MENU

Forum - zez i podwójne widzenie

zez i podwójne widzenie

zez i podwójne widzenie

Witam.

Czy ktoś z Was zmaga się z podwójnym widzeniem z powodu zeza? Jak sobie radzicie z tym na co dzień?Czy ktoś miał jakieś doświadczenie z okularami pryzmatycznymi?

zez i podwójne widzenie

Cześć otóż ja mam problem taki z podwójnym widzeniem po urazie głowy miałem też oka uraz,ale wyleczyłem zostało mi niestety po uderzeniu w głowę dwojenie zez akomodacyjny i niedomoga konwergencji ,żeby z bliska widzieć muszę napinać oczy co za tym idzie,że z daleka źle widzę jak napnę mięśnie mam łzawienie bóle głowy niekiedy moją chorobe można było tylko rozpoznać przy przybliżeniu długopisu do oczu,pryzmaty miałem dobierane do czytania widziałem ok,ale z daleka już źle, widze podwójnie około 7 lat polecam sznur brocka i ćwiczenia pomagają oraz tabletki omege 3 oraz cynk luteine,mam jeszczę jedną wizytę bo miałem źle okulary dobrane mam nadwzroczność i zez akomodacyjny przy patrzeniu z bliska pryzmaty pomagają na widzenie na wprost może będe miał okulary plusy a jaki jest twój problem jakieś porażenie mięsni czy po urazie czy co innego? pozdrawiam

zez i podwójne widzenie

Ja mam wadę wzroku i zeza od urodzenia w 1 oku i, ale podwójne widzenie gdzieś od pół roku. Czekam teraz na okulary pryzmatyczne. Zobaczymy czy chociaż trochę mi pomoże. A czy to podwójne widzenie masz ciągle czy włącza ci się co jakiś czas?  Jak sobie z tym radzisz na co dzień? Mocno utrudnia ci to życie np. czytanie, jeżdżenie samochodem, patrzenie na tv? Czy zasłaniasz czymś jedno oko na co dzień? Ja zastanawiam się nad soczewką kontaktową protetyczną czyli taką z czarną źrenicą dzięki której to oko z zezem w ogóle nie będzie patrzeć.

zez i podwójne widzenie

O Nie wiedziałem ,że jest taka soczewka a gdzie ją można kupić? hm ja od 7 lat się z tym zmagam obuocznie widze podwójnie z bliska i trochę z daleka,na dal widzę lepiej jak zasłonie jedno oko widzę niewyraźnie,ale pojedynczo z drugim tak samo ,więc muszę zakrywać oko lub napinam mięsnie oczu,żeby widzieć z bliska dobrze bo gdybym nie mogł napiać z bliska bym nic nie przeczytał,ale co za tym idzie jak z bliska widze dobrze to z daleka widzę źlę i na odrót można poprawić widzenie polecam okulary ajurwerdyjskie oraz sznur brocka poprawia widzenie mi poprawilo po 2 dniach coś lecz dalej widzę podwójnie stale ,pryzmaty przy czytaniu pomogły,ale miałem napięte oczy cały czas i niechciałem ich tez na dal źle widziałem ,więc może inne okulary mi dobierze okulista dwuogniskowe plusy z pryzmatami lub inne byłem u wielu lekarzy dopiero rok temu jeden poprawnie mnie zdiagnozował niedomoga konwergencji coś z akomodacją no i nadwzroczność jeżeli mi nie dobierze okularów to nic nie będę mógł zrobić tylko ćwiczyć oczy widzę linie krzywo też tak masz? na x a teraz nieco lepiej bo zamiast na x to się do siebie zbliżyły nienakładają sie na siebie z dala tylko do siebie zbiegają się jeżeli chodzi o czytanie to musze napinać oczy,ale tez głowa boli i oczy lub zamykam jedno oko po tylu latach przyzwyczailem się do tego cały czas będe trenował,aż osiągne lepszy efekt na prawko też bym chciał się zapisać,ale nie wiem czy bym nie spowodował wypadku wtedy bym musial mieć rozluźione oczy jeżeli chcesz o tym popisac to mój gg 12836950 napisz coś od siebie jeszcze pozdrawiam :)

zez i podwójne widzenie

Te soczewki można kupić wszędzie tam gdzie kupuje się zwykłe soczewki kontaktowe. Tylko konieczny jest pomiar szerokości źrenicy żeby soczewka dobrze zakryła oko. Ja mam dwojenie i z bliska i z daleka. Ostatnio zdarza mi się ono coraz częściej i coraz bardziej utrudnia mi to życie. Ciężko mi się z tym żyje.

