MENU

Forum - OLEJ SILIKONOWY W OKU

  | 1 | 2 | 3 |   następne »

OLEJ SILIKONOWY W OKU

OLEJ SILIKONOWY W OKU

hej

Byłam operowana w Rybniku w szpitalu wojewódzkim. Operował mnie Pan Ordynator dr Sławomir Bolek. Przeprowadził i pierwszą i drugą operację. 

Ja mieszkam w Katowicach, ale mnie osoba która jest dr okulistyki odradziła klinikę w Katowicach. Nie mam zdania na temat tej kliniki więc nic złego ani dobrego Ci nie napiszę bo nigdy nie miałam z nią styczności. Za to mogę napisać same pozytywy na temat oddziału okulistyki w Rybniku. Nie będę pisać że było miło, bo nie było, ale to nie wina personelu oddziału. Pobyt w szpitalu za strachem co to będzie nigdy nie będzie miły. Za to spotkałam się z profesjonalizmem na najwyższym poziomie ze strony lekarzy i najmilszą opieką opieką pielęgniarską z jaka się do tej pory w życiu zetknęłam. 

Odnośnie dr Bolka są różne opinie z którymi się spotkałam. Żadna z tych opinii nie odbierała mu fachowości, ludzie czasami mają żal że za mało mówi, że jest raczej pesymistą w trakcie konsultacji i że bywa oschły. Mnie osobiście jego sposób bycia nie przeszkadzał. Wolałam wersję - oj źle to wygląda ale zrobię co w mojej mocy- i jest dobrze, niż - proszę się nie martwić wszystko będzie dobrze - i jest źle. Ja przeżyłam wersję nr 1. 

Odnośnie Twojego oleju silikonowego w oku.  Jeżeli masz go już rok to najwyższy czas go wyjąć. Z tego co wiem olej silikonowy za długo przetrzymany w gałce ocznej może wyrządzić nieodwracalne szkody. Czytałam w różnych miejscach, nawet na tym forum, że są osoby  które trzymają go nawet kilka- kilkanaście lat. Ale z tego co się zorientowałam to te osoby na to oko już nie widzą z różnych powodów i olej silikonowy zapewnia im naturalny kształt gałki ocznej. Nie wiem w jakim stanie jest Twoje oczko i czy na nie widzisz. 

Ja zabieg witrektomii miałam robioną 16.01.2012, a wypłukiwanie oleju 30.05.2012- różnica - 4,5 miesiąca. 

Wszystko będzie dobrze - trzeba mocno wierzyć 

Bardzo gorąco Cie pozdrawiam i trzymam kciuki.

Asia

OLEJ SILIKONOWY W OKU

Asiu moje oko jest że tak powiem w stanie beznadziejnym to znaczy że widzę tyko światło i wszystko tak jakby za mglą. Nie ma mowy o czytaniu nawet tych największych liter na tablicy okulistycznej z bliskiej odległości więc w moim przypadku zabieg niewiele zmieni, a może jeszcze pogorszyć sprawę bo może mi się oko rozlecieć podczas zabiegu bo jest ono bardzo zmasakrowane. Dziękuję Ci za cieple słowa. Co do kliniki w Katowicach to ja mam mieszane uczucia z jednej strony dobrzy fachowcy a  z drugiej przedmiotowe traktowanie pacjenta.  Jeżdżę tam na te wizyty kontrolne jak to się mówi w razie w. Gdzie indziej nikt się nie chce podjąć jakiegokolwiek leczenia.

OLEJ SILIKONOWY W OKU

cześć,

 Z całego serca trzymam kciuki.

Zawsze warto mieć nadzieję, medycyna idzie do przodu a cuda się też zdarzają.

Daj znać jak wrócisz.

pozdrawiam

Asia

OLEJ SILIKONOWY W OKU

Jestem po wzycie w Katowicach. Pani doktor nie bardzo wiedziała co ze mną zrobić ale ostatecznie zdecydowała, że jeszcze spróbuje laserem rozbić błonę tylnej torebki oka. Zrobiła mi to od razu ale efektów brak. Miało mi się coś przejaśnić w tym oku ale ja nie widzę żadnej zmiany. Zastanawiała się również nad możliwością usunięcia oleju ale na to kategorycznie powiedziałam nie. Mam się u niej pojawić za 3 tygodnie i zobaczymy co dalej.

