MENU

Forum - zaćma pourazowa

zaćma pourazowa

zaćma pourazowa

Witam Was serdecznie

 

Będąc dzieckiem miałam wypadek. Z trudem lekarze uratowali moje lewe oko. Praktycznie nic na to oko nie widze. Z prawym okiem nie miałam problemów do czasu, widze już gożej, lekarz badając oczy powiedział, że na lewym oku zaczyna tworzyć się zaćma pourazowa. Lekarz stwierdził, że nie jest w stanie przewidzieć czy ta zaćma będzie rozwija się szybko, czy tez powoli, ale oby jak najwolniej bo będzie to na tyle trudna operacja, że nie wiadomo czy warto podejmować tak duże ryzyko.

Proszę Was o pomoc, wiecie może gdzie wykonywane są opreacje usuniecia zaćmy pourazowej oraz jakie są przeciwskazania do zrobienia takiej operacji?

 

Pozdrawiam

zaćma pourazowa

Witam.

Ja mam zaćmę pourazową. Okulista powiedział, że nie ma szans na odzyskanie widzenia w tym oku. Pozdrawiam

zaćma pourazowa

Dzięki za odpowiedź. Ja również nie mam szans na odzyskanie widzenia w lewym oku, nie widze praktycznie nic. Mam bardziej na myśli względy wizualne, moja źrenica po wypadku i operacjach jest tak jakby rozlana na połowę oka ( z tym już się pogodziłam, nie da się nic zrobić) teraz zaczyna tworzyć się zaćma wiec oko zaczyna byc takie zamglone, czy można  coś z tym zrobić?

Pozdrawiam

zaćma pourazowa

Może pomocna będzie soczewka protetyczna? Moje oko dodatkowo zapadło się i próbuję z epiprotezą wyglądać lepiej

zaćma pourazowa

Szczerze mówiac nie miałam pojęcia, że może mi pomóc soczewka protetyczna. Dziękuję!!! Mieszkam w okolicach Katowic, poszukam miejsca gdzie zajmują się takimi soczewkami (może polecacie konkretne miejsce??). Może odrazu dowiem się czegoś więcej o operacji zaćmy. Chociaż jeśli lekarz do którego chodze już lata twierdzi żeby to zostawić...Jak dowiem się czegoś napiszę, może komuś z forum w ten sposób pomogę. Jaki jest koszt soczewki protetycznej?

Pozostając w temacie soczewek, kiedyś jak byłam mała i naiwna poszlam do optyka, a tam uśmiechnięta pani po zbadaniu wzroku wcisneła mi za dość duże pieniądze soczewki kolorowe zapewniając, że wizualnie moje oko będzie wyglądać tak super jak na plakacie:) oj rozczarowanie w domu było duże :)

zaćma pourazowa

ACL Vision Okuliści w Warszawie, jedyny taki w Polsce salon optyczny gdzie dobierają soczewki protetyczne na miejscu, sam taką noszę.

zaćma pourazowa

Witam serdecznie. Mnie chcieli kiedyś wykonac zabieg kosmetyczny usunięcia zaćmy? Co prawda w osatniej chwili się rozmyślili, ale może z Twoim oczkiem jest lepiej.

Pozdrawiam.;) 

zaćma pourazowa

Dzaworitka a powiedz mi kochana gdzie chcieli wykonac Ci zabieg kosmetycznego usuniecia zacmy?, ja bylam na badaniach w Katowicach i analizowal wyniki dr Dudziński, chodze tez do niego prywatnie, w sumie zna mnie od 8 roku zycia i wypadku, powiedzial, ze zobaczymy jak to bedzie dalej wygladac, ale lepiej nie ruszac, bo moze byc znacznie gozej, zawsze mowil mi szczerze co mysli, w sumie to jest jednak operacja i czasem lepiej dac sobie spokoj, oczywiscie chcialabym tez znac opinie innego lekarza, wlasnie nie wiem co kwalifikuje, a co nie do kosmetycznego usuniecia zacmy, pewnie wszystko zalezy od indywidualnego przypadku...

