MENU

Forum - Bardzo ciezki uraz oka

Bardzo ciezki uraz oka

Bardzo ciezki uraz oka

WITAM,

piszę tu ponieważ szukam doświadczeń na temat urazów oka. Otóż mój mąż doznał urazu oka( ułamał się mu klucz samochodowy i trafił w oko. Jesteśmy z okolic Łomży, gdzie mąż trafił do szpitala na sor po wypadku, potem przerażona lekarka powiedziała,że najlepiej udać się do Kliniki Okulistyki, gdzie trafiliśmy do szpitala MsWiA w Warszawie. Tam zaopatrzoną gałkę oczna, usunięto soczewkę, za 2 dni przeszedł zabieg witrektomii z olejem, ale niestety nieudany. Mąż nic nie widzi na lewo oko. Jeździ na kontrole, ale nie dają szansy na wiedzenie. Ale my się nie poddajemy i szukamy dalej. Byliśmy w Warszawie u prof Robaszkiewicza, ale stwierdził ,że on tylko wykonuje zabiegi prywatne, a one nie dadzą u męże przywrócenia wzroku ( zabieg wszczepienia soczewki, którą mężowi usunęli w Warszawie po wypadku).

Byliśmy teraz na wizycie u prof Rajdaka w Lublinie, gdzie prof zdecydował o przeszczepie rogówki z powodu dużej ilości krwi w oku i ponownej witrektomii, gdyż teraz z powodu tej krwi w oku nic nie widać. Że nawet nie widać przez tą krew w oku czy jest stan zapalny. A lekarze w Warszawie mówią , ze stanu zapalnego nie ma. I że nie warto nigdzie jeździć bo nic to nie da....

Także czekamy teraz na zabieg w Lublinie. Jestemy pełni nadzieji i obwaw Niekrórzy piszą, ze duża ilość zabigów powdosuje zanik gałki ocznej. Tak jak nie rzoumiem, ze któs usuwa gałkę oczną ,która nie widzi.( my mamy nadziję ze jak nie teraz to za 10 lat coś nowego wymyśla), ale może jestem w błędzie ( moja wiedza opiera sie tylko przez inetrnet)

 

Proszę o pomoc (jesteśmy po ślubie 3 miesiące!), o jakieś podobne przypadki namiary...

 

Bardzo ciezki uraz oka

Przykry wypadek. Wspieraj męża. Informuj proszę również na forum o efektach zabiegów.

Ja nie widzę na jedno oko od ok. 20 lat (obecnie mam 30). Jest to efekt urazu - wbity nóż. Jestem 4 lata po ślubie, mam jedno dziecko, drugie przyjdzie na świat w tym miesiącu. 

Ostatnio sporo się naczytałem o postępującej wciąż okulistyce, ale czy jest jakiś ratunek na tą chwilę? Może ktoś podczepi się pod temat i opisze swoje doświadczenia, podzieli się wiedzą

Bardzo ciezki uraz oka

Staram sie jak moge.. Tez czasem jest mi ciezko..  Nie tak powinno wygladac zycie po slubie..  Inne byly plany.  Maz jest kierowca ciezarowki.  Niedawno kupil sobie nowe auto i pewnie juz wiecej nim nie pojedzie, bo nikt mu nie da uprawnien... Troche swiat nam sie zawalil, bo wypadek i jeszcze zostsnie bez pracy... 

Bardzo ciezki uraz oka

Mam pytanie, a Ty po 20stu latach dalej posiadasz swoje oko normalnej wielkosci?  Bo tyle sie naczytalam, ze niewidzace oko zanika, ze panicznie sie boje.. 

Bardzo ciezki uraz oka

nie zwróciłem uwagi, by jego rozmiar jakkolwiek się zmienił. Chyba, że jakieś specjalistyczne badanie taką różnicę by wykazało, ale gołym okiem nie widać.

Ale każdy przypadek jest inny. 

Bardzo ciezki uraz oka

Dla Ciebie to nowość, bo być może nigdy się z tym nie spotkałaś.

Moi znajomi, moja rodzina, moja żona - wszyscy twierdzą, że nie zwracają na to uwagi,
i że dla nich wyglądam normalnie. Normalnie jeżdżę samochodem, mam również prawo jazdy na motocykl. Zawodowo wysilam wzrok mocno, ponieważ jestem od wielu lat grafikiem komputerowym i specjalistą ds reklamy, również z wykształcenia. Spędzam przy komputerze minimum 8godz dziennie i to bardzo intensywnie. Więc to nie do końca jest tak, że uraz przekreśla marzenia.

Co do uprawnień kat C - niestety tu jest problem. Nawet, jeżeli mąż posiada już prawo jazdy, to przy kolejnym badaniu np podczas zmiany pracy u lekarza medycyny pracy, tenże lekarz ma obowiązek zgłosić fakt do starostwa, a prawo jazdy zawodowe zostanie mężowi cofnięte.

Zastanawiam się jak to jest przy samozatrudnieniu? też przechodzi się takie badania?
Prawo jazdy zawodowe jest czasowe? 

Bardzo ciezki uraz oka

Witam. Ja ponad 20lat nie widzę na oko po wypadku, w którym oberwałam solidnie gałęzią. W tym roku w kwietniu byłam zmuszona oko usunąć ponieważ zaczęło wzrastać ciśnienie w oku i mogło dojść do ucisku wewnątrz lub do pęknięcia gałki. Cieszę się że mam już to za sobą. Widzieć już nigdy nie będę ale przynajmniej mam ładne oko. Pozdrawiam!