MENU

Forum - Pieniądze na własną działalnośc gospodarczą

Pieniądze na własną działalnośc gospodarczą

Pieniądze na własną działalnośc gospodarczą

Witam!! Juz dawno mnie tu nie było:))

MAM pytanko może ktoś jest biegły w tym temacie i korzystał z tego rodzaju pomocy

Jużkilka razy słyszałam ze osoba niepełnosprawna może starac sie o dofinansowanie do założenia działalności tylko nie wiem wogole gdzie jak i ile tu http://mojafirma.infor.pl/dzialalnosc-gospodarcza/118512,Pomoc-publiczna-dla-osob-niepelnosprawnych-na-dzialalnosc-gospodarcza.html  znalazłam jeden z wielu artykułów na ten temat, zdaje sobie sprawe że to ok 40-50 tysięcy tylko nie wiem jak by sie tu za to zabrac Zaplombowane usta bo powili planuje otworzyc cos wlasnego poniewaz  z pracą cieżko szczegolnie na moim terenie

i tu pytanko do wszytskich uczestników forum czy korzystliście z takiej pomocy , jeśli tak to jak to wyglada wniosek itd i przedewszystkim co biorą pod uwage przyznajac kase? czy łatwo jejst to dostac, poniewaz wiem ze trzeba byc zarejestrowanym w bezrobociu zeby sie wogole starac a ja narazie pracuje moze nie jest to szczty moich marzeń ale mam ten swój tysiak i musze za to zyc i zeby sie zarejestrowac musiałabym sie oczywiscie zwolnic a nie wiem czy to jest tak ze sie zwalniam i rejestruje i np sie okaze ze mój wniosem odrzucili albo musze czekac z pol roku a moj szef to juz mnie napewno spowrotem nie przyjmnie nie ma szans:)  prosze o pomoc jeśli ktos juz mial z tym doczynienia

Ja chetnie odpowiem na pytania dotyczace progamów pefron STUDENT II dotacje na szkole (pokrywaja całe czesne dojazd ksiazki itd) i KOMPUTER DLA HOMERA poniewaz tez z tego korzystałam i z obu jestem bardzo zadowolona!! Wiec pisac!! Bo nie wiem czy sa wogole zainteresowani tym tematem:)) 

Pieniądze na własną działalnośc gospodarczą

Ja jestem zainteresowana tym tematem-sponsoring studiów.

Interesują mnie mianowicie takie sprawy jak:

1.Czy sponsorowanie studiów jest zależne od posiadanej grupy-im wyższa tym wiecej kasy?

2.Czy osoby uczące się, niepracujące, ale pozostające w związku małżeńskim-utrzymywane przez męża też mają szanse na sponsoring, czy tylko single?

3. Czy to zależy od dochodu w rodzinie, czy też nie?

3.Jeżeli w trakcie studiów znajdę pracę to dalej mogę liczyć na kasę z pefronu?

4.Jak się z nimi trzeba rozliczać-przy pomocy faktur, czy jest to jakaś stała kwota tak jak np. zasiłek pielęgnacyjny " spora" kasa, bo całe 153 złote.

5.Czy wystarczy zgłosić , że chce się kontynuować naukę, czy jakieś pismo trzeba do nich wystosować  z uzasadnieniem i czekać na odpowiedź

 Trochę się tych pytań nazbierało.Będę wdzięczna za informacje .

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie wiadomości w tej sprawie. Magda

Pieniądze na własną działalnośc gospodarczą

Ja prowadzę działalność gospodarczą ale nie posiadam grupy dotacje dostałam z PUP a dla niepełnosprawnych wysokość maksymalna wynosi 40 tyś. wniosek składasz do PCPR

Magda 

Re: Pieniądze na własną działalnośc gospodarczą


MAGDA SZ.:

Ja jestem zainteresowana tym tematem-sponsoring studiów.

Interesują mnie mianowicie takie sprawy jak:

1.Czy sponsorowanie studiów jest zależne od posiadanej grupy-im wyższa tym wiecej kasy?

2.Czy osoby uczące się, niepracujące, ale pozostające w związku małżeńskim-utrzymywane przez męża też mają szanse na sponsoring, czy tylko single?

3. Czy to zależy od dochodu w rodzinie, czy też nie?

3.Jeżeli w trakcie studiów znajdę pracę to dalej mogę liczyć na kasę z pefronu?

4.Jak się z nimi trzeba rozliczać-przy pomocy faktur, czy jest to jakaś stała kwota tak jak np. zasiłek pielęgnacyjny " spora" kasa, bo całe 153 złote.

5.Czy wystarczy zgłosić , że chce się kontynuować naukę, czy jakieś pismo trzeba do nich wystosować  z uzasadnieniem i czekać na odpowiedź

 Trochę się tych pytań nazbierało.Będę wdzięczna za informacje .

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie wiadomości w tej sprawie. Magda

  po 

1.Wysokosc dofinansowania nie zalezy od stopnia niepelnosprawnosci trzeba go poprostu miec, ale o il sie nie myle osobom z lekkim nie przyznaja ale nie jestem pewna trzba by bylo sprawdzic, ja mam umiarkowany

 

2. Mężadki tez dostaja wszytsko zelezy od dochodu nie moze przekroczyc 130% najnizszej krajowej na jednego czlonka rodziny

 

3. Ja pracuje od poczatku studiowania ,a studiuje zaocznie wiec nie ma problemu tylko trzeba pilnowac dochodu

 

4.trzeba sie rozliczac za pomoca faktur ja mam w tym semestrze przyznane 3034 zł z przeznaczeniem na : czesne, materiały biurowe ( max do 250 zł) ksiazki, internet i  dojazdy, wszytsko musze udokumentowac imiennymi fakturami na mnie, to znaczy pieniazki juz mi przesłali a w lipcu musze im wysłac faktury jesli nazbieram na przykład na 2500 zł to roznice musze im oddac :) ale zawsze wysyłam na wiecej zeby nie bylo problemów.

 

5. pismo obowiazkowo wkoncu to PL, do 10 pazdziernika cały wniosek plus wymagane zalaczniki typu zaswiadczenie ze szkoly kopia orzeczenia jakies tam oswiadczenia wszytsko do pobrania na stronie PFRON  co rok nowy wniosek na caly rok a w trakcie roku czyli po semestrze letnim trzeba im przeslac potwierdzenie z dziekanatu ze sie zdało semestr rozliczyc sie z tego semestru z PFRON i wtedy przesyłaja kase na 2 semestr, a w pazdzierniku znów nowy wniosek 

 

:) 

 

Pieniądze na własną działalnośc gospodarczą

Dziękuję za informacje. Ja mam  orzeczony znaczny stopień więc nie muszę się przejmować.

Pozdrawiam Magda