MENU

Forum - czemu nie mogę dostać stopnia niepełnosprawności :( ???

czemu nie mogę dostać stopnia niepełnosprawności :( ???

czemu nie mogę dostać stopnia niepełnosprawności :( ???

witam już czwarty raz staram się o niepełnosprawność ale za kazdym razem to się nie udaje. nie wiem czy ja faktycznie się zaliczam jeśli jestem praktycznie jednooczna a drugie widzi dobrze. Babka w orzecznictwie powiedziala ze to podobno sie nie zalicza :( tak się zastanawiam czy zeby dostac stopien lekki trzeba być slepym na oba oczy??

czemu nie mogę dostać stopnia niepełnosprawności :( ???

Bo niestety przy orzekaniu bardzo wiele zalezy od widzimisie szanownej komisji. Ja stawalam w swoim zyciu na komisji 5 razy i tylko raz mi przyznali lekki stopien niepelnosprawnosci (a widze jednoocznie od urodzenia) na okres studiow do 2014 roku. Ale uwazam ze nie nalezy sie poddawac. Moze musisz sprobowac troche ubarwic swoja historie choroby, powiedziec ze np masz problemy z rownowaga, ze wpadasz na rozne przedmioty, etc. U mnie to ostatnim razem poskutkowalo. Osobiscie uwazam, ze sprawa wydawania orzeczen na takich zasadach jak teraz jest bardzo niesprawiedliwa i krzywdzaca. A juz nie wspomne o jakichkolwiek szansach dostania stopnia niepelnosprawnosci z ZUSu:/ Nie wiem czy to w moim regionie tylko tak jest, czy wszedzie. 

czemu nie mogę dostać stopnia niepełnosprawności :( ???

Ja mam III grupę inwalidzką orzeczoną przez zus mając 17 lat , ale z wpisem iż z ogólnego stanu zdrowia.Tak więc proponuję poszukać u siebie więcej dolegliwości.