MENU

Forum - Chirurgia - Powiększenie załamka/usunięcie zrostu

Chirurgia - Powiększenie załamka/usunięcie zrostu

Chirurgia - Powiększenie załamka/usunięcie zrostu

Cześć,

Czy może ktoś doradzić kilka klinik okulistycznych gdzie wykonują usunięcie zrostu z powieki górnej ? lub korekcje oczodołu najlepiej na NFZ i im blizej Szczecina tym lepiej. 

Problem polega na tym że nie mogę wyrobić epiprotezy ponieważ górna powieka ma zrosty które uniemożliwiaja utrzymanie epi.

PS. Byłem u Dr Haszcza na konsultacji i wstępnie powiedział że moge przyjechac do Kliniki w Lublinie ale nie ukrywam że ze Szczecina to kawał drogi więc praktycznie z 3-4 dni urlopu bym musiał brać na każdą wizyte/zabieg a ile wizyt / zabiegów to nikt nie przewidzi.

Chirurgia - Powiększenie załamka/usunięcie zrostu

Wojtek mi robil dr Haszcz powiększenie zalamka tylko ze dolnego, wizytę kontrolna mialam jedna po tyg  zdjął mi cześć szwów a resztę nosiłam jak dobrze pamiętam ok miesiąca i zdejmowane mialam u siebie w poradni 

Chirurgia - Powiększenie załamka/usunięcie zrostu

Cześc, M,

Dzięki za odpowiedź.

No też tak myślę ze muszę tam jechać ale liczyłem na coś bliżej. 

A jak wygląda procedura takiego zabiegu, długo czekałas ? trzbea miec jakieś konkretne skierowanie np od lekarza okulisy czy od rodzinnego wystarczy ? 

Chirurgia - Powiększenie załamka/usunięcie zrostu

Mi doktor kazal wziąć od swojego okulisty  nie pamiętam ile czekalam, zabieg był w znieczuleniu miejscowym  nic nie bolalo tylko odgłosy przerażające  bo też miałam naciąganie dolnej powieki po kim wiadomo  i Dr mi ją jakoś podszywal do kości  do dziś jest DOBRZE.Na trn zabieg decydowalam się ponad rok czasu bo sie balam komplikacji ale jak się zdecydowałam to poszło szybko  

Chirurgia - Powiększenie załamka/usunięcie zrostu

No jak to w NFZ na okulistę muszę czekać do kwietnia :( (jprd) i po co tu składki płacić.

Jutro planuje zadzwonić do kliniki i podpytać się czy może lekarz rodzinny wystawić takie skierowanie w końcu patrząc na przepisy NFZ ponoć może wystawić kiedy nie da się ambulatoryjnie niczego załatwić.

Cyt : Skierowanie do szpitala wystawia lekarz pierwszego kontaktu lub specjalista działający na podstawie kontraktu z NFZ, a także lekarz przyjmujący w gabinecie prywatnym, jeżeli cel leczenia nie może być osiągnięty przez leczenie ambulatoryjne. Do skierowania lekarz kierujący (rodzinny, specjalista) dołącza wyniki badań, które uzasadniają wstępne rozpoznanie i skierowanie pacjenta na leczenie szpitalne.

Ogólnie mam skierowanie od dr. Haszcza ale nie wiem czy takie skierowanie zostanie uwzględnione na NFZ. 

Chirurgia - Powiększenie załamka/usunięcie zrostu

Witam 

 w0tek mogę prosić o jakiś kontakt do Ciebie może być mail mam kilka pytań odnośnie tych zrostow - mam ten sam problem. 

Jak coś do mój kontakt kaczmarczyk521@gmail.com 

Będę wdzięczna za odzew.  

Chirurgia - Powiększenie załamka/usunięcie zrostu

Cze, Wysłałem do ciebie maila :) takze smiało pytaj , temat jak rzeka hahaha, tylko może być różnie z moją odpowiedzia, zazwyczaj wieczorem mam czas aby siąść spokojnie przed kompem.