MENU

Forum - Prosba o pomoc

Prosba o pomoc

Prosba o pomoc

Witam

Jestem osoba jednooczna ktora stracila oko w wieku 14 lat teraz mam lat 19 i chce starac sie o grupę jednak lekarz który zasiada w komisji i jednoczesnie byl moim lekarzem prowadzacy upiera sie ze nie nie mam po co stawac na konisje bo mi sie nic nie nalezy co mam zrobic prosze o pomoc 

 

Prosba o pomoc

Próbuj mimo wszystko ,ponieważ to jest uszczerbek na zdrowiu ,to jest utrudnienie w życiu przede wszystkim zawodowym. Jeśli za pierwszym razem się nie uda to zawsze pozostaje odwołanie z którego trzeba skorzystać i poczytaj to forum -kto i w jakiej sytuacji dostaje grupę i rentę. Będziesz wiedziała co robić. Jeszcze jedna rzecz zbierz wszystkie dokumenty , jak byłaś w szpitalu czy u innych lekarzy wcześniej. I teraz też idź jeszcze do kogoś innego niż ten o którym piszesz. Dowiedz się jak inny lekarz ocenia sytuację ,co powie po zapoznaniu się z Twoją sytuacją....

 

Prosba o pomoc

Jak mi wiadomo,każdy uszczerbek na zdrowiu powstały przed pełnoletnością daje możliwość jedynie na rentę socjalną z opieki.Natomiast rentę zusowską otrzymasz tylko w tedy gdy uszczerbek powstanie w trakcie zatrudnienia i gdy zatrudnienie trwało co najmniej 5 lat.

Prosba o pomoc

Ale orzeczenie o niepełnosprawności ci się należy!! We W.rocławiu załatwia się to w MOPS-ie

Prosba o pomoc

Ja chce tylko orzeczenia o niepelnosprawnosci i lekarz upiera sie ze mi sie nie nalezy zebym nawet nie probowal bo dostane odmownie cytuje powidzial z jednym okiem mozesz zyc

Prosba o pomoc

Witaj!!!

Wiem ze pozno odpisuje ale dawno nie bylo mnie na forum. Otoz wiem w tym temacie dosc duzo bo moi rodzice upierali sie ze powinienem sie starac o to jakos z dwa lata temu no moze niecale. Niestety podobnie jak Tobie moj lekarz to odradzal i mial racje. Zalatwialismy papiery, jezdzilismy do innego miastana pelne badania potrzebne i potem do glownej siedziby na rozmowe z lekarze w celu orzeczenia o niepelnosprawnosci. Jak uslyszalem pytania od tego lekarza to juz wiedzialem ze nic z tego a potem na koniec powiedzial mi ze to wcale nie jest taka duza wada i nie mieszcze sie w ich wytycznych. Takze trzymam kciuki moze chociaz Tobie sie uda ale jest to naprawde trudne

Powodzenia 

Prosba o pomoc

Jestem jednooczny od 4-tego roku życia, a 3-cią grupę inwalidzką otrzymałem w wieku 17 lat stając na komisji lekarskiej w zusie jednakże bez prawa do renty ,gdyż nie miałem lat pracy .Orzeczenie jest jednak ważne do dziś,a mineło już prawie 30lat od jego wydania.Mało tego, niedawno na tej podstawie otrzymałem dość spore środki finansowe na rozpoczęcie działalności gospodarczej.Tak więc jest o co walczyć, gdyż w życiu różnie bywa a taki papierek czasami jest dość sporo warty. 

Prosba o pomoc

Nie napisałeś do czego te orzeczenie jest ci potrzebne!A to sedno sprawy.

Prosba o pomoc

Dobrze Ci lekarz powiedział, nie należy Ci się żadna grupa, poczytaj w ustawie jakie warunku musisz spełnić. Złóż papiery, dostaniesz odmowę, odwołanie składa się poprzez ten sam organ, ale staniesz już przed inną komisją. Możesz liczyć na łut szczęścia, tudzież litość, chyba że pole widzenia wyjdzie Ci słabo na zdrowym oku.

Prosba o pomoc

Zazwyczaj jesli stajesz przed komisja w Centrum Orzekania o Niepelnosprawnosci - i napiszesz ze do celow pozarentowych, wtedy w jakims tam procencie przypadkow te niepelnosprawnosc Ci przyznaja, ja mam lekki stopien, ale na nic mi nie jest to potrzebne. Takze w Polsce zatrudniona bylam przez wiekszosc czasu jako osoba pelnosprawna, nawet wolalam nie mowic o oku, bo nigdy nic nie wiadomo.

Wedle mnie, jakies utrudnienie to zawsze jest, szczegolnie dla osob, ktore za swiezo po utracie wzroku w tym jednym oku - dla nich powinno sie zapewnic moze czasowa grupe, czy cos, dopoki sie nie przyzwyczaja do swojego stanu. Gdyby cokolwiek ten lekki stopien dawal, to cieszylabym sie, ze go mam, a tak, na nic on. Chociaz np. w ambasadzie RP bede placic troche mniej za wydanie nowego paszportu :) I gdybym sie uparla, to tu w Anglii moglabym dostac jakies benefity - ale nie chce, nie korzystam, mam dwie rece, dwie nogi, jedno oko i dam sobie rade. 

Prosba o pomoc

A co  z praca widzicie jestem co swiezo upieczonym maturzysta i i w tym roku nie poszedlem na studia i co mam zrobic jak chcialbym sie zarejestrowac w urzedzie pracy a nie mam papierow na moja niepelnosprawnosc a przeciez nie do kazdej pracy sie nadaje z 1 okiem