zez i podwójne widzenie

Rozumiem a gdzie można zrobić pomiar źrenicy u okulisty zwykłego czy optometrysty?a czemu ci się dwoji teraz bo wcześniej ci się nie dwojiło tak? jak widzisz podwójnie poziomo czy pionowo?ja widze poziomo patrząc na wprost rozumiem twój ból bo sam przez to przechodzę taka wada jest poprostu denerwujące to mięsnie które odpowiadają za widzenie z bliska oraz dalszej odległosci są słabsze próbowałaś ćwiczeń jakiś?ja nie byłem przekonany do nich,ale jak widziałem,że coś się poprawia do codziennie je robie akomodacje trenuje i konwergencję?może by ci to pomogło?pryzmaty dla ciebie to jest dobre rozwiązanie chociaż na wprost pomoże widziec i poprawi ostrość a jaką wade oczu masz? ja mam np nadwzroczność taka soczewka jak piszesz i by mi się przydała zasłaniająca źrenice

zez i podwójne widzenie

Musiałbyś popytać w różnych salonach optycznych tak gdzie dobierają soczewki kontaktowe. Na miejscu powinni zmierzyć ci jaki rozmiar soczewki potrzebujesz. Ale wcześniej skonsultuj z okulistą czy w ogóle taką soczewkę możesz nosić.

zez i podwójne widzenie

Widzę podwójnie poziomo. Obraz fałszywy mam zawsze po lewej stronie więc jakoś nauczyłam się już na co mam patrzeć. Jak dwoi mi się z bliska to 2 obrazy nakładają mi się na siebie i w ogóle mam totalne zamieszanie przed oczami. Straszne to jest.

zez i podwójne widzenie

Aha a orientujesz się w jakiej cenie taka soczewka?Znasz jakiegos dobrego okuliste lub klinikę od dwojenia?a u ciebie jak z prawo jazdami jeździsz czy nie bardzo możesz?Jeżeli chodzi o dwojenie to jest problem między mięśniami a mózgiem naprawdęmożna trochę podleczyć to ćwiczeniami ja już trenuje ponad miesiąc efekty jakieś są zobaczymy jak to będzie po pół roku ,roku podwójne widzenie jest okrutne,ale jeżeli masz szanse na pryzmaty to głowa do góry :)

zez i podwójne widzenie

Nie wiem w jakiej cenie jest taka soczewka. Mam zamiar w tym tygodniu się zorientować w tym temacie. A te ćwiczenia polecił ci okulista czy tak na własną rękę je robisz? Ja na razie żadnych nie robię. Nawet nie wiem czy jakieś mogą mi pomóc. Na własną rękę na pewni żadnych nie zacznę. Muszę znaleźć jakiegoś dobrego specjalistę to może on mi coś doradzi. Co do szkieł pryzmatycznych to nie wiem czy mi pomogą. Okulista miał duży problem z ich doborem i żadne moce tak naprawdę w 100% nie zlikwidowały tego dwojenia. Dostałam jedne na próbę i czekam na razie na ich odbiór. Zobaczymy czy zmniejszą mój problem chociaż w niewielkim stopniu.

