MENU

Forum - Zakrzep żyły oka lewego o młodej Osoby.

Zakrzep żyły oka lewego o młodej Osoby.

Zakrzep żyły oka lewego o młodej Osoby.

Dzień dobry,

Witam wszystkich Forumowiczów. Nie sądziłem, że kiedyś trafię na podobne forum... ale jednak życie bywa dość przewrotne. Prześledziłem Forum w poszukiwaniu podobnego przypadku, jeśli podobny temat już jest - bardzo przepraszam (zrzucę winę na problemy ze wzrokiem Perskie oko Od początku jednak: Mam 28 lat jestem szczupłym facetem, aktywnie spędzającym czas na podróżach, bieganiu czy jeździe na rowerze. Rozpoznano u mnie zakrzep żyły środkowej siatkówki oka lewego. Nigdy wcześniej nie chorowałem, nikt w rodzinie nie miał podobnych schorzeń. Widzę na lewe oko, ale słabo - jakby za mgłą... Od tygodnia wykonuję serię różnych badań. Odwiedzam różnych lekarzy szukając przyczyn zaistniałej sytuacji. Nie palę papierosów, nie biorę używek, nie jestem osobą otyłą ani starszą... Nie miałem też w ostatnim czasie żadnych urazów, wypadków. Jedynie stresujące sytuacje, ale kto ich dzisiaj nie ma? 

Wykonane badania - wszystkie w normie:

- Morfologia krwi,

- INR, 

- APTT,

- D- dimer,

- CRP,

- Glukoza,

- Lipidogram (chol, HDL, nie-HDL, LDL, TG),

-  USG doppler tętnic szyjnych oraz kręgowych,

- USG doppler żył kończyn dolnych.

Czekam na wyniki badań oznaczenia stężenia homocysteiny.  

W poszukiwaniu przyczyny odwiedziłem już:

- Angiologa i Hematologa - wszyscy rozkładają ręce. 

W szpitalu na Oddziale Okulistyki wykonano mi jeszcze OCT oka - obrzęk plamki. I przepisano następujące leki:

- PentoHEXAL 600 Retard 600 mg,

- Acard 75 mg 

- Nevanac 0,1% 

Generalnie wszyscy Specjaliści rozkładają ręce i przecierają oczy ze zdumienia, że tak młoda osoba może być tak poważnie chora. Tak poważnie czyli jak? Hmmm... Dodatkowo usłyszałem, że to nie jest problem okulistyczny i mam szukać przyczyny... Szukam zatem. Tylko już tracę pomysły... gdzie jeszcze mam się udać i jakie badania wykonać? Na wizyty oczywiście wszędzie trzeba czekać więc zacząłem chodzić prywatnie... tylko jak długo można? Nie wiem czy mogę nadal aktywnie spędzać czas? Każdy lekarz mówi co innego... 

15 lipca mam wykonać badanie A-F (Angiografia Fluoresceinowa) z podaniem kontrastu dożylnie (10% Fluorescyina 1amp) i wykonaniu zdjęć dna oka.  Szpital wykona także serię trzech zastrzyków od 19 czerwca. 

 Zastanawiam się co jeszcze mogę zrobić?  W planach wizyta u neurologa + Rezonans głowy z angiografią - tylko czy to ma sens?

 

Z góry bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie Wasze opinie, komentarze, podpowiedzi czy sugestie.  

Zakrzep żyły oka lewego o młodej Osoby.

Witaj, mam podobny problem. Prawie 4 tygodnie temu, obudziłem się rano i zauważyłem, że mam jakiś dziwny obraz i cos jakby mi przeszkadzało w lewym oku. Po zamknięciu prawego oka stwierdziłem, że patrząc lewym okiem na środku mam szarą plamkę, która przesłania mi cześć widoku. Zgłosiłem się do lekarza, przyjęto mnie na Oddział Jaskry w Klinice Okulistycznej w Lublinie z podejrzeniem zakrzepu żyły środkowej i obrzękiem nerwu wzrokowego. Zrobiono mi chyba wszelkie możliwe badania tj. tomograf głowy, rezonans głowy i oczodołów z kontrastem, badania pod kątem boreliozy i toksoplazmozy, markery nowotworowe, usg Doppler tętnic szyjnych oraz te które Ty wymieniałeś. Wszystko wyszło OK. Byłem również u reumatologa, hematologa i kardiologa ponieważ przy przyjęciu miałem wysokie ciśnienie 143/100. We wtorek miałem wizytę kontrolną w Poradni Siatkówki Kliniki Okulistycznej w Lublinie i niestety lekarz powiedział, że z powodu niedokrwienia doszło do uszkodzenia siatkówki i nie należy spodziewać się poprawy wzroku. Pocieszam się, że na następny dzień, kiedy byłem na konsultacji u innego okulisty zacząłem odczytywać największe z liter wyświetlane na tablicy do badania ostrości wzroku, a tydzień wcześniej nic na tej tablicy nie widziałem. Teraz przyjmuję jeszcze lekarstwa Encorton i Vessel-Due. Mam nadzieję, że Twój przypadek jest łagodniejszy i odzyskasz w pełni wzrok w chorym oku.

Zakrzep żyły oka lewego o młodej Osoby.

Mam identyczny problem, proszę o kontakt na priv. 

Zakrzep żyły oka lewego o młodej Osoby.

Odezwij się na priv (o ile jest tu coś takiego).

Zakrzep żyły oka lewego o młodej Osoby.

Jestem w podobnej sytuacji. 

Mam 29 lat i crvo niedokrwienne żyły głównej oka lewego.   Jestem przebadana pod każdym kątem i wyniki mam dobre. Początek choroby wrzesień 2021r

Na nic nie choruje. 

Robi  mi się obrzęk, leczą mnie zastrzykami, obrzęk ustępuje na ok 2.miesiace i pojawia się znowu. 

 Lekarze chcą zrezygnować z podawania zastrzyków bo jak twierdzą leczenie nie przynosi efektów i zostawić mnie bez leczenia z obrzękiem. 

Proszę o kontakt kogoś kto był / jest w podobnej sytuacji  na maila zanzelka@op.pl