MENU

Forum - Badania genetyczne.

Badania genetyczne.

Badania genetyczne.

Witam.

Mialem siatkowczaka i chcialbym sie poddac badaniom genetycznym, czy 

moim potomkom nie grozi to samo. Czy ktos z Was poddawal sie takim badaniom? Jak tak to napiszcie cos wiecej (gdzie sie poddaliscie, jakie koszty, na czym to polegalo).

Z gory wielkie dzieki :) 

Badania genetyczne.

Witaj

Badania genetyczne pod kontem siatkówczaka najlepiej robić w Szczecinie

dokładny adres:  Usługowa Pracownia Genetyczna Zakład Genetyki i Patomorfologii PAM

ul. Połabska4

70-115 Szczecin 

tel.  091 4661544 docent Stanisław Zajączek 

Z tego co się orientuję to takie badanie jest za darmo potrzebne skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu do poradni genetycznej. Wyniki są po ok 1 roku - czyli w zależności jak bardzo chcesz szybko mieć potomka to zaplanuj odpowiednio wcześnie :)

Można szybszy termin ale to już odpłatnie. 

Najlepiej przedzwoń i poproś o rozmowę z samym docentem (chętnie rozmawia z ludźmi :)) Nie wiem na ile jesteś uświadomiony w swojej chorobie ale najpierw "przesłuchaj"  dokładnie rodziców, kiedy zachorowałeś czy postać była jednooczna, czy obuoczna jedno - czy wieloogniskowa oraz w jaki sposób leczona. Równie ważne będą informacje o chorobach nowotworowych w rodzinie.   

Aby informacja była pełna to podam że jeszcze takie badania próbowaliśmy robić w Krakowie (przekonywali nas że robią takimi samymi metodami i szybko) po 9 miesiącach oczekiwania dostałam wyniki swojej córki z informacją że bardziej szczegółowe metody badawcze są w Szczecinie - reszta bez komentarza.

Pozdrawiam Serdecznie

mamuśka 

Badania genetyczne.

mamuska dzieki wielkie za zainteresowanie tematem. Na czym takie badanie polega (z tego co wywnioskowalem to Twoja Cora miala takie badanie), na podstawie krwi jest robiona, czy jakis inny material genetyczny pobieraja?

Za pewne z informacji podanych przez Ciebie skorzystam, tylko takim 

badaniom  poddam sie w okresie wakacji, bo teraz za bardzo nie mam jak no i co najistotniejsze Szczecin nie lezy blisko :)

Badania genetyczne.

Przepraszam nie napisałam materiał do badania to ok. 5-8 mililitrów krwi i nie musisz jechać do Szczecina. Spróbuj porozmawiać z doc. Zajączkiem aby przesłał Ci probówki. Krew pobiorą Ci mniej lub bardziej sympatyczne panie pielęgniarki w Twojej przychodni pakujesz to i wysyłasz kurierem.

Szczegóły możesz ustalić z Panem doktorem :) 

Badania genetyczne.

witam, jestem po siadkówczaku mam  dwie nastoletnie córki, są zdrowe. Nigdy nie miały problemów ze wzrokiem. Rozmawiałam z profesorem z Kliniki okulistycznej w Krakowie ( bardzo dobrym specjalistą ) bo sama miałam takie dylematy. Przekonał mnie, że bardzo rzadko siadkówczak pojawia się u  naszych dzieci, natomiast może pojawić się w drugim pokoleniu - niestety. Miałam badania podczas drugiej ciąży w Rzymie w Policlinico Gemelii i wszystko było dobrze. Myślę że nie powinieneś się obawiać, aczkolwiek jeżeli Cię to martwi możesz zrobić badania właśnie w Szczecinie lub Krakowie. Pozdrawiam serdecznie