MENU

Forum - Brak możliwości KOREKCJI wzorku (?)

Brak możliwości KOREKCJI wzorku (?)

Brak możliwości KOREKCJI wzorku (?)

Cześć.

Mam 23 lata i od 8 roku życia noszę okulary. Wada prawego oka. Nosiłem okulary zmieniając je dosłownie parę razy w życiu. Ostatnio poszedłem o okulisty i wyszło mi, że mam nadal 0 i +3,5.

Badanie miałem robione komputerowo i później manualnie. Okulista próbował z najmocniejszymi szkłami jakie miał i niestety literki widziałem nieco lepiej (na prawe oko) ale do takiego widzenia jak z lewym oku to BARDZO DALEKO... Finalnie wyszło z jego ust, że jestem JEDNOOKI i niestety lepiej nie będzie (z odległości 2-3m widziałem 3 rząd, literki były nadal rozmazane ale do odczytania).

Sporą część dnia chodzę bez okularów i zakładając je (obecne) nie zauważam różnicy. 

Moje pytanie to: Czy jest NIEMOŻLIWOŚĆ skorygowania mojego wzroku okularami tak abym widział prawym okiem "normalnie" czyli 0 ??

Pozdrawiam Serdecznie.

Brak możliwości KOREKCJI wzorku (?)

Chyba chodzi Ci o 20/20, a nie o 0 ;)

Co do Twojego pytania - musisz się dowiedzieć dlaczego jest tak, a nie inaczej. Radziłbym zmienić okulistę na takiego, który sprawdzi co jest nie tak i Ci wytłumaczy. Bez diagnozy to jest wróżenie z fusów.

Pozdrawiam.

Re: Brak możliwości KOREKCJI wzorku (?)

 

Ale o co tutaj panu chodzi??? Tak pan zamotał, że trudno zrozumieć, no a ma pan orzeczenie o niepełnosprawności na swoją wadę wzroku? Ja właśnie mam genetyczną jednooczność, właśnie taką niemożliwą do skorygowania szkłami czy soczewkami i od 2,5 roku staram się o takie dokumenty, ale bardzo trudno je dostać, jeszcze nie mam. Co trzeba zrobić, żeby przyspieszyć ten proces?

Z góry dziękuję za informacje, pozdrawiam! 

---------------------------------------------------------------------------------

 

aras785:

Cześć.

Mam 23 lata i od 8 roku życia noszę okulary. Wada prawego oka. Nosiłem okulary zmieniając je dosłownie parę razy w życiu. Ostatnio poszedłem o okulisty i wyszło mi, że mam nadal 0 i +3,5.

Badanie miałem robione komputerowo i później manualnie. Okulista próbował z najmocniejszymi szkłami jakie miał i niestety literki widziałem nieco lepiej (na prawe oko) ale do takiego widzenia jak z lewym oku to BARDZO DALEKO... Finalnie wyszło z jego ust, że jestem JEDNOOKI i niestety lepiej nie będzie (z odległości 2-3m widziałem 3 rząd, literki były nadal rozmazane ale do odczytania).

Sporą część dnia chodzę bez okularów i zakładając je (obecne) nie zauważam różnicy. 

Moje pytanie to: Czy jest NIEMOŻLIWOŚĆ skorygowania mojego wzroku okularami tak abym widział prawym okiem "normalnie" czyli 0 ??

Pozdrawiam Serdecznie.

 

 

Brak możliwości KOREKCJI wzorku (?)

Nie ma możliwości skoro nie udało saię to optykowi.