MENU

Forum - Błyski w oku po zewnętrznej stronie, bóle głowy

Błyski w oku po zewnętrznej stronie, bóle głowy

Błyski w oku po zewnętrznej stronie, bóle głowy

Witam!

Stan mojego widzacego oka od miesiąca bardzo się pogorszył.

Od zewnętrznej strony widzę wciąż jakiś błysk, mam wrażenie, że pole widzenia mi się zmniejsza przez to. Umówiłam się do specjalisty, ale niestety muszę czekać w kolejce. Do tego towarzyszy mi przewlekły ból głowy po jednej stronie, na wysokości skroni. Odczuwam, ze to oko jest bardziej ciepłe. Na dodatek w ciemności widzę tragicznie, bo wciąż mam mroczki przed obrazem. Zaczynam troszkę wpadać w panikę, bo mam dopiero 20 lat. Czy ktoś z Was miał taką przypadłość? 

Błyski w oku po zewnętrznej stronie, bóle głowy

Moim zdaniem nie czekaj w kolejce tylko idź prywatnie jak najszybciej. Będziesz spokojniejsza;)

Re: Błyski w oku po zewnętrznej stronie, bóle głowy


Marta86:
Moim zdaniem nie czekaj w kolejce tylko idź prywatnie jak najszybciej. Będziesz spokojniejsza;)

 

 Dokładnie tak zrobię, bo to nie ma sensu. :)

Ale przyznam, że stres jest wielki! 

Błyski w oku po zewnętrznej stronie, bóle głowy

 

 

to masz podobnie tak jak ja z tym ze nie wyczuwam aby oko było cieplejsze.

 

Moje błyski to rozwarstwienie siatkówki , mam to już od dwóch lat + brak widzenia w tym polu .

 

Lekarze jednoznacznie twierdzą że brak pola widzenia już tak zostanie a błyski ustaną jak się oderwie cało szkliste od siatkówki , z tym że ja mam tak już po laserowaniu nie wiem jak jest u Ciebie , czy miałaś zdiagnozowanie odwarstwienie siatkówki ?  

 

Ponad to musisz zrobić OCT ponieważ bóle głowy w tym miejscu mogą też świadczyć o np. o początku jaskry , masz też zanik pola widzenia.

 

Dla pocieszenia dodam że mam podobne objawy jak Ty , robiłem szereg badani pod kątem jaskry ponieważ w prawym oku mam bardzo cienkie włókna nerwowe ale u mnie od roku nic się nie zmienia , mówi że może ten typ tak ma

 

 

 

Oczywiście nie chce Cię straszyć ale faktycznie zasuwaj i to już do lekarza a nawet na ostry dyżur .

 

 

 

Re: Błyski w oku po zewnętrznej stronie, bóle głowy


piteerek:

 

 

to masz podobnie tak jak ja z tym ze nie wyczuwam aby oko było cieplejsze.

 

Moje błyski to rozwarstwienie siatkówki , mam to już od dwóch lat + brak widzenia w tym polu .

 

Lekarze jednoznacznie twierdzą że brak pola widzenia już tak zostanie a błyski ustaną jak się oderwie cało szkliste od siatkówki , z tym że ja mam tak już po laserowaniu nie wiem jak jest u Ciebie , czy miałaś zdiagnozowanie odwarstwienie siatkówki ?  

 

Ponad to musisz zrobić OCT ponieważ bóle głowy w tym miejscu mogą też świadczyć o np. o początku jaskry , masz też zanik pola widzenia.

 

Dla pocieszenia dodam że mam podobne objawy jak Ty , robiłem szereg badani pod kątem jaskry ponieważ w prawym oku mam bardzo cienkie włókna nerwowe ale u mnie od roku nic się nie zmienia , mówi że może ten typ tak ma

 

 

 

Oczywiście nie chce Cię straszyć ale faktycznie zasuwaj i to już do lekarza a nawet na ostry dyżur .

 

 

 Jutro dopiero usłyszę diagnozę. 

