MENU

Forum - zasilek pielęgnacyjny dla dziecka

zasilek pielęgnacyjny dla dziecka

zasilek pielęgnacyjny dla dziecka

witam!
mam pytanie.moj synek ma 3lata i 9 miesiecy. ma bardzo silna wade wzroku.na jedno oko ma -7 i na drugie tez ma -7. w tej chwili nosi okulary ktore bedzie mial juz na stale.staralam sie o zasilek pielegnacyjny,stawalismy na komisje i nie przyznano mu zasilku pielegnacyjnego!dlaczego nie zalezy mu sie ten zasilek?czy powinnam sie odwolac i czy cos mi da odwolanie sie? prosze o odpowiedz z gory dziekuje

zasilek pielęgnacyjny dla dziecka

Witaj

Komisja nie przyznaje zasiłku a tylko orzeka niepełnosprawność lub jej brak.

Jeśli stawiłaś się na komisję to dostałaś orzeczenie - o stwierdzeniu niepełnosprawności lub nie.

Jeśli w orzeczeniu masz napisane , że stwierdza się niepełnosprawność to musisz z orzeczeniem udać się do Mopsu (Gopsu , czy jak to zwą )- tam , gdzie składasz wniosek o rodzinne - i złożyć wniosek o przyznanie zasiłku pielęgnacyjnego - obecnie 153 zł.

Jest też dodatek do zasiłku rodzinnego ( dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym próg dochodowy jest wyższy ) na naukę i rehabilitację dziecka niepełnosprawnego - również należy złożyć wniosek. Nie wiem jaka to obecnie kwota ,ponieważ my mamy nieznacznie przekroczony próg dochodowy i nam nie przysługuje.

Jeśli na orzeczeniu w pkt. 7 i pkt. 8 napisano , że dziecko wymaga pomocy innych osób w życiu to ( jeśli nie pracujesz) możesz starać się również o świadczenie pielęgnacyjne - obecnie 520 zł.Dostaje je rodzic , który rezygnuje z pracy , aby opiekować się dzieckiem niepełnosprawnym.

Mam nadzieję , że choć trochę pomogłam.