zez i podwójne widzenie

Sam na własną rękę ,czytałem o tym dużo optometryści polecają ćwiczenia właśnie z takim sznurem brocka lub ćwiczenia akomodacji patrzenie jednym okiem na bliski obiekt potem na dalszy i jeszcze dalszy ćwiczenia pomagają sam zobaczyłem poprawę jeżeli chodzi o linie są bardziej zbieżne niż były przedtem musisz ćwiczyć zbieżność oczu możesz spytać okulisty doświadczonego w tych sprawach lub optometrystę to napewno poleci ci to  z pryzmatami jest ciężko dobrać naprawdę nie wszystkim pomaga jednym tak drugim nie,albo spróbować z nimi zawsze można może też jakieś plusy lub minusy potrzebujesz bo do pryzmatów tez takie się dokłada,okulary dwuogniskowe ,pryzmaty dobierane do dwojenia możesz też ćwiczyć oczy po okręgu zobacz w internecie filmiki jak ćwiczą oczy zawsze można tez tabletki,ale ja np nie biorę bo mnie brzuch po nich boli życzę powodzenią z doborem szkieł może ci się uda je dostać i patrzeć znowu normalnie

zez i podwójne widzenie

Hej mam jeszcze jedno pytanie do ciebie odnośnie tej soczewki wiesz możę czy na półźrenicy,pół oka tez wykonują takie soczewki protetyczne które blokują część widzenia?Bo jak zasłonie część oka to na wprost widze w miare dobrze czyli pojedynczo tylko słabsza ostrość

zez i podwójne widzenie

Nie mam pojęcia. Musisz popytać w salonach optycznych.

zez i podwójne widzenie

Czy jest na tym forum ktoś jeszcze kto ma problem z podwójnym widzeniem?

zez i podwójne widzenie

Przyczniam się do pytania pani wyrzej ;p a w okularach pryzmatycznych jak pani widziała?ja prawdopodobnie będe mial pryzmaty do blizy do czytania tylko zastanawia mnie czy z plusami bo w plusach wyrazniej widze +3 dioptrie tylko na dal będzie mi sie dwoić jeszcze dobrze,ze chociaz do blizy mam szanse widziec lepiej a jak sie sprawy u pani mają? a ps nie wiem czy prawo jazdy będe mogl robić jako jednooczny ,ale skuterem czy rowerem mogę bez problemu jezdzic pozdrawiam:)

zez i podwójne widzenie

U mnie tez pojawiły się problemy, z lewym okiem, bo już miałam momenty ze widziałam na nie bardzo słabo- lekarz zalecił konsultacje i najlepiej operacje. Ja nie wiem czy się jej podejmę bo strasznie się boje- widziałam film jak wygląda taka operacja na yt.  Mój okulista polecił mi zabieg u doktora Michnowskiego- u nas w Białymstoku, bo ponoć jest najlepszy. Czy ktoś ma opinie o tym lekarzu?

zez i podwójne widzenie

Malami a jak ogolnie teraz widzisz? potrzbujesz jakies okulary?ja widzenie niestety podwojnie z bliska,ale moge ustawiac wzrok ,ze z bliska widze dobrze wtedy w dal mi sie wszystko dwoi i źrenice zwężają

zez i podwójne widzenie

DorotaDorota wiem że dużo czasu minęło od czasu twojego posta ale może ktoś jeszcze ma podobny problem, ja również od dzieciństwa miałem zeza zbieżnego naprzemiennego ale od około miesiąca mam podwójne widzenie głownie na przedmioty które są daleko. Czy możliwe jest samoczynne pogorszenie się zeza i w następstwie tego podwójne widzenie ?? neurolog wysłał mnie na rezonans ale mr wyszedł ok. Czy macie podobne doświadczenia??

zez i podwójne widzenie

peka23 podwojne widzenie to naprawde uporczywe schorzenie jezeli mr wyszedl dobrze to duzy plus pewnie oczy fiksują mi na bliz i troche z daleka a masz jeszcze inne objawy jakies?moze powinnas nosic szkla pryzmatyczne ja mam podwojne widzenie,ze z blizy moge przeniesc na dal mam slabą konwegencję i coś z akomodacją sami do końca nie wiedzą co mi jest chodź wszystkie badania ok mam moze po urazie tak bo dwojenie ma tez związanie z migreną a ja wlasnie migreny miewam.

zez i podwójne widzenie

A czy ty nosisz szkła pryzmatyczne - jeśli tak czy faktycznie pomagają??, póki co przepisano mi normalne +0,5 zobaczymy co będzie żadnych innych objawów żadnego urazu etc