Dzieki za zainteresowanie i pozdrawiam w ten piekny sloneczny dzien :) Ruszam na rower:)

zaćma pourazowa

Szkoda, ze u Ciebie rozmyslili sie i nie mozna bylo wykonac operacji Niestety przez to co dzieje sie u mnie ostatnio, nie zwiazanego z moimi oczami, ale inne sprawy, trace wiare w lekarzy i to, ze potrafia pomoc...

zaćma pourazowa

Najgorsze co zauważam u nich, to, że jest im wszystko obojętne, jeżeli dokładnie nie pytam, nie odpowiadają, jeśli nie widzą woli walki i zaangażowania(które wynika zazwyczaj z niewiedzy) to sami nie czynią żadnego kroku.. 

U mnie póki co problemem jest uciekające w różne strony oczko..

Życzę szybkiego rozwiązania problemów. 

zaćma pourazowa

Zabieg miał być wykonany w Katowicach na ceglanej. Kojarzę doktora Dudzińskiego, chyba on zaproponował operację kosmetyczną. Niestety w ostatniej chwili( miałam już na sobie ich śmieszną piżamkę i przyczepioną kroplówkę) wzięli mnie na jakieś badanie, chyba chodziło o ciśnienie w oku.. Dowiedziałam się tylko, że podczas zabiegu może dojść do upłynnienia gałki.. Ostatnio pytałam o operację zeza i usłyszałam, że najprawdopodobniej zabieg i tak się nie uda, poza tym oko może ulec zniszczeniu.. Czasem zastanawiam się czy mam tak spokojnie czekać aż oko zmniejszy się na tyle, że będę mogła mieć epiprotezę. Wierzę, że gałka nie będzie się zmniejszać. 

Serdecznie pozdrawiam. Ja natomiast wracam do czytania.;) 

zaćma pourazowa

Zauwazylam dokladnie to samo!!! Trzeba ciagle pytac, samemu czytac i dowiadywac sie co mozna zrobic, jak mozna zrobic, a dlaczego i po co, a wtedy lekarze reaguja, czasem mozna wiecej dowiedziec sie z internetu i od osob, ktore sa w podobnej sytuacji niz od lekarza...oczywiscie nie zawsze tak jest, ale czesto

Ostatnio bylam w szoku slyszac od lekarki z onkologii uwage ,czy jestem lekarzem bo za duzo wypowiadam sie na temat, ktorego nie znam Nie studiowalam medycyny, ale to chyba normalne, ze staram sie dla osob ktore kocham zrobic wszystko, czytam o nowych metodach leczenia i ciekawi mnie dlaczego akurat osoba mi bliska nie kwalifikuje sie do operacji i nie moga juz nic zrobic...bo tak najlatwiej powiedziec...

 Mysle, ze nie ma sensu czekac i poddawac sie, trzeba probowac! Zawsze warto zweryfikowac informacje, w Katowicach powiedzieli, ze operacja zeza nie ma sensu, ale w innym miescie moga powiedziec, ze jest szansa i warto sprobowac! Przynajmniej bedziesz miala poczucie, ze bylas u roznych lekarzy

zaćma pourazowa

Pozdrawiam Cie i zycze zebys sie nie poddawala i wierzyla, ze bedzie dobrze :)

zaćma pourazowa

Nie poddaję się i wierzę, że będzie dobrze, może dlatego, że nie potrafię pogodzić się z obecnym stanem rzeczy.;) Widzę, że mamy podobne doświadczenia..

Re: zaćma pourazowa


Elzbieta:

Witam.

Ja mam zaćmę pourazową. Okulista powiedział, że nie ma szans na odzyskanie widzenia w tym oku. Pozdrawiam

 

 A dlaczego? Przecież zacme się operuje?