OLEJ SILIKONOWY W OKU

hej

miałam już kilka zabiegów na oczach. jedyny natychmiastowy efekt widziałam po zabiegu usuwania zaćmy, przy innych zabiegach na efekt musiałam cierpliwe czekać. Lekarze mi mówili że efekty mogą być nawet po miesiącu. 

trzymam kciuki :)

Asia

OLEJ SILIKONOWY W OKU

Witam.Jestem nowa na forum. Mam pytanie w październiku czeka mnie operacja usunięcia oleju silikonowego z oka lewego.Jak długo się leży w szpitalu po takiej operacji, jak długo nie można wrócić do pracy?Pozdrawiam

OLEJ SILIKONOWY W OKU

witaj ,,,zabieg usunięcia oleju nie jest jakims powazniejszym zabiegiem sadze że polezysz góra 3 dni w szpitalu ,jesli wszystko pojdzie ok,,,

pozdrawiam powodzenia

Re: olej sylikonowy w oku


krejzolkagabi:
Witajcie Kochani Ja jestem nowa na forum. Trafiłam tutaj ponieważ szukam informacji na temat oleju sylikonowego w oku i zabiegu witrektomii. We wrześniu ubiegłego roku bowiem odwarstwiła mi się siatkówka i obecnie jestem już po 3 zabiegach witrektomii ale niestety z marnym skutkiem. Byłam operowana w klinice w Katowicach dwukrotnie przez dr Cywińskiego i raz przez panią Stępień. Podobno dobrzy specjaliści. Co do ich kompetencji nie mam zastrzeżeń natomiast chaos w klinice pozostawia wiele do rzeczenia.  Proszę napiszcie kochani gdzie są jeszcze dobrzy specjaliści od siatkówek. Bardzo mi zależy na tych informacjach bo na operowane oko widzę z odległości może metra i nie mam ostrości widzenia w tym oku a na drugie oko widzę porównywalnie.

 

 

Ja jestem po pierwszym zabiegu wirektomii, jestem wykończona ale cieszę się, że widzę cokolwiek. Modlę się o to żeby tak było jak najdłużej. Mnie operowano w Centre de la Vision w Krakowie i uważam, że są tam świetni specjaliści. 

 

OLEJ SILIKONOWY W OKU

Witam. Piszę tu na forum, bo może ktoś miało "to" co ja przed oczami. Ale od początku. W marcu 2016 odkleiła mi się siatkówka, pierwsza operacja to założenie opaski , zakończona niepowodzeniem. W kwietniu 2016 miałam witrektomię. Operacja udana, widziałam jak przez mgłę ale widziałam. W kilka miesięcy po operacji dostałam zaćmy, ale optymizm mnie nie opuszczał. Aż do stycznia tego roku. Miałam zabieg wypuszczenia oleju i usunięcia zaćmy. Z sali operacyjnej wyszłam z zaćmą wtórną i " efektami specjalnymi" przed oczami. Siatkówka dzięki Bogu nie odkleiła się, widzę dalej jak przez mgłę, ale najgorsze co mnie denerwuje to koło które jest cały czas przed moimi oczami. Sczególnie aktywne w bliży , potrafi przykryć pół dłoni, przechodzę przez nie wkładając łyżkę do buzi. Nie jest całe czarne, lecz mleczne w środku obrysowane czarną obwódką, jak dobrym markerem. Nie wiem czy lekarze to widzą, każdy mówi co innego. Jeden że to zmętniała torebka tylna robi takie odbicie, inny że została niewielka ilość oleju silikonowego i to ona daje takie efekty. A ja... zaczynam tracić nadzieję i wariować. Ciężko żyć z czymś takim przed oczami. Zaburza obraz, pływa przed oczami aż głowa boli. A najgorsze to nie wiem czy to kiedyś się skończy. Jeśli ktoś się z tym spotkał to oświećcie mnie.

Re:

Witaj,więc jest tak:po usunięciu silikonu nie powinno nic w oku pozostać,ale pozostaje,najczęściej kropeka lub dwie,możemy ją zobaczyc jak np.przespimy sie w pozycji w ktorej zazwyczaj nie sypiamy, potem ta kropla,często malutka,lata przed żrenicą jak po...ale potem znika, a uciebie jak czytam,ktoś śię nie przyłożył,bo to co zaobserwowałem,to to,że bada nas lekarz,najczęściej specjalista,ze starzem,który nas zapewnia,że on,ewentualnie ona,sam(a) dokona tego zabiegu,a gdy sie uda,dowiadujemy śię,że to byl praktykant,pod nadzorem pani,pana,prof,i stąd takie wyniki,ale zazwyczaj nigdy nikt ci tego nie powie,no i tak,czy lekarz to widzi,prawdopodobnie nie,przynajmniej przy normalnym badaniu,czy da się usunąć tę resztkę oleju,napewno tak,czy jakis lekarz podejmie się tego zabiegu,nie,a dlatego że ci tkzw.lekarze unikaja tego jak ognia,a dlaczego? bo boją śię komplikacji i pozwu,najczęściej słyszymy od nich,prosze śię nie martwić,to w końcu samo zniknie,posyłajac uśmiech lekarza roku,

