na taki pełnometrażowy film i sprawdzić jak będę widział? Bardzo chcę zobaczyć ten film, a na efektach 3d mi nie zależy. Byłbym zadowolony gdybym widział zwyczajny płaski obraz. Byle był wyraźny i dało się czytać napisy. Bardzo chętnie przeczytam Wasze opinie i doświadczenie na temat 3D.

 

Filmy 3D

Ja byłem półtora roku temu na AVATARze (3D).

Niestety efektów 3D nie widziałem. Tyle tylko co na początku, w reklamie Cyfry+ miałem wrażenie, że kostka wychodzi z ekranu.

A tak to cały film odbierałem jak każdy inny 2D, tylko że w specjalnych okularach.

 

Czytałem też (i słyszałem) iż podobno ludzki mózg (i oczy) nie wytrzymałyby całego (1,5 do 2 godzin) seansu w 3D. Stąd też tak naprawdę w 3D są kręcone i wyświetlane tylko najbardziej efektowne sceny (wybuchy, pościgi, walki, batalistyczne etc.).Ponieważ po około 30 minutach ciągłego wyświetlania 3D ludzi bolą oczy (tudzież głowa), występują mdłości itd. Choć sam nie wiem na ile to prawda.

 

Ja podczas seansu AVATARa co jakiś czas specjalnie podnosiłem (zdejmowałem) na chwilę okulary i faktycznie tylko niektóre (ważniejsze) sceny były w 3D. Podczas gdy pozostałe były w 2D. Jedynie napisy były rozmazane przez cały film (gdy się zdjęło okulary).

Także ja sobie powiedziałem, że więcej na film w 3D nie pójdę. Bo dla mnie to żadna różnica w porównaniu do 2D, a bilet na taki film jest z reguły droższy. Pójdę na wersje 2D, a jeśli takiej nie ma/nie będzie, to poczekam aż film wyjdzie na DVD/BluRay etc.

Nie mniej jednak jeśli Ty nie masz ochotę to idź i sprawdź sam jak jest w Twoim przypadku. Najwyżej następnym razem już nie pójdziesz Perskie oko.

 

Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli oraz udanego tygodnia.

Filmy 3D

obecnie co ciekawsze filmy lecą tylko w 3D

już do kina nie ma po co chodzić :/ 

Filmy 3D

qoozy, a powiedz mi czy obraz w okularach był wyraźny i wszystko było dobrze widać? Nie było widać tych dwóch obrazów nałożonych na siebie? Bo kiedy ja byłem na 5d to trochę nie za dobrze widziałem szczegóły. Film był z dubbingiem, więc jeśli chodzi o napisy to nie wiem jakby to wyglądało. I czy różnica była znacząca pomiędzy oglądaniem w okularach a bez?

Filmy 3D

Różnica jest znacząca. Bez okularów obraz jest rozmazany, a z okularami ostrość jest ok tylko nie zobaczysz obrazu 3D tylko 2D ale przynajmniej da się obejrzeć.  Podsumowując idziesz na film 3D zakładasz okulary i widzisz 2D, a bez okularów  to jakbyś miał -10 dioptri oglądał bez okularów i stał 20m od ekranu.

Pozdrawiam,

Filmy 3D

mike, w 100% potwierdzam to co napisał robs84.

Bez okularów masz rozmazany obraz (i napisy), a w okularach film ogląda się jak każdy inny 2D.

 

Pozdrawiam.

Filmy 3D

Jak ma się cała sytuacja w przypadku jednooczności? Czy da się w jakikolwiek sposób zobaczyć trójwymiar jednym okiem? Po stracie oka nie byłem na żadnym filmie 3D i szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia, czy cokolwiek bym zobaczył jednym okiem. W końcu do uzyskania efektu 3d potrzebne są okulary ze "szkłem" w dwóch kolorach na dwoje oczu. Czy ktoś bez oka próbował może oglądać taki film? Goozy w jaki sposób oglądałeś ten film? Składałeś okulary na pół, czy może oglądałeś mając jeszcze dwoje oczu.

Filmy 3D

Luke przeczytaj raz jeszcze mój poprzedni post.

Krótko mówiąc, mając/widząc na jedno oko efektów 3D nie zobaczysz.

W okularach 3D film będzie Ci się oglądało tak jak każdy inny (np. w telewizji).

Natomiast bez okularów 3D będziesz widział rozmazany obraz.

 

Obecnie w kinach nie stosuje się (jak to było kiedyś) papierowych okularów gdzie jedna strona była niebieska, a druga czerwona. Teraz okulary 3D wyglądają jak każde inne (zwykłe) z tym, że jest możliwość nałożenia ich na zwykłe okulary.

Czyli jeśli nosisz na codzień okulary, to podczas seansu ich nie zdejmujesz tylko nakładasz nie okulary 3D.

Film oglądałem mając już jedno oko, okularów nie składałem na pół bo nie ma takiej możliwości (chyba żeby je połamać, co będzie Cię kosztować 150-300 zł). Bowiem przy wyjściu okulary trzeba oddać obsłudze kina (są bramki jeśli będziesz próbował "przemycić, to uruchomisz alarm).

 

Pozdrawiam i życzę udanego dnia.

 

P.S

Jestem Qoozy nie "Goozy"!