MENU

Forum - Nadciśnienie oczne

Nadciśnienie oczne

Nadciśnienie oczne

Witam serdecznie!

Byłam ostatnio na wizycie u okulisty. Okulistka stwierdziła, że mam nadciśnienie oczne w oku "zdrowym"- 28 mm Hg. Jestem krótkowzrokowcem- 3,75, natomiast drugie oczko ma jedynie poczucie światła.

Zmartwiło mnie to, ponieważ funkcjonuje mi tylko jedno oko, a teraz dowiedziałam się o tym nadciśnieniu ocznym.

Czy Wy spotkaliście się z tym?

Ponoć nieleczone nadciśnienie prowadzić może do jaskry. Kurczę, mam tylko jedno oko:(

 

Pozdrawiam ciepło 

Nadciśnienie oczne

To dobrze ze zostało wykryte. Masz szanse nie dopuścić do tego aby nadciśnienie oczne przeszło w jaskrę. Jak znasz angielski to poczytaj badania na temat OH, Ocular Hypertension Study czyli nadciśnienia ocznego. Wg badan nad pacjentami z nadciśnieniem ocznym trwającym 5 lat ryzyko rozwinięcia sie choroby jeśli ciśnienie jest miedzy 21-32 Mmhg z kroplami spada do 4,4% a bez leków jest 9%. Czyli jest 90-96% ze nie będziesz miała jaskry, ze ciśnienie nie będzie wywoływało szkód. Poczytaj na stronie Pub med o rożnych badaniach. Ze strony Glaucoma Service Foundation to Prevent Blindness nauczyłam się i zrozumiałam wiele rzeczy na temat jaskry i ciśnienia w oku. Genialna strona, wiele razy uspokajałam się czytając ta stronę.

Moja koleżanka ma nadciśnienie oczne od urodzenia, ma teraz 18 lat i nic jej nie jest. Z powodu bólów głowy które ma od ok 2 lat spowodowanych skokami ciśnienia w oczach dali jej krople i ciśnienie jest pod kontrola. Zakrapia oczy raz dziennie.

Kilka porad: choć regularnie do okulisty, nie opuszczaj terminów. Bierz leki i nie przejmuj się takimi drobnostkami jak: lekka zmiana koloru tęczówki, nie martw się co jest na ulotkach od kropli napisane na temat skutków ubocznych masz je brać bo chronią twój wzrok, bać szczera z twoim okulista rozmawiaj z nim pytaj go o rożne rzeczy czerwone czy piekące oczy po zakrapianiu bo wzrok jest 100000% razy ważniejszy niż wygląd. Czasami trzeba zacisnąć zęby i walczyć o to co się jeszcze ma.

Przepraszam za wszelakie błędy, dochodzę do siebie po operacji oka na jaskre. Pisze dzięki NVDA :)

Zapomniałam dopisać: podobno Styczeń to Miesiąc Wiedzy o jaskrze

50% ludzi na swiecie z jaskra nie wie ze ja ma. Jest potwierdzone ze wiele  osób umiera ze z niezdiagnozowana jaskra i z nerwami wzrokowymi w dobrym stanie. Podobno prędzej się umrze niż straci wzrok z powodu jaskry. PS zależny jaki typ i od indywidualnej progresji i towarzyszących chorób.
 

Nadciśnienie oczne

Dziękuję Ci Ewo za informacje.

Zrobiło mi się lżej na sercu. Inaczej by było, gdyby jednak była sprawność obu oczu.

Niebawem idę na badanie do specjalisty. Także dowiem się co i jak. Fakt faktem głowa mnie bardzo często boli. Zawsze zastanawiałam się co było powodem. Moja mama jest migrenowcem, więc uznałam, że u mnie to norma. A jednak ból głowy może być spowodowany nadciśnieniem w oku. Szok.

Dziękuję jeszcze raz.

Pozdrawiam ciepło;)