Jeśli cie to pocieszy,to mam gorzej,lewe oko białe,od silikonu ktory sobie wypłynoł,a podobno miał być gaz,a prawe z opaską na pół oka,po zacmie,po witrktomii,po kilku operacjach podklejajacych,itd.itd.długo by pisać,trzymaj śie,staraj śię myslec o fajnych rzeczach,i cóż,powrotu do zdrowia i trzymaj się:) 

 

 

 

Re: OLEJ SILIKONOWY W OKU


Venee:

Witam jestem nowa na forum. Miałam robioną witrektomię dwukrotnie.Mialo to slużyć przyłożeniu siatkowki. Przed zabiegami lekarze mówili żeolej pozostawia sie jakieś 6miesięcy maksymalnie do roku bo potem mogą sie wdać jakieś powikłania itp. Po operacjach okazalo się że siatkówka slabo sie przyłozyła, po ok roku olej zmetniałi i nikt nie był w stanie ocenić jaki jest stan siatkówki.druga operacja była jakby poprawka pierwszej i slużyla raczej wymianie oleju :). Obie operacje miałam robione w 1997 roku. Wzroku na lewe oko nie odzyskalam.Mam lekkie poczucie światla, ale olej jeszcze mi je przyslania. I teraz najlepsze. Otóż olej silikonowy mam woku do dzisiaj czyli już dobre 12lat. Żaden lekarz nie podejmuje się proby usunięcia go bo najbardziej prawdopodobnym następstwem będzie zanik oka. A póki co mimo 12 lat jednooczności oko mam normalnej wielkości, tylko tęczowka jest nieco jaśniejsza. Jestem pod stalą kontrolą. Głównie chodzi o prawidlowe ciśnienie. I jedyne co dolega mi z tym okiem to to ze jest wrażliwe i przy dotyku boli.

 Oczywiście to,że olej mam już12lat bulwersuje wszystkich lekarzy niewtajemniczonych bliżej w moją historię choroby.Przecież uczono ich,że olej można trzymać maksymalnie do roku bo potem to jaskra i Bóg wie co jeszcze.Moja ostatnia dyskusja z pewnym mlodym lekarzem z pogotowia wyglądala mniej więcej tak:

Lekarz:Ale to niedopuszczalne tak dlugo trzymać olej. To grozi powikłaniami.

Ja: Jakimi na przykład?

 On: Jaskra .... (tu wymienił ileś tam chorób okropnych )

Ja: No i co będzie jak na przykład dostanę jaskry?

On: No to boli strasznie i prowadzi do ślepoty

Ja: Ale ja i tak już nic nie widze a tak przynajmniej mam normalnie wygladające oko.

A na sam koniec zapytałam go czy podjąłby sie operowania mojego oka bo żaden z profesorowu ktorych byłam nie uważa tego zawlaściwe. Po usłyszeniu kilku nazwisk powiedzial że chyba mam rację.

No i tak to własnie jest, ilu lekarzy tyle opinii.

Oczywiście moja sytuacja wyglądałaby pewnie inaczej, gdyby podanie oleju odnioslo swój skutek. Ale teraz mając do wyboru niewidzace oko z olejemi i zupelny brak oka wole mieć ten olej jak najdłużej.

 

 

 Witam! Tym razem to ja jestem nowa. Czytając przebieg rozmowy z lekarzem, kurczę! jakbym czytała o sobie. 

Olej w oku lewym mam od 2014 roku, również nie widzę na to oko. Nie mam w nim poczucia światła. W 2016 roku miałam mieć ponowna probe przyłożenia siatkówki w Klinice Okulistyki w Lublinie na Chmielnej. Cofneto mnie z oddzialu, bo uznano, ze jednak nie ma sensu ruszac oka. Wszystko było ok do marca 2017, kiedy zaczelo wzrastac cisnienie. Brałam Nodom Combi. W lutym 2019 cisneinie wzroslo do 45, sily ból oka. Zdiagnozowano  jaskrę neowaskularną i Iris Bombee. Jestem po endo irydotomi,  irydektomii chirurgicznej i goniosynechliolizie oka lewego. Niestety podczas usuwania zrostów i probie udrożnienia przepywu płunów w oku zacząl podciekać olej. Obecnie mam olej w komorze przedniej. Wypłukiwanie oleju to walka z wiatrakami. 4 kwietnia prof. Żarnowski zdecyduje co dalej ze mną robic... 

