MENU

Forum - Naczyniak naczyniówki

Naczyniak naczyniówki

Naczyniak naczyniówki

Witam , czy miał tutaj ktoś taka przypadłość ? Mam zdiagnozowanego naczyniaka naczyniowki z częściowym surowiczym odwarstwieniem siatkówki . Miałem wykonywany baraż , jednak od pewnego czasu wzrok się pogorszył . Obraz jest zniekształcony , gorsza ostrość i błyski . Prawdopodobnie będę miał wykonana brachyterapia. Czy ktoś może mi przybliżyć na czym ten zabieg polega ? Jak będą umieszczać płytkę w oczodole ? 
Z góry dziękuje za odpowedz i pozdrawiam 

Naczyniak naczyniówki

Hekja poczytaj o czerniaku naczyniowki , tam dużo piszą o umieszczeniu płytki tylko dziwie się bo twój przypadek nie jest nowotworem złośliwym ale poczytaj jest bardzo dużo opisów jak to wyglada 😀 

Naczyniak naczyniówki

Naczyniaki to nowotwory niezłośliwe , miałem takie szczęście w nieszczęściu . Pierwsza diagnoza na rezonansie to czerniak , na szczęście nie potwierdziła się w klinice w Krakowie . Przeglądałem tematy ale dokładnego opisu nigdzie nie znalazłem . Dzięki 

 

Naczyniak naczyniówki

Zuzik dziewczyna opisuje jak to wyglada 😀 Miałam wszczepianą w Krakowie płytkę kilkanaście lat temu. Myślę, że niewiele się tam zmieniło w tym temacie. Płytkę wszczepili mi w znieczuleniu miejscowym. Nieprzyjemne uczucie, ale znośne. Potem przez kilka dni byłam w izolatce  z inną panią też z płytką w oku. Co do odwiedzin to rzeczywiście jest to ograniczone. Może ktoś przychodzić, ale nie przebywać długo bo promieniowanie jest aktywne.   Ja również nie mogłam opuszczać izolatki w tym czasie, jedynie do osobnej toalety położonej obok w pokoju. Zwalczyć nudę pomogło mi czytanie książek i gazet. Pani mama będzie miała zapewniona całkowitą opiekę personelu, więc nie ma potrzeby, żeby ktoś z zewnątrz był przy niej cały czas. Ból oka z płytką nie jest przyjemny, gdyż cały czas czuje się obce ciało w sobie. Ale dostaje się mocne leki przeciwbólowe na żądanie. Jeśli chodzi o skutki uboczne, o których Pani pisze to nie ma ŻADNYCH. Płytka działa na organizm TYLKO miejscowo, więc nie ma obaw. Oko jest podpuchnięte i sine, jakby ktoś nam "przyzolił" porządnie. Po wyjęciu płytki jest mega ulga i wszystko goi się sprawnie. Tylko widzenie pozostaje do jakiegoś czasu bardzo słabe. Widziałam tylko czarną plamę człowieka.

 

Będzie dobrze. To nie takie złe w porównaniu z tradycyjną chemią.

Pozdrawiam 

 

Naczyniak naczyniówki

Tyle mogłam pomoc w temacie 😂 ja jestem z czerniakiem naczyniowki i już usunęli mi oko ale głowa do góry będzie dobrze .Forum trochę już nie działa tak prężnie może nowe osoby go trochę rozruszania 😀