MENU

Forum - Pomóżcie zabrali mi stopień umiarkowany a dali lekki?????

Pomóżcie zabrali mi stopień umiarkowany a dali lekki?????

Pomóżcie zabrali mi stopień umiarkowany a dali lekki?????

Czy ktoś z tego forum ma stopień lekki na jednooczność?? Ja zawsze stawałam na komisje i dawali mi stopień umiarkowany zawsze na 2 lata i potem na nowo. Teraz stanełam na komisje i zamienili mi stopień umiarkowany a dali lekki na stałe. Tłumacząc, że drugie oko jest zdrowe w 100% i dostałabym umiarkowany gdyby pogorszył mi się wzrok również w tym zdrowym oku. Słyszeliście o takim czymś?? Dla mnie to była porażka, ze względu, na to że pracowałam w Zakładzie Pracy Chronionej i straciłam prace nagle. Czy na prawde gdy nei widzi się na jedno oko a drugie ma sie w 100% zdrowe nei należy sie ten stopień. Zaznaczam, że to nie były starania o rente i nie stawałam na komsjie w Zusie. Co robic?????????? Pomóżcie

Pomóżcie zabrali mi stopień umiarkowany a dali lekki?????

Odwołać się. Powodzenia! Aha jak jeszcze cierspisz na jakieś choroby np masz krzywy kręgosłup to dobrze załączyć odpowiednią dokumentację.

Pomóżcie zabrali mi stopień umiarkowany a dali lekki?????

No to masz chociaż szczęście, że na stałe Ci dali. Ja też mam jedno oko w 100% zdrowe, drugiego brak. Dwa razy miałam umiarkowany stopień a potem co jakiś czas lekki na kilka lat przyznawany. Możesz spróbować się odwołać, ale nie sądzę, że coś to zmieni.

Pomóżcie zabrali mi stopień umiarkowany a dali lekki?????

Oni tylko utrudniają człowiekowi życie.  Boje się, że jeżeli zostanie mi ten stopień pracy nigdzie nie dostane bo gdy nie trafiłam do ZPCH to pracodawcy widząc na rozmowie, że z okiem jest coś nie tak kierowali do okulisty, miałam przypadki, że okulista nie podpisał, bo on nie chciał brać za to odpowiedzialności i kazał składac do ZPCH. U mnie jest to, że mało tego, że nie widze to mam z tyłu oka spory naczyniak który pod wpływem silnego uderzenia lub dzwignięcia czegoś możę mi się rozlać i wtedy operacja :( nie wiem co robić boję się. Co im szkodzi ten głupi stopień przedłużyć przeciez nikt zdrowy się o to nie stara :((

Pomóżcie zabrali mi stopień umiarkowany a dali lekki?????

No to rzeczywiście masz nieciekawie. Ja jak przyjmowali mnie do pracy nie wspomniałam ani słowa o mojej wadzie. Jedynie u lekarza zakładowego musiałam powiedzieć bo wiadomo okulista też był. Ale lekarz wypisał tylko zdolna do pracy, więc pracodawcy nic do tego: nie musi wiedzieć.  Gorzej jak ty pracujesz w ZPCH i dźwigac nie możesz...Nie wiem jak wtedy jest.

Pomóżcie zabrali mi stopień umiarkowany a dali lekki?????

Odwołaj się koniecznie. Miałam taką sytuację kilka lat temu. Z powodzeniem, bo przyznano mi umiarkowany na stałe.

Pomóżcie zabrali mi stopień umiarkowany a dali lekki?????

ja w tym miesiącu stawałam na komisję i nie dostałam żadnego stopnia....dodam że na jedno oko nie widzę od urodzenia a na drugie widęnormalnie -0,5. powiedzcie od czego to zależy??

 

Pomóżcie zabrali mi stopień umiarkowany a dali lekki?????

Kiedy miałam lat 17 , niedługo po wypadku uzyskałam umiarkowany stopnień niepełnosprawnośc-na rok. Po ukończeniu 18 lat zabrali mi stopień umiarkowany i dali lekki. Mama ma moje pełnomocnictwo , odwoływałyśmy sie kilkakrotnie i nic, zawsze to samo. Mam oboje oczu, nie widzę na prawe całkowicie a w lewym mam wade -3,75. Mama chciała dalej sie odwoływać, ale nie mialam juz siły na kolejne takie same  badania,opowiadanie o wypadku w kółko , musiałam zająć sie maturą teraz studiami. Powiedzcie,czy warto dalej sie w to pchać bo skoro nie dali mi wczesniej to widocznie mieli ku temu podstawy. Ale jak tu czytam , niektórzy z Was maja stopień umimarkowany. Może ktos mógłby mi coś podpowiedzieć