Zakładam, że do właśnie będzie odwarstwienie siatkówki, z tym, że w przypadku jednooczności uważam, że lekarze powinni zdziałać wszystko, zeby zachować to oko zdrowe. Czytałam, że po udanych zabiegach, widzenie poprawia się. Jak wytłumaczono u Ciebie brak widzenia w tym polu?

U mnie jest to taka szara przesłona, ale przy jednoocznym widzeniu to i tak spora przeszkoda.  

Jutro będę wszystko wiedziała :) 

Co do jaskry- u mnie jest rodzinna, więc prędzej czy później pewnie się z nią spotkam... 

 

 

Błyski w oku po zewnętrznej stronie, bóle głowy

 

 

Ja mam zanik pola widzenia właśnie w miejscu gdzie mam błyski.

 

Oczywiście lekarze nie wiedza wszystkiego bo nie potrawą racjonalnie wytłumaczyć dlaczego nie widzę w tym polu skoro wszystkie badania wychodzą OK .

 

 

 

A jak u Ciebie z przesączaniem płynu? sprawdzali kąty przesączania czy są OK ? zastanawia mnie tez ból głowy u Ciebie bo to ponoć może sugerować problemy właśnie z Jaskrą.

 

 

 

Daj znać po wizycie , trzymam kciuki żeby to nie było coś poważnego

 

Re: Błyski w oku po zewnętrznej stronie, bóle głowy


piteerek:

 

 

Ja mam zanik pola widzenia właśnie w miejscu gdzie mam błyski.

 

Oczywiście lekarze nie wiedza wszystkiego bo nie potrawą racjonalnie wytłumaczyć dlaczego nie widzę w tym polu skoro wszystkie badania wychodzą OK .

 

 

 

A jak u Ciebie z przesączaniem płynu? sprawdzali kąty przesączania czy są OK ? zastanawia mnie tez ból głowy u Ciebie bo to ponoć może sugerować problemy właśnie z Jaskrą.

 

 

 

Daj znać po wizycie , trzymam kciuki żeby to nie było coś poważnego

 

 Ja mam tak samo!

Ten błysk jakby oddziela mi ten moment zaciemnienia od normalnego pola widzenia.

Trzymaj kciuki, odezwę się po wizycie :) 

 

Ad. przesączenia płynu, na ostatniej wizycie wszystko było ok, ale to ponad rok temu. Mam wrażenie, ze okuliści trochę mnie zbywają. Jutro wybieram się do nowego, mam nadzieję, że potraktuje poważnie mój problem.  

Błyski w oku po zewnętrznej stronie, bóle głowy

Okazuje się, że moje oko jest w pełni sprawne. Mam męty w ciele szklistym, ale siatkówka jest ok. Poprosiłam doktora, żeby sprawdził moje pole widzenia, okazało się, ze mam już spory ubytek.

Przypadek neurologiczny, dostałam skierowanie dalej...

Re: Błyski w oku po zewnętrznej stronie, bóle głowy


mala_mi:

Witam!

Stan mojego widzacego oka od miesiąca bardzo się pogorszył.

Od zewnętrznej strony widzę wciąż jakiś błysk, mam wrażenie, że pole widzenia mi się zmniejsza przez to. Umówiłam się do specjalisty, ale niestety muszę czekać w kolejce. Do tego towarzyszy mi przewlekły ból głowy po jednej stronie, na wysokości skroni. Odczuwam, ze to oko jest bardziej ciepłe. Na dodatek w ciemności widzę tragicznie, bo wciąż mam mroczki przed obrazem. Zaczynam troszkę wpadać w panikę, bo mam dopiero 20 lat. Czy ktoś z Was miał taką przypadłość? 

 

 Człowieku to jest jaskra! Jak się zmniejsza pole widzenia, bóle głowy - pewnie będą wymioty, jaskra jak nic. Idź na ostry dyżur okulistyczny jak Cię głowa boli nie biorąc leków i poproś o zmierzenie ciśnienia w oczach!  Ja miałem tak samo i mam jaskrę obuoczną!