MENU

Forum - Krople do nawilzania protez OPSIL

Krople do nawilzania protez OPSIL

Krople do nawilzania protez OPSIL

W Anglii sa specjalne krople do nawilzania powiek pod proteza.

Pamietam jak cierpialam nieraz z powodu suchosci. Nie wiem czy mozna dostac cos podobnego w Polsce, ale wiem, ze tutaj lekarze zapisuja na recepte i jest to jak na angielskie warunki dosc niedrogie i wystarcza na dosc dlugo.

 

http://www.technovent.com/artificial%20eye%20lubricant.html

 

Dla osob noszacych epiprotezy jest cos w rodzaju wazeliny na epiproteze i nazywa sie to LACRILUBE

 

Gdyby ktos potrzebowal a nie mial mozliwosci zakupienia, chetnie pomoge.

Krople do nawilzania protez OPSIL

A czy krople służące do nawilżania szkieł kontaktowych (są również w postaci żeli) nie zdają egzaminu?

Krople do nawilzania protez OPSIL

Nie wszystkie skladniki plynow do pielegnacji soczewek kontaktowych nadaja sie do pielegnacji protez, ze wzgledu na roznice materialu, z ktorej jest ona wykonana.

Poza tym, niektore z kropli nawilzajacych oko z soczewka maja w skladzie takie skladniki, ktore z czasem osiadaja w mikroporach protezy.

Jak dla mnie najbezpieczniejszym sposobem zawsze byla ciepla woda do mycia protezy i raz na kilkanascie miesiecy przeszlifowanie jej u okularzysty.

Jak mialam oko suche, to uzywalam zwyklego roztworu soli fizjologicznej. Ale to w Polsce, gdzie proteza przysluguje raz na 5 lat.

W Anglii jesli cos sie dzieje i trzeba wymienic proteze, to sie idzie do lekarza a on daje recepte na wymiane, albo szlifowanie. Wiec chyba kupie ten Opsil, bo ja zawsze mialam suche oczy.

 

Krople do nawilzania protez OPSIL

Wiesz myślałam np. o środkach na bazie hialuronianu sodu, takie bez konserwantów. dzisiaj natknęłam się na informację, że hialuronian jest naturalnym składnikiem tkanki oka. Więc może by się nadał do protez.

Krople do nawilzania protez OPSIL

Mnie protetyk do nawilżania oczodołu ze SZKLANĄ epi zalecił żel Visidic, powiedział że można też stosować śrdoki typu Biolan.

Re: Krople do nawilzania protez OPSIL


Kornelia:

W Anglii sa specjalne krople do nawilzania powiek pod proteza.

Pamietam jak cierpialam nieraz z powodu suchosci. Nie wiem czy mozna dostac cos podobnego w Polsce, ale wiem, ze tutaj lekarze zapisuja na recepte i jest to jak na angielskie warunki dosc niedrogie i wystarcza na dosc dlugo.

 

http://www.technovent.com/artificial%20eye%20lubricant.html

 

Dla osob noszacych epiprotezy jest cos w rodzaju wazeliny na epiproteze i nazywa sie to LACRILUBE

 

Gdyby ktos potrzebowal a nie mial mozliwosci zakupienia, chetnie pomoge.

 

 

Krople do nawilzania protez OPSIL

Ja używam maści Vitapos-na noc na epi, w dzien pod epi. Sprawdza się bardzo dobrze, zniknęło uczucie suchości i dyskomfortu tym spowodowanego. Ahah na epi szklaną, nei wiem jak to podziała na akrylową

Re: Krople do nawilzania protez OPSIL


vivian darkbloom:
Ja używam maści Vitapos-na noc na epi, w dzien pod epi. Sprawdza się bardzo dobrze, zniknęło uczucie suchości i dyskomfortu tym spowodowanego. Ahah na epi szklaną, nei wiem jak to podziała na akrylową

 

 ta masc jest na recepte czy bez?

Krople do nawilzania protez OPSIL

Bez recepty. Kosztuje ok 10 zł.

Re: Krople do nawilzania protez OPSIL


Kornelia:

Nie wszystkie skladniki plynow do pielegnacji soczewek kontaktowych nadaja sie do pielegnacji protez, ze wzgledu na roznice materialu, z ktorej jest ona wykonana.

Poza tym, niektore z kropli nawilzajacych oko z soczewka maja w skladzie takie skladniki, ktore z czasem osiadaja w mikroporach protezy.

Jak dla mnie najbezpieczniejszym sposobem zawsze byla ciepla woda do mycia protezy i raz na kilkanascie miesiecy przeszlifowanie jej u okularzysty.

Jak mialam oko suche, to uzywalam zwyklego roztworu soli fizjologicznej. Ale to w Polsce, gdzie proteza przysluguje raz na 5 lat.

W Anglii jesli cos sie dzieje i trzeba wymienic proteze, to sie idzie do lekarza a on daje recepte na wymiane, albo szlifowanie. Wiec chyba kupie ten Opsil, bo ja zawsze mialam suche oczy.

 

 

 

Re: Re: Krople do nawilzania protez OPSIL


jozef strozyk:

Kornelia:

Nie wszystkie skladniki plynow do pielegnacji soczewek kontaktowych nadaja sie do pielegnacji protez, ze wzgledu na roznice materialu, z ktorej jest ona wykonana.

Poza tym, niektore z kropli nawilzajacych oko z soczewka maja w skladzie takie skladniki, ktore z czasem osiadaja w mikroporach protezy.

Jak dla mnie najbezpieczniejszym sposobem zawsze byla ciepla woda do mycia protezy i raz na kilkanascie miesiecy przeszlifowanie jej u okularzysty.

Jak mialam oko suche, to uzywalam zwyklego roztworu soli fizjologicznej. Ale to w Polsce, gdzie proteza przysluguje raz na 5 lat.

W Anglii jesli cos sie dzieje i trzeba wymienic proteze, to sie idzie do lekarza a on daje recepte na wymiane, albo szlifowanie. Wiec chyba kupie ten Opsil, bo ja zawsze mialam suche oczy.

 

 

 

 

 

Krople do nawilzania protez OPSIL

Witam, proszę Was o pomoc w sprawie nawilżania epi akrylowej, wieczorami skleja mi sie z powieka, do tego uczucie suchości, co mogę szybko dostać w polsce, lub czy byłby w stanje ktoś załatwić. Proszę o kontakt 506929647 

Krople do nawilzania protez OPSIL

Witaj, sorry, ze tak dlugo. 

Sprobuj z sola fizjologiczna, na poczatek. Potem jakis lubrykant albo krople. Najlepiej zadzwonic do jakiejs pracowni protez oka , moze cos poleca?