MENU

Forum - Stopien niepelnosprawnosci

Stopien niepelnosprawnosci

Stopien niepelnosprawnosci

witam,dzisiaj dostalem decyzje z MOPSu o mojej niepelnosprawnosci ,otwieram koperte czytam i co...blablabla postanawia niezaliczyc do stopnia niepelnosprawnosci. wtf?! zawsze mi dawali a teraz nagle im odjebalo? nagle po 13 latach zaczalem widziec czy jaki ch ?

odwolywac sie waszym zdaniem? 

Stopien niepelnosprawnosci

A od kiedy MOPS orzeka o niepelnosprawnosci?

Re: Stopien niepelnosprawnosci


Kornelia:
A od kiedy MOPS orzeka o niepelnosprawnosci?

- to prawda,że od pewnego czasu zajmuje się tym MOPS

 

Re: Stopien niepelnosprawnosci


Kornelia:
A od kiedy MOPS orzeka o niepelnosprawnosci?

 

 Zgadzam się z Tobą Kornelio:)Oczywiście przy MOPS funkcjonuje 

 Jak uzyskać orzeczenie

W celu uzyskania orzeczenia o stopniu niepełnosprawności należy nawiązać kontakt z MIEJSKIM ZESPOŁEM DS. ORZEKANIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

albo      POWIATOWYM ZESPOŁEM DS.ORZEKANIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

Pozdrawiam 

Stopien niepelnosprawnosci

Na pewo nasz Grzes ma orzeczenie z Powiatowego Zespolu ds orzekania o niepelnosprawnosci   Gzegorz odwoluj sie najszybciej jak sie da trzeba papiery w tym samym miejscu zlozyc ale raczej na pewno trafisz do innego orzecznika o odwolanie trzeba walczyc o swoje przeciez walczysz sprawy nic sie nie zmienilo u Ciebie ze wzrokiem,   Informuj co poczyniles w tej sprawie!

Stopien niepelnosprawnosci

Tez zastanawiałem sie nad odwołaniem i wiem że od momentu otrzymania pisma masz 14 dni na odwołanie sie do Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Niepełnosprawności ( czyli komisja bedzie w jakimś miejscie wojewódzkim). A jeżeli z ich orzeczeniem się nie zgadzasz to zostaje ci jeszcze Sąd Pracy, gdzie z tego co się orientuje nie wnosisz żadnych opłat.

Odwołanie wnosi sie na piśmie do "twojej" komisji.

Nie masz już nic do stracenia, wiec się odwołuj.

 

Zastanawia mnie inna sprawa, jeżeli sie nie zgadzam ze stopniem niepełnosprawności i odwołuje sie do wojewódzkiej komisji, to czy ta komisja może uznać że miejska/powiatowa komisja niesłusznie dała stopien niepełnosprawności i go odebrać? Zawsze mnie to powstrzymywała przed odwołaniem

Stopien niepelnosprawnosci

Mnie sie wydaje, ze to orzecznictwo to indywidualna sprawa. Bo w zaleznosci co robisz w zyciu, albo czy moze potrzebujesz przekwalifikowania, albo pomocy innych osob - taki stopien wydadza. Jesli powiedzmy miales dobry wzrok i prace tego wymagajaca, a teraz wzrok w jednym oku straciles - to moze dadza stopien na jakis czas.

Ja nie wiem dlaczego dostalam ten lekki, ale mam go bezterminowo. 

 

Stopien niepelnosprawnosci

Jeśli się odwołasz nic nie tracisz,co innego gdybyś miał już określony stopień niepełnosprawności.Ja mam III grupę inwalidzką przyznaną przez zus mając 17 lat ,na czas nieokreślony.Zyczę powodzenia i wytrwałości!!!!!

Re: Stopien niepelnosprawnosci

Cześć!

Wynika z tego postu, że już po komisji.I jak było, doktor Kazimierczak przypadł Ci do gustu?

Pozdrawiam Magda


kjs13:

Tez zastanawiałem sie nad odwołaniem i wiem że od momentu otrzymania pisma masz 14 dni na odwołanie sie do Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Niepełnosprawności ( czyli komisja bedzie w jakimś miejscie wojewódzkim). A jeżeli z ich orzeczeniem się nie zgadzasz to zostaje ci jeszcze Sąd Pracy, gdzie z tego co się orientuje nie wnosisz żadnych opłat.

Odwołanie wnosi sie na piśmie do "twojej" komisji.

Nie masz już nic do stracenia, wiec się odwołuj.

 

Zastanawia mnie inna sprawa, jeżeli sie nie zgadzam ze stopniem niepełnosprawności i odwołuje sie do wojewódzkiej komisji, to czy ta komisja może uznać że miejska/powiatowa komisja niesłusznie dała stopien niepełnosprawności i go odebrać? Zawsze mnie to powstrzymywała przed odwołaniem

 

 

Stopien niepelnosprawnosci

A witam. Zgubiłem twojego maila i nie mogłem odpowiedziec. Jestem już 2 tygodnie po komisji. Znowu dostałem lekki ale tym razem na 5 lat ( poprzednio dostawałem na trzy lata). Podczas rozmowy wyszło że mam uprawnienia na wózki widłowe i aktualne badanie psychotechniczne a nie powinienem ( stwierdził że osoba jednooczna nie może przejść badań).

Jak na trzecią komisje na której byłem to pierwszy raz trafiłem na okulistę i narzekać nie mogę. Chciał oczywiście wolałbym stopień umiarkowany bo z nim chyba lepiej o pracę.

