MENU

Forum - Choroba Coatsa, odwarstwienie siatkówki

Choroba Coatsa, odwarstwienie siatkówki

Choroba Coatsa, odwarstwienie siatkówki

Witam,

Od dziecka borykam się z Chorobą Coatsa, w wieku 7 lat po paru zabiegach laserowych widzenie w oku miałem "nawet dobre", schody zaczęły się po 20 latach gdy zacząłem tracić widzenie środkowe (w chorym oku widziałem tylko obraz zewnętrzny, gdy chciałem spojrzeć tym chorym okiem w prost to musiałem skręcić głowę o jakieś 45 stopni), pojawiły się kolejne lasery by związać odwarstwioną siatkówkę ale już to prawie nic nie dawało, do tego pojawiła się zaćma w tym oku. Kolejnym etapem była operacja zaćmy po której (może mi się wydawało) ale zakres widzenia był odrobinę większy i ostrość, niestety trwało to ponad pół roku i w pewnym momencie wszystko zaczęło się sypać, drastyczne pogorszenie wzroku praktycznie z dnia na dzień a w rezultacie całkowita utrata wzroku z lewym oku. Zacząłem ten wątek bo może są osoby, które mają podobne doświadczenia i chciałyby podzielić się nimi bowiem prof. prowadzący oznajmił mi, że niestety nic więcej nie da się zrobić już, a wiadomo, że kilka takich potwierdzeń potrzeba by się z tym pogodzić, także jak MACIE jakiś mega specjalistów w Polsce od Choroby Coatsa, lub dziedzin powiązanych z tą chorobą to proszę o namiary oraz wymianę doświadczeń. 

Pozdrawiam 

Tom

Choroba Coatsa, odwarstwienie siatkówki

 

Witam

 

choruję na Coatsa niestedy obuocznie. Mogę polecić w Gdańsku dr Tomasza Kuca. Obecnie leczę się w niemieckiej klinice okulistycznej w Bremen. Straciłam widzenie w prawym oku 18 lat temu. Walczę o widzenie w lewym oku w którym odwarstwila mi się siatkówka 2 lata temu i w trybie pilnym skierowano mnie do kliniki w Bremen. Jeżeli jestes nadal zainteresowany (widzę że rok temu pisałes) to proszę daj znać.

Choroba Coatsa, odwarstwienie siatkówki

Mogłabyś podać , która klinika w Bremen ? To jakiś duży ośrodek? Mają jakies nowości typu komórki macierzyste itd?

Choroba Coatsa, odwarstwienie siatkówki

Witam,
podaję namiary na klinikę w Bremen:
 VZ Universitätsallee GmbH
Parkallee 301/UniversitätsalleeD-28213 BremenGermanyTel.: +49 421 5665-265Internet: www.retina.to
Nigdy nikt mi nie proponował przy mojej chorobie Coatsa komórek macierzystych. Z tego co wiem to komórki macierzyste i zastosowanie ich w okulistyce nadal są w fazie testowania i z tego co słyszę więcej przynoszą szkód niż pożytku, jeżeli chodzi o wzrok. Proszę zachować duża ostrożność i zasięgnąć wiedzy z różnych źródeł na temat komórek macierzystych i ich zastosowania w okulistyce.  
Pozdrawiam 
Betila