MENU

Forum - jak wykorzystac jednooczność

jak wykorzystac jednooczność

jak wykorzystac jednooczność

Witam

Ostatnio zadałem sobie jedno pytanie-

jak mogę wykorzystać jednooczność w życiu,

jaką to mi daje przewage nad osobami widzącymi normalnie

chodzi  o zawód i zdolności, bo ujm mozna znalezc wiele a plusów?

ciekawi mnie co wymyslicie 

jak wykorzystac jednooczność

Heh a więc pesymistyczniej... bynajmniej u mnie tak w praktyce wygląda .

Nie możesz pracować :

-Przy maszynach w ruchu .

-Na wysokości.

-Prowadzić pojazdów zawodowo.

-Dźwigać.

-Zbyt długo przesiadywać przed PC i dokumentami.

nie zrobisz praktycznie żadnego  kursu typu operator dźwigu,hds,koparka,pilarz,monter rusztowań,spawacz etc.

A renty czy zasiłku,większość z nas nie dostaje.

Optymistyczniej- Nie ma co się łamać bo tak tak naprawdę  prawie wszystko to można mieć , można zrobić jakiś kurs,zdać go .Lecz nie zawsze będziesz mógł wykonywać to zawodowo.Jeżeli rozgraniczysz stanowisko pracy z jego oficjalną nazwą życie nabiera lepszych barw ;). Polska to nie Europa ,Polska to jeszcze Azja 

 Tak więc możesz być kim tylko zechcesz ,a jeżeli masz grupę choć by najsłabszą to zyskujesz zwroty z pefronu które twój szef  polubi.

 Kwestie mentalne działań  oceń sam, ale odbieranie komuś praktycznie wszystkich opcji na pracę w zamian dając nic... też nie jest ok ;)

 

Z manualnych rzeczy to jednooczni często zyskują szybszą reakcje (refleks) ,lepsze widzenie w ciemności..Ja spokojnie czytam na tablicy u okulisty prócz literek rubryki odległości i ostrości widzenia,które w zasadzie nie są elementami służącymi do badań.

No i z estetycznych jak już będę stary i pewnie bielmo jeszcze bardziej się u mnie pogłębi to będę miał czym straszyć małe rozwydrzone dzieciaki hehe XD

Pozdrawiam A.

 

   

jak wykorzystac jednooczność

Fajny temat, może rzeczywiście warto poszukać dobrych stron :)

 Jak się ma umiarkowany stopień to można korzystać z ulg komunikacyjnych a w niektórych miastach jeździć komunikacją miejską za darmo :-D Znalazło by się jeszcze parę innych korzyści z posiadania orzeczenia (stypendium na studiach, możliwość korzystania z dodatkowych programów dla niepełnosprawnych itp.). Ja jeżdżę komunikacja za darmo i osoba mi towarzysząca również-tak wieć można komuś zrobić przysługę i zredukować mu koszty przejazd. A koleżanka mi podpowiedziała, że jak nie znajdę pracy to mogę zostać "reduktorem kosztów przejazdu w komunikacji miejskiej" i wozić ludzi do pracy za1/2 ceny biletu śmiech

Zależy czy wada jest widoczna czy nie.  jak jest widoczna to znacznie to nie ma siły żeby nie zostać zapamiętanym lub wzbudzać zainteresowanie-czy to korzystne to chyba zależy od osobistych preferencji :) Ale podobno jest to bardzo pożądana cecha w zawodzie  przedstawiciela medycznego/farmaceutycznego. Te osoby podobno robią wszystko, żeby zostać zapamiętane-to mamy już atut. Ja skończyłam psychologię, moja wada była bardzo widoczna ;/ ale na jednych z praktyk usłyszałam, że może mi to pomóc w kontakcie z pacjentem.

Następnie, gdy jeden ze zmysłów niedomaga, to zazwyczaj wyostrzają się inne. U siebie zauważyłam że mam jestem zdeklarowanym słuchowcem, pamięć słuchową mam dobrze rozwiniętą i znacznie lepszą niż wzrokową, dobrze sobie radzę w ciemności, dużo czynności jestem w stanie wykonać "na dotyk"

 Po za tym jednooczność jest zawsze lepsza od bycia niewidomym-trzeba to docenić, że mogło być gorzej. Tak sobie myślę, że być może bycie jednoocznym wiążę się z większą wrażliwością na innych??