Oko prawe jest  po opasaniu gałki ocznej (rozwarstwienie i odwarstwienie dolne siatkówki). 2 kwietnia mam konsultację odnosnie zdiagnozowania migreny ocznej (Nagle błyski, mroczki, jakies kolumny trojkątow, nakładający sie obraz - nie boli mnie to, po prostu nagle nie moge nic zrobic, ani przeczytać, ani po prostu zobaczyc).  

 

Jestem bardzo ciekawa, czy u Pani nadal wszystko dobrze. 

Pozdrawiam!  

Re: OLEJ SILIKONOWY W OKU


:hEJ, Jeśli mozesz odezwij sie na sylimaniek@gmail.com. Ja ma podejrzenie zapalenia wspólczulnego oka. W oku lewym mam zdiagnozowana jaskrę wtórną, poniewaz mam w oku olej, którego mi nie wymieniono (nie opłacało sie szpitalowi leczyc oka, które nie rokuje na widzenie, i teraz mam olej w KP oka lewego po irydektomii chirurgicznej). Bol nie do zniesienia, spie na siedzaco. Dostaje flarex, zeby nie doszło do zakażenia i tyel. Prawe oko po opasaniu galki ocznej. Siatkowka przy;ega, ale swiatlowstret i  wysoka krótkowsroczność. Wczesniak  urodzony w 6,5 mieiaca. Wzrok zaczal sie psuc w wieku 15 lat nagle i tak poleciałooo. Jako ze mieszkam w Lomzy, opieka okulistyczna fatalna. Lublin ratowal co sie da, ale tez na NFZ  maja gdzies takich pacjentow. Lecze sie prywatnie. 

Bede wdzieczna za kontakt.  

Pozdrawiam.  

 

Przepraszam że się wtrącę ale muszę skomentować wypowiedź powyżej. W szczególności fragment:

 "...Olej to jak na dzis najskuteczniejsza metoda przykładania i utzrymywania siatkowki na miejscu. Ma efekty uboczne, ale tak naprawde nie mamy innego wyjscia, jezeli chcemy widziec cokolwiek..."

 Na początku wstęp:

Miałam odwarstwienie siatkówki z powodu retinopatii wcześniaczej.  Widziałam świetlne linie, plamy, nagłe pogorszenie wzroku, nie widziałam swojej ręki, jedna kolorowa mgła. Natychmiast pojechaliśmy do kliniki w Katowicach, tego samego dnia przyjęto mnie na oddział. Odwlekano operację 3 TYGODNIE nie podając przyczyny.  Siatkówka w tym czasie zdążyła się odkleić całkowicie. Nie poinformowano mnie o skutkach ubocznych. Żaden z lekarzy nie chciał ze mną rozmawiać, nawet nie wiedziałam kto będzie mnie operował. Mówili że to standardowa operacja, robią takich tysiące. Że będę widzieć lepiej niż dotychczas. Uprzedzaliśmy, że mam obywatelstwo niemieckie, jeśli mają jakiekolwiek wątpliwości to poszukamy kliniki w Niemczech.

Miałam wirektomię z olejem silikonowym. Operacja przedłużyła się o 2 godziny. 2 dnia po operacji usłyszałam, że operacja się udała, nigdy nie będę widzieć na lewe oko, "Myśmy wiedzieli już to na samym początku" tak mówili. Mogłam tylko obserwować przez 2 tyg jak tracę wzrok przez czarną mgłę. Potem nie mogli skontrolować stanu siatkówki z powodu oleju silikonowego. Ciągle przy USG pisali "obraz niemożliwy do odczytania, nieczytelny". Poszliśmy na skargę do dyrektorki kliniki. Zagrożono nam, że jeśli będziemy starać się o odszkodowanie przegramy proces sądowy i zginie dokumentacja lekarska.

 Rzeczywiście  ponad połowa mojej dokumentacji przy wypisaniu ze szpitala zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach.

 Po operacji miałam potworne bóle lewego oka. Nie mogłam spać, nie pomagały leki przeciwbólowe, drapałam ściany pazurami. Przepisano mi krople na zaćmę, suche oko i jakieś witaminy.Nie mogli tego zdiagnozować. Jeździliśmy po całej Polsce. Uznano, że to zapalenie nerwu wzrokowego, przenosi się na prawe oko. Trzeba usunąć obydwa. Trwało to rok.

Moja dokumentacja obleciała faksem Japonię, Niemcy USA.