 

 

Pozdrawiam. A jak u "Mrowca"?  

Stopien niepelnosprawnosci

Cześć!

W pracy fajnie, pomału leci dzień za dniem, a co za tym idzie lecą składki do ZUS-u co pozwoli mi stanąć na komisji, jak będę mieć 5 lat opłaconych składek

 A co do komisji to może warto się odwołać? Myślałeś nad tym.

Pozdrawiam Magda

Stopien niepelnosprawnosci

Ja jak stawałam na komisji-4 razy  to zawsze był ten Kazimierczak,  lekarz okulista , a Ty kogo miałeś na poprzednich komisjach?

Ciekawi mnie to, bo zawsze mi się wydawało, że ten gość jest jedynym orzekającym.

 

Stopien niepelnosprawnosci

Komisja w 2004 roku lek. med. Dorota Pasik ( znalazłem na internecie-reumatolog).

Komisja w 2007 roku lek. med Iwona Ornowska-Osuch (znalazłem na internecie- lekarz chorób wewnetrznych)

Komisja w 2011 jak juz wiesz lek. med. Jacek Kaźmierczak( lekarz chorób oczu).

 

Na pierwszej komisji pani wielce czytała kartoteke, na drugiej powiedziała ze się na tym nie zna. Dopiero na trzeciej trafiłem na okuliste.

Dlatego właśnie osoby z Miejskiej i Powiatowej komisji badani są w jednym miejscu, bo jak mi powiedziano chcą żeby badał lekarz od danego schorzenia a ponieważ osób z choroba oczu w Bielsku-Białej i okolicznych miejscowościach jest mało to "spędzają je" do jednej komisji. Ja akurat miałem komisje 2 osobową- lekarz i doradca zawodowy.

 

PS. Szukają u "ciebie" operatora maszyn- wiec moze się w pracy zobaczymy.

Stopien niepelnosprawnosci

Złóż papiery, osób chętnych jest sporo, ale może Ci się uda.

Ja niestety nie mam na to najmniejszego wpływu, a szkoda bo my jednooczni powinniśmy się trzymać razem, więc ja na pewno byłabym za Tobą, bo mamy wspólny problem.Oko to schorzenie specjalne, więc z tego też są profity dla pracodawcy, ale szczerze powiem, że  nie wiem za bardzo jakie.

 

Pozdrawiam Magda

Stopien niepelnosprawnosci

Oko jako schorzenie specjalne jest bardziej dofinansowywane tzn osoba z chorymi oczyma w zakladzie pracy chronionej    na 2 gr na pewno nie wiem jak tam 3 grupa.

Stopien niepelnosprawnosci

Dziwne,ja tłumaczyłem jak mogłem że jest mi to potrzebne do poszukiwania pracy,że bez orzeczenia będę wykluczony społecznie etc. i dostałem umiarkowany na stałe.Tyle że miałem szczęście że ten orzecznik to był okulista.Ale to jest chyba najlepszy bajer o rozwoju i wykluczeniu społecznym i że jako zdrowy bez kwitów nie masz szans na funkcjonowanie

Stopien niepelnosprawnosci

A ile sie czeka na orzeczenie od momentu zlozenia?

Stopien niepelnosprawnosci

To zależy od ilości złożonych wniosków ja nna przyklad czekałam ok 1,5 miesiąca

Stopien niepelnosprawnosci

Jaki jest najkorzystniejszy stopień niepełnosprawności waszym zdaniem w przypadku gdy się nie widzi na jedno oko ? Do tej pory mój pracodawca nie wie o moim problemie zdrowotnym :) czy uzyskanie takiego zaświadczenia może mi pomóc czy raczej zaszkodzi w zmianie pracy ?

pozdrawiam

Stopien niepelnosprawnosci

azile, to zalezy od pracodawcy i Twojego stanowiska pracy. Logiczne jest, ze jesli pracodawca nie zamierza utworzyc stanowiska pracy dla osoby niepelnosprawnej, a tym samym miec z tego korzysci ( mniejszy podatek, ulgi no i moze starac sie o dofinansowanie stanowiska pracy dla Ciebie, jest tez tak, ze pracodawcy placa kare do PFRON jesli nie zatrudniaja odpowiedniej ilosci niepelnosprawnych osob - wiekszosc woli placic te kary, niz zatrudniac niepelnosprawnych), ale tez musi pamietac o przyslugujacych Tobie prawach, bo masz troche wieksza przerwe w pracy, wiecej urlopu, i jak nie chcesz, to nie moze zatrudniac Cie w nocy, ani po godzinach.

Krotko mowiac, jesli pracujesz przy kompie, albo szyjesz, czy jestes precyzyjnym pracownikiem (mechanik , slusarz, nie wiem, zegarmistrz?) to takie orzeczenie moze Ci tylko zaszkodzic. Z drugiej strony jestem pewna, ze przechodziles badania lekarskie do pracy, i skoro nie bylo zastrzezen, to raczej nie przeszkadza Ci to w pracy. Maszyny w ruchu kompletnie odpadaja na komisjach lekarskich- lekarz nigdy nie wyda pozwolenia na prace osobie jednoocznej. No, chyba ze znajomy, albo przekupiony :P

Nie ma korzystnego stopnia niepelnosprawnosci, jak to ujales, bo i tak stopien zalezy od orzecznika.

Z drugiej strony mozesz starac sie o stopien, ale ujawniac go nie musisz. Na wlasne ryzyko.