MENU

Forum - Prawo Jazdy z moim przypadku?

Prawo Jazdy z moim przypadku?

Prawo Jazdy z moim przypadku?

Witam mam prawie 18 lat chciałbym się zapisać na prawo jazdy ale nikt mi nie chce powiedzieć konkretnych informacji  czy w moim stanie mogę robić prawo jazdy MarszczÄ� brew.No wiec od 3 miesiąca życia jestem jedno oczny ponieważ urodziłem się z jakaś wadą a gdy miałem 3 miesiące usunęli mi soczewkę prawym oku i nic się nie da na to prowadzić. Ostatnio bylem u okulistki i żadnych konkretów mi nie udzieliła czy widzi jakieś zastrzeżenia tylko mi wyszło ze na lewe oko muszę miedz okularki do czytani; sfera -0.5 i cylinder+0.5. Czy według was mogę się zapisać na prawo jazdy bo w ośrodku pani sekretarka nic mi nie powiedziała a nie chce w błoto pieniędzy dawać.  

 

Prawo Jazdy z moim przypadku?

Wg przepisów raczej MOŻESZ:) 

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2006:403:0018:0060:PL:PDF

(str. 30 wzrok) 

 Na pewno nie będziesz mógł jeździć motorem.

Magda 

Prawo Jazdy z moim przypadku?

Nie ma co się załamywać. Prawo jazdy jak najbardziej Ci się należy koniec kropka. Jedynie musisz się dowiedzieć, który lekarz może wydać Ci badania (ja musiałem szukać innego przy terminowym prawku, bo nie miał odpowiednich uprawnień- w Twoim przypadku tak nie musi być).

Jedyne co to tak jak pisał kolega nade mną, nie będziesz mógł jeździć na motorze (choc w Australii i w Stanach osoby jednooczne moga prowadzic motor...) i nie bedziesz mogl wykonywac zawodu kierowcu- czerpac korzysci materialnych z przewozu ludzi, towarow)

Wiec nie ma co sie zastanawiac, a zapisac na kurs i dzialac.

Powodzenia!

Prawo Jazdy z moim przypadku?

Można mieć, mozesz isc smialo zapisac sie na kurs. Ja na prawe oko nie widze wogole, dostalem bezterminowe prawko. A pieniedzy az tyle w bloto nie dasz... bo to 100zl na wstepie sie placi, i na 3-4 wykladach bedzie lekarz i sie dowiesz co ci powie, i bedziesz wiedzic czy chodzic dalej czy nie, ale jestem pewny ze nie powinno byc problemów :)

Prawo Jazdy z moim przypadku?

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2006:403:0018:0060:PL:PDF

Magdo zaskakuje mnei ten przepis, ale niestety polwskie prawo nie jeste jeszcze dostosowane do prawa wspólnotowego. Jak to wygląda w kraju pisałęm w wątku "jakie przeciwskazania do pracy" 

Prawo Jazdy z moim przypadku?

 Przytoczona dyrektywa nie ondosi się w ogóle do warunków uzyskania prawa jazdy. W tym zakresie obowiązują takie oto warunki:

Widzenie obuoczne:

1) dla kategorii A i A1 wymagane prawidłowe;
2) dla kategorii B, B1, B+E i T w przypadku stwierdzenia jednooczności można orzec brak przeciwwskazań do kierowania pojazdami, pod następującymi warunkami:
   a) ostrość wzroku oka lepiej widzącego wynosi nie mniej niż 0,8 bez korekcji,
   b) od powstania jednooczności upłynęło co najmniej 12 miesięcy i badany ukończył 20 lat, z tym że należy określić zgodnie z art. 92 ustawy - Prawo o ruchu drogowym termin ponownego badania lekarskiego

(ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA z dnia 7 stycznia 2004 r.
w sprawie badań lekarskich kierowców i osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami (Dz.U. 2004 r. nr 2 poz. 15)

ZAŁĄCZNIK Nr 3
SPOSÓB OCENY STANU NARZĄDU WZROKU W CELU STWIERDZENIA ISTNIENIA LUB BRAKU PRZECIWWSKAZAŃ ZDROWOTNYCH DO KIEROWANIA POJAZDAMI)

Prawo Jazdy z moim przypadku?

O i wszystko jasne. W końcu dokładne info. dzięki.

Prawo Jazdy z moim przypadku?

Nie ma sprawy. Dla mnie niestety te warunki są nie do przeszkoczenia. Ale służę pomocą :)

Prawo Jazdy z moim przypadku?

JA TEŻ NIE WIDZĘ NA PRAWE OKO I DO TEGO JESTEM DOŚC SZCZUPŁY CZY MAM SZANSE NA PRAWO JAZDY ??? PROSZĘ O POMOC :)

Prawo Jazdy z moim przypadku?

hehe A co ma szczupłość do prawa jazdy?

Prawo Jazdy z moim przypadku?

NIE WIEM , MOGĄ SIĘ TRZEPIAĆ NIE CZYMIE KIEROWNICY WISZ ORZĘDASY P

Prawo Jazdy z moim przypadku?

Hej nazywam się Kasia

Jestem osobą jednooczną, niewidze na prawe oko niecalkowicie ale to kwalifikuje mnie do