W Niemczech znaleźliśmy pomoc. W końcu dowiedzieliśmy się, że siatkówka jest na swoim miejscu. Profesor i inni lekarze powiedzieli nam, że tej techniki leczenia siatkówki nie stosuje się już 20 lat na zachodzie.  Zapisano mi krople za 120 euro. Zakropiłam raz. Ból zmniejszył się diametralnie i po miesiącu ustąpił. Gdyby nie szukalibyśmy pomocy byłabym bez oczu.

Teraz leczę się tylko w Berlinie. Kontrola co pół roku. Z lewym nic nie da się zrobić z powodu tego oleju. Jeśli spróbują to ruszyć to siatkówka się odkleji i zabawa od początku. W prawym wciąż duże ryzyko tej samej zabawy.

 

 

OLEJ SILIKONOWY W OKU

Cześć Sylimaniek

 Mógłbyś powiedzieć u kogo się leczysz?  

Re:


:Hej. Leczę się u dr. Małgorzaty Pietraś -Trzpiel. W szpitali na Chmielnej byłam pod opieką dr. Żarnowskiego. 

 

OLEJ SILIKONOWY W OKU

warto przepłukać xd i do lekarza najszybciej jak sie da mozesz sobie uszkodzić wzrok

Re:


:

 Mi chodziło o tych lekarzy w Niemczech :)

Re:


:

 Tyle, ze ja sie w Niemczech nie lecze i nie leczyłam:P

Odnośnie obecnosci oleju sylikonowego w KP oka lewego, dr. Pietras stwierdzila, ze wypłukiwanie trzeba byłoby wykonywac co 2 tygodnie. Mam silne zrosty  i aktualnie zadna opcja  nie jest efektywna. Jak ruszaja zrosty, olej podcieka bardziej. Inna doktor sugeruje usuniecie, poniewaz moge uszkodzic rogowke. 

Nie wiem juz kogo sluchac. W kazdym razie Lublin nie ma dla mnie propozycji. Warszawa stwierdzila, ze Lublin wie co robi...tyle póki co.  

 

Re: OLEJ SILIKONOWY W OKU


Dora121:
   witam! Dzięki Madziu za cenną informację na pewno tam zadzwonię i pojadę.Co do kosztów to kto dzisiaj się leczy za darmo....Ja ciągle płacę w Lublinie wizyta kosztuje również 150.Tyle że lekarze pacjentów mają za ignorantów i nie rozmawiają o przebiegu choroby i o możliwościach.Sami za nas podejmują decyzję i koniec.A jak leżałam w szpitalu z ciśnieniem 64 w oku to nie miał kto pomóc bo mój lekarz wyjechał i tak przeleżałam miesiąc i wiem że mogli zrobić laser aby wypłyną olej z komory teraz już może za późno.Staram się nie myśleć o tym i żyć normalnie.Ale też chcę wykorzystać wszystkie możliwości.Fajnie, że są dobrzy ludzie którzy dzielą sie informacją czy dobrym słowem!!!Pozdrawiam!

 

 Witaj Doro. U kogo sie leczysz w Lublinie? 

Pozdrawiam!

Sylwia:) 

OLEJ SILIKONOWY W OKU

 Sylwia Spróbuj do Nawrockiego w łodzi albo dr Jacka Robaszkiewicza w Warszawie się dostać 

OLEJ SILIKONOWY W OKU

Hej witajcie walczyłam z odwarstwieniem od roku i aktualnie skończyło się na oleju silikonowym ze względu na niskie ciśnie w oku na razie olej znosze dobrze choc od razu mialam wymieniona soczewkę bo pojawiła się zacma widzę nie jest jak za mgłą obraz przekrzywiony ale kolory widzę choc nic nie przeczytam ale ja od dzieciństwa mialam w tyk oku wadę nerwu wzrokowego, załamałam się bo aktualnie mam przesunięta źrenic ale lekarz mówi że to od zrostów i rozbiją mi je laserem po 2 laserowaniach czy jest efekt trudno powiedzieć może lekko jest lepiej. Leczę się w Warszawie na saszerow u dr Kosatki. Niestety u mnie doszło do całkowitego odwarstwienia bo nie chcieli mnie operować jak hylo duże odwarstwienie bo byłam na początku ciąży i rpzez to wszystko niestety potoczyło się do d.... Jeśli coś może być nie tak to u mnie właśnie tak jest i myślę że to nie wina lekarza tylko mojego organizmu. Niedawno na korytarzu spotkałam Panią która odesłano właśnie do dr Kosatki z Lublina bo też miała ciężki przypadek odwarstwienia. Czy był może z was ktoś kto miał niskie ciśnienie ale po czasie wróciło do normy?? 
  | 1 | 2 | 3 |   następne »