MENU

Forum - Powiększalnik.

Powiększalnik.

Powiększalnik.

Witam bardzo proszę o poradę jestem w LO na jedno oko prawie nie widze widze jak przez 2 gr drugie oko widze troche lepiej ale niestety od ostatniej wizyty dużo mi się pogorszyło i lekarka wraz z tyflopedagogiem doradzają mi abym kupił powiększalnik jest to dość duży wydatek ale podobno dofinansowują go z pefronu i chciałem zasięgnoć waszej porady w tej sprawie czy ktoś ma może ten powiększalnik a jak tak to czy rzeczywiście jest to pomocne w czasie nauki i codziennego życie? Czy bardzo to ułatwia czynności życia codziennego? Pytam ponieważ mam jaskre ale wzrok nie pogorszył mi się z tego powodu lecz z powodu 2 udarów mózgu i jest niestety bardzo możliwe że może się jeszcze bardziej pogorszyć lub że mogę na prawe oko wogóle zaniewidzieć dlatego bardzo zależy mi na odpowiedzi. Jeżeli to by mi ułatwiło życie codzienne jak i naukę zrobię wszystko żeby dostać dofinansowanie do tego jak i kupienie tego a odnośnie kupienia tego bardzo proszę o informacje w jakim sklepie to można kupić medycznym czy bardziej coś z elektroniką? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam karlik13.

Powiększalnik.

co do programów więcej szczegółów tu http://www.altix.pl/index.php?id=257  i tutaj http://www.pfron.org.pl/portal/pl/77/891/Komputer_dla_Homera_wersja_2_czerwca_2010.html oraz na forum  (program który dofinansowuje takie rzeczy to komputer dla homera) niestety przyjmowanie wniosków w tym roku już się zakończyło .oczywiście że takie powiększalniki są pomocne ale trzeba je ze sobą nosić dlatego może to być uciążliwe ze swojej strony na ten moment możesz poprosić nauczyciela o powiększanie samych materiałów do czcionki takiej która Ci odpowiada (i mieć nadzieje że się zgodzi) jeżeli chodzi o sklepy to niestety jestem z małego miasta Zamościa i nie orientuje się  jeżeli chodzi o sklepy ale myślę że w każdym oddziale PZN na pewno Ci pomogą natomiast na pewno nie są to sklepy   "ogólne " ponieważ jest to sprzęt  specjalistyczny w internecie są witryny  z takim sprzętem zawsze można napisać e maila lub zadzwonić i dopytać wada powiększalników jest taka że zwiększając czcionkę przeczytasz mniej  tekstu podczas jednej fiksacji oka co powoduje szybsze zmęczenie ale lepiej przeczytać mniej niż w ogóle  pozdrawiam