 To tyle co mi przyszło do głowy :D Dopiszcie coś jeszcze, koniecznie!

 

PS. i humorystyczno-makabrycznie, zainspirował mnie poprzednik-jak się ma epiprotezę/protezę to wystarzcy wyciągnąć i przebranie na hallowen gotowe :D Można tez zagrać w filmie o piratach...  Albo żartować na temat swojego oka i być przez to duszą towarzystwa :)

jak wykorzystac jednooczność

Kurcze coś w tym jest co napisałeś, faktycznie działa to tak że przez oczko czy inne smaczki ludzie Ciebie zapamiętują,ale na to w jaki sposób im się utrwalisz to już kwestia twojego obycia.

I to chyba największa zaleta bo zyskuje się tak jakby się indywidualność,a mieć swój styl to tak jak mieć swój smak ,jednym nie podejdzie a  inni się rozsmakują :) 

 

Co do tematu umiarkowanego stopnia to prócz zniżek na bilety,dostaje się "blachę" za szybę do auta która na wiele pozwala ,lecz z drugiej strony  nie ma co przeginać bo z chodzeniem nie mamy problemów ;)

Re: jak wykorzystac jednooczność


Route 213:

Kurcze coś w tym jest co napisałeś,

 

a ja kobietą jestem :)

jak wykorzystac jednooczność

ja wykorzystuje poki co na studiach, mam je za darmo i do tego jeszcze dodatkowe profity , dzieki temu bede przeed nazwiskiem mial dr.

zauwazylem ze mam jakąs dziwną ceche wyczuwania emocji innych ludzi, co daje .. co narazie w sumie nie wykorzstuje.

w pracy - nie wiem czy to pomaga, jestem masazystą, fizjoterapeutą, i w sumie osiągam jakis sukces w tym co robie ale bez rewelacji - kliniki nie otworzylem jeszcze

Pytanie nadal podtrzymuje , pomyślmy troszke jeszcze nad tym bo kurcze muszą byc sfery zycia gdzie dzieki temu że nie widzimy to mamy przewagę.

Moze to się tyczy z nieużywaniem jednej strony twarzy jakby - jesli chodzi o widzących na jedno oko ?

jak wykorzystac jednooczność

dziękuje za taki dar z nieba

 

 ale już kilkukrotnie nie dostałem pracy bo nie mogę pracować na wysokości 

jak wykorzystac jednooczność

ludzie twierdzą ze nie powinno sie na innych krzyczeć, ale jesli ten ktos nie słyszy normalnego glosu to zycie musi mu krzyknąć.

 Ja tez chcialem zostać neurochirurgiem, ale nie zostałem . i dziekuje ze nie zostalem ! bo mam wieksze mozliwosci niz ta profesja.

jesli chcesz to pomoge ci znalezc prace, 

jak wykorzystac jednooczność

Ja widze same wady.

Trzy krotnie odrzucony podczas badań wstępnych do pracy. 

 

jak wykorzystac jednooczność

Nikt nie pisał że jednooczność to dar z nieba, który ma same zalety. Ciemne strony to jasne. Ale wątek dotyczy tego, żeby poszukać dobrych stron naszej sytuacji a nie ciągle biadolić, jak to nam ciężko i źle :) Dobrze w życiu widzieć jasne strony, choć to na pewno trudniejsze niż narzekanie.

Mnie się jeszcze przypomniało, że można zostać strzelcem wyborowym. I jak się robi zdjęcia to nie trzeba zamykać drugiego oka (jeśli jeszcze ktoś korzysta z wizjera w aparacie). A jak pracodawca akceptuje nasze orzeczenie to ma się 10 dni urlopu więcej (przy umiarkowanym).

