MENU

Forum - Zajęta plamka

Zajęta plamka

Zajęta plamka

Witam, czy ktoś z Was miał witrektomię odwarstwienia siatkówki z zajętą plamką ? Jakie rokowania przywrócenia widzenia? Teraz widzę krzywo, nie czytam i widzę jak w krzywym zwierciadle. We wtorek mam operację. To było lepiej widzące oko niestety:( prawe 3 lata po witrektomii...

 Pozdrawiam 

 

Agnieszka  

 

Zajęta plamka

Ja miałem zabieg witrektomii oka prawego PODCZAS KTÓREGO doszło do aktywizacji CNV w obszarze plamkowym. Pojawił się wysięk, potem blizna i trwała plama w centrum widzenia + zniekształcenia. NASZ CHORY SYSTEM ZDROWIA nie przewiduje refundacji iniekcji doszklistkowych w ramach programu AMD, więc pozostaje leczenie paliatywne oka (ad-hoc iniekcje wg widzimisię lekarza). Wcześniej albo lekarze nie zauważyli neowaskularyzacji, albo popełnili błąd i rozerwali siatkówkę. Niczego nikomu nie udowodnie :(

 

Obawiam się, że nie mogę Cię pocieszyć - wszystkie operacje witrektomii w okolicy plamki lub na plamce to wielkie ryzyko. Zresztą już po operacji dowiedziałem się, że w zasadzie żadna witrektomia nie jest w 100% bezpieczna - odsetek powikłań /cześciowej utraty widzenia/ kształtuje się w okolicach od 14% do 79% !!!!

 

Sam jestem załamany - mam -10 dptr w OP i OL, z tym, że w OP już trwałą bliznę, właśnie po operacji witrektomii.  Bliznę, czyli plamę w centrum widzenia i zniekształcenia.

No i czekam na wyrok w postaci pierwszego odwarstwienia w OL...

 

Daj znać, jak poszło? 

Wiktrektomia 9/2020

Witrektomię miałam robioną lewego oka(gaz) 09.2020. To już dziś 16 dni od zabiegu.Na chwilę obecną odzyskałam pole widzenia ,ale w bardzo mizernym efektem,w kwestii czytania tym okiem. Ponoć po dwóch miesiącach można coś stwierdzić czy wszystko ok. Na koniec pażdziernika mam kontrolne OCT Będę relacjonować mój przypadek .Lepiej się czuję będąc tu z Wami.Pozdrawiam.

 

 

Zajęta plamka

Jestem miesiąc po witrektomii z olejem. Widzę i czytam. Plamka zajęta była częściowo. Czytam nawet z bliska bez okularów. Z -7.25 przez olej mam plusy. Dziękuję Bogu za ten stan. 

Zajęta plamka

Jestem miesiąc po witrektomii z olejem. Widzę i czytam. Plamka zajęta była częściowo. Czytam nawet z bliska bez okularów. Z -7.25 przez olej mam plusy. Dziękuję Bogu za ten stan. Drugie oko mam 3 lata po witrektomii. Czytam w -8 Ale niewyraźnie:( A mam tam chyba ok -20 tylko nie da rady skorygować szkłami. No cóż...probuje nauczyć się z tym żyć..