MENU

Forum - Gdzie najlepsza epiproteza - rok 2018

Gdzie najlepsza epiproteza - rok 2018

Gdzie najlepsza epiproteza - rok 2018

Witajcie!


Jestem 1,5 tygodnia po wszczepie wtórnym implantu oczodołowego. Zabieg miałem robiony publicznie w Warszawie przez dr Korwin.
Do tej pory przez 26 lat nosiłem zwykłe protezy oka, ale jeśli się wszystko przyjmie (a póki co czuję się bardzo dobrze) i jeśli nie trzeba będzie robić poprawek, to będę szukać miejsca gdzie mogą mi zrobić ładną epiprotezę.

Stąd moje pytanie:
1. Gdzie na dzień dzisiejszy polecacie robić EPIPROTEZĘ?
2. Dlaczego polecacie właśnie to miejsce?
3. Gdzie odradzacie.

Wątki na forum są bardzo stare, a poza tym jest w nich masa nieistotnych komentarzy mocno je rozwlekające, stąd mój pomysł na nowy wpis.


Dodam, że interesują mnie tylko informacje o epiprotezach (a nie zwykłych protezach).
Interesuje mnie opinia osób wymagających, ponieważ chciałbym trafić do osoby bardzo dokładnej, cierpliwej i kulturalnej.

Czytałem na forum bardzo negatywne komentarze o protetyku z Niemiec.
Np. to że jak mu stłukła proteza, to nastepną zrobił na odpiernicz i że niezadowolonych wyprasza.
Nie wiem czy chodzi o osobę Thorsten Meyer,'a, czy inną, bo ludzie piszą tylko, że Niemiec :/
Są też wątki o protezach z Krakowa z ul. Św. Kingi i one również są bardzo złe.

Gdzie najlepsza epiproteza - rok 2018

Łódź Warszawa P. Wieremczuk profesjonalne podejście polecam

Gdzie najlepsza epiproteza - rok 2018

Wybieram się do Krk na św Kingi w przyszły poniedziałek po ostateczna, indywidualnie dobrana epiproteze. Sama jestem ciekawa jaki będzie efekt, opinie do tej pory słyszałam bardzo różne.

Do tej pory w tej pracowni byłam 2 razy na dobranie epiprotez modelujących/tymczasowych. Wrażenia mam trudne bo dla mnie sama sytuacja była stresująca i trudna, szczególnie za pierwszym razem kiedy zakładałam epi po raz pierwszy po stracie oka. Pomimo, ze ja wtedy byłam w silnych emocjach, dr Szpytma był opanowany, profesjonalny, zdecydowany ale bez większej empatii. Podszedł to tego zadaniowo, uważam ze spisał się dobrze ale nie jest zbyt  ciepłym człowiekiem. Ma za to świetna asystentkę, która pomagała mu wybierać epi dla mnie a przy okazji pocieszyła, pogadała, przyniosła mi wody i ogólnie zadbała o mnie. Za drugim razem (epi zrobiła się za mała w miare jak schodził mi obrzęk wiec potrzebowałam drugiej) był sam Szpytam bez asystentki. Ja na szczęście tez już byłam w mniejszych nerwach chociaż wiadomo, to ogromny stres. W każdym razie dr dobierał mi epi bardzo cierpliwie i starannie, przejrzał wszystkie możliwe pudełka z dostępnymi epi, doradzał. Na koniec dał mi dodatkowa epi na wypadek jak obrzęk będzie schodził dalej, żebym nie musiała jechać znów do Krakowa (jestem ze Szczecina).

Podsumowując, dr Szpytma dobry fachowiec, nie ogarnia psychologicznego aspektu pacjenta ale się stara „zrobić swoje” jak najlepiej i myśle ze jest w tym dobry.

Wiecej wrażeń będę miała w przyszłym tygodniu:)

pozdrawiam! 

Gdzie najlepsza epiproteza - rok 2018

Myślę, że o wiele lepsze protezy robią za granicą. Jeśli chodzi o protezy 3D , to kontaktowałam się z firma która pracuje nad nią. Uzyskałam informację , że obecnie projekt jest w  fazie testów.

Gdzie najlepsza epiproteza - rok 2018

Ja takze polecam Pana Wieremczuka.

Epiproteza nie rozni sie zbytnio od protezy, jest po prostu ciensza, bo nakladana jest na implant lub oko po ewisceracji. To praktycznie jedno i to samo, w troche innej formie.

Ta dziedzina nadal raczkuje i od wielu lat nie dzieje sie nic co mogloby udoskonalic takowa epiproteze. W UK pracuja nad epiproteza ze zrenica reagujaca na swiatlo, ale jest jeszcze w fazie testow. 

Niestety czasem jest tak, ze kwestia dobrze dobranej protezy to nie tylko warsztat, a odrobina szczescia przy dobieraniu.

 

Re: Gdzie najlepsza epiproteza - rok 2018


Kornelia:

Ja takze polecam Pana Wieremczuka.

Epiproteza nie rozni sie zbytnio od protezy, jest po prostu ciensza, bo nakladana jest na implant lub oko po ewisceracji. To praktycznie jedno i to samo, w troche innej formie.

Ta dziedzina nadal raczkuje i od wielu lat nie dzieje sie nic co mogloby udoskonalic takowa epiproteze. W UK pracuja nad epiproteza ze zrenica reagujaca na swiatlo, ale jest jeszcze w fazie testow. 

Niestety czasem jest tak, ze kwestia dobrze dobranej protezy to nie tylko warsztat, a odrobina szczescia przy dobieraniu.

 

 

Pan Wieremczuk robił dla mnie do tej pory protezy. Również mam o nim bardzo dobre zdanie. Jest bardzo dokładny i stara się zrobić co się da (ja do tej pory miałem mocno zapadnięty oczodół, więc nie mogło być dobrze).

Jednak od kilku tygodni mam implant, a tu i fb tak bardzo Państwo chwalą szklane epiprotezy, a Pan Wieremczuk robi ponoć tylko akrylowe. 
Czy ktoś zauważył dużą różnicę na korzyść szklanych?

Bo jak pisałem, raczej skreśliłem punkt w krakowie i Optomed w Chorzowie, przez wzgląd na wiele złych opinii, bądź nieprofesjonalne podejście. Zagranicę nie pojadę, o Bygoszczy nie ma zbyt wielu opinii, a w Łodzi kiedyś robiono brzydkie (jeździłem tam przez większość życia).

Myślałem, że może szklane będą lepsze, bo przy protezach akrylowe zawsze mi oczodół strasznie ropiał.

Gdzie najlepsza epiproteza - rok 2018

Ja ze szklanej przeszłam na akryl i nie żałuję, szklana stale mi zasychala ropiala to jakaś masakra była a mam z Łodzi i polecam

Gdzie najlepsza epiproteza - rok 2018

Gdzie najlepsza epiproteza - rok 2018

Ja mam protezę z Optomedu od roku 2015 i muszę powiedzieć że jest to zdecydowanie najlepsza proteza jaką miałem (porównuję z Łodzią, gdzie robili wtedy niechlujnie wyglądające protezy, całkiem nienaturalnie wyglądające bez połysku i jakby szare, oraz z Krakowem Vision Perfect gdzie zrobili mi całkiem nie na wymiar).

Odnośnie samego szkła to nie widzę dużej różnicy w komforcie poza tym że ta jest lekka i pusta w środku jak bańka.