 

jak wykorzystac jednooczność

dokladnie - jak robie zdjecia  to jedno oko wystarcza:) oraz mikroskop :)

szukajmy dalej - prosze tylko o opinie plusowe za jednoocznoscią. Chce znalezc takie ktore nam pomogą w zyciu i otworzą oczy na jakies aspekty zycia,

jak wykorzystac jednooczność

ps a co ludzi widzących nie odrzucają przy wyborze pracownika?

moi znajomi zdawali po 3-5 razy na prawko a ja zdalem za pierwszym razem .

nie ma reguly , i jeszcze raz prosze o szukanie plusów pozytywów - albo szczególnej " komórki " życia społecznego gdzie jednooczność jest właśnie - zaletą i to wielką - mówiąc inaczej - ze osoba obuoczna - widzaca na oba oczka - nie moze tego wykonywać.

pomyslmy jeszcze troszke

jak wykorzystac jednooczność

Na twarzy sa miesnie takze wokol powiek, ktorych dzialanie powoduje mruganie, zaciskanie powiek, ruch brwi. Uraz oka na pewno sprawia, ze te miesnie nie dzialaja tak samo ja u kogos zdrowego, wiec nasza mimika moze byc inna, czy jest to plusem mozliwe, ze tak. Przypominam sobie serial 'Lie to me' tam na pewno mimika twarzy inna niz u zdrowych ludzi byla by na plus dla kogos kto klamie :) Poruszanie sie tych miesni wplywa pozniej na powstawanie zmarszczek wiec powinnismy miec tych zmarszczek mniej :) Mozemy zostac konkurencja dla Zombie Boy'a, tylko wystarczy jeszcze zakryc swoje cialo tatuazami a defekty oka lub brak oka bedzie milym dodatkiem do ciala kosciotrupa:) bedziemy wtedy chodzaca reklama nie tylko podkladu Dermablend ale tez protez oka :) Mozna tez zostac testerem ochydnie wygladajacego jedzenia/picia i wtedy brak widzenia bedzie oooogromnym plusem:)

Re: jak wykorzystac jednooczność


blush:

Poruszanie sie tych miesni wplywa pozniej na powstawanie zmarszczek wiec powinnismy miec tych zmarszczek mniej :)

 

 Potwierdzam :) Ja pod moim prawym okiem mam zmarszczki znacznie mniejsze niż pod lewym :D Można sobie kupić serum przeciwzmarszczkowe i stosować tylko pod jedno oko-jaka oszczędność!!śmiechśmiech

jak wykorzystac jednooczność

haha :) to moze ja kupie serum przeciwzmarszczkowe i bedziemy korzystac wspolnie smarujac pod jednym okiem a w zamian za to zostaniesz moim reduktorem kosztow w autobusie:) mam stopien lekki i legitymacje z oznaczeniem 04-0, jezdzilam za darmo bo kzk gop powiadomilo mnie, ze tak mozna ale zmienili przepisy w sierpniu i ostatnio od kontrolera dowiedzialam sie, ze ja przeciez musze placic i dostalam kare a kzk gop uznalo, ze tej kary placic nie musze ale niestety musze juz za kazdym razem miec bilet:) w piatek bede w Katowicach, zobacze jak tam postepy w budowie dworca:)

jak wykorzystac jednooczność

Ok to jesteśmy umówione ;p

Ale nie strasz mnie-czemu zapłaciłaś karę?Ja nie miałam kontroli od dawna więc nie wiem, patrzyłam, że coś zmienili w przepisach tzn formę ich zapisu ale mnie wyszło ze nadal mogę jeździć.

Ale popatrzyłam teraz, że rzeczywiście-znaczny lub umiarkowany. Ale to załatw sobie legitymację Związku Niewidomych (w Chorzowie jest oddział) i tez powinnaś miec za darmo.

A dworzec się buduje... Na razie stoi kontrukcja galerii :)

 

jak wykorzystac jednooczność

Znalazłam kolejny pozytyw-jak ktoś używa szkieł kontaktowych to zużywa ich połowę mniej,niż gdyby używał 2 oczu.

jak wykorzystac jednooczność

Ja np. mam grzywkę na chore oko , nikt go nie widzi, dlatego jak nie mam czasu maluję tylko jedno i oszczędzam na kosmetykach  :D ;)

jak wykorzystac jednooczność

asik_joanina: wlasnie zastanawiam sie nad grzywka i to kolejny plus zeby miec grzywke:) ale ja chce taka na prosto tylko mysle czy bede dobrze paczec z taka dluga grzywa az do oczu :)

jak wykorzystac jednooczność

U mnie ta grzywka zakrywająca oko chyba wygląda nienaturalnie. Nie wiem już jak się ściąć. ja tam zawsze maluję jedno i drugie, nigdy nic nie wiadomo. :)

jak wykorzystac jednooczność

Ja mam to oko strasznie brzydkie, małe, zniekształcone, w wyniku urazu w wieku niemowlęcym, jeszcze nic z tym nie robiłam.Stąd ta końska grzywa i możliwość malowania tylko jednego oka;)  W czwartej jestem umówiona do doktora Haszcza i zobaczymy czy coś da się zrobić:)

 

 Dzaworitka: u mnie ta grzywka wygląda straaasznie nienaturalnie, czasami słyszę, że jestem "emo" hahahhaha;D bardzo mnie to śmieszy ;) 

 

 blush: też myślę nad taką grzywką , ale to już po ewentualnym zabiegu;)

jak wykorzystac jednooczność

:) czy są plusy jednooczności ....? mogę powiedzieć na swoim przykładzie że raz mi się udało wykorzystać to :)). Udałam się do salonu optycznego jednej z bardzo znanych firm chcąć dokonać zakupu nowych okularów . Po badaniu , dobraniu soczewek i oprawek przyszedł piękny moment podsumowania kosztów :( . Całkowity koszt był duży , dyskretnie spytałam a właściwie zażartowałam ze skoro widzę na jedno oko to po co mam płacić za dwie soczewki , druga mi jest zupełnie nie potrzebna . Miła i sympatyczna Pani z obsługi cos tam poszeptała z kierowniczką salonu i policzono mi za jedną soczewkę. Byłam naprawdę szczęśliwa ....bo to był zupełny fart !!!

pozdrawiam

jak wykorzystac jednooczność

Mój optyk również dobiera mi inne soczewki na niewidżące oko ale trzeba to zrobić umiejętnie bo inaczej duża róźnica wagi i szkło się przekrzywia.

jak wykorzystac jednooczność

to były te same soczewki ... dobieranie innej soczewki na niewidzące oko nie mam sensu...widać różnice :)

Re: jak wykorzystac jednooczność

Wydaje mi się że osoby jednooczne są bardziej wrażłiwsze i spostrzegawcze umiejące szybciej przewidzieć niż "normalni"Sam tak mam jak ktoś chce mnie zganić lub pochwalić wystrczy pare słów i ja już wiem co chce mi powiedzieć.Może to jakiś dar.Gdzieś czytałem że wyobraźnia jest lepsza i też to potwierdzam,gorzej bądź ciężko z pracą bo nieraz trzeba rezygnować z ulubionego zajęcia ale miały być plusyUśmiech

 

jak wykorzystac jednooczność

Jeżeli chodzi o życie zawodowe to temat wydaje mi się zbliżony do tego że nie zawsze człowiek bardzo wykształcony sprawdzi się na danym stanowisku,a człowiek mniej wykształcony może go zastąpić o wiele bardziej efektywniej. Wszystko jest kwestią zaangażowania i obrotności.  Jeżeli szef zobaczy w tobie to czego potrzebuje sam zaproponuje alternatywę ;)

 

Re: jak wykorzystac jednooczność


vivian darkbloom:

(...)

 Jak się ma umiarkowany stopień to można korzystać z ulg komunikacyjnych a w niektórych miastach jeździć komunikacją miejską za darmo :-D 

(...) 

 

 Są też miasta takie jak Słupsk, gdzie już przy lekkim stopniu niepełnosprawności przysługuje bilet ulgowy. Opłaca się więc czytać regulaminy przewozów komunikacji miejskiej, bo nigdy nie wiadomo czy w danym mieście nie da się przypadkiem zaoszczędzić.

jak wykorzystac jednooczność

Ja teraz mam wybrać sobie szkołę jak i zawód który bym chciała wykonywać jednak mój okulista sądzi że nie mam zbyt dużego wyboru. Mam kręcone włosy więc nie mogę sobie zrobić grzywki. :)

jak wykorzystac jednooczność

przepraszam, że pytam ale co ma grzywka do wyboru zawodu?

Re: jak wykorzystac jednooczność


asik_joanina:
Ja np. mam grzywkę na chore oko , nikt go nie widzi, dlatego jak nie mam czasu maluję tylko jedno i oszczędzam na kosmetykach  :D ;)

 

 oo mam tak samo ,ale ja zawsze maluję jedno - szybciej i zaoszczędzam kosmetyki ;D

jak wykorzystac jednooczność

ja nie widzę na prawe oko, jak mnie mąż wkurzy to siadam tak aby był po mojej prawej stronie i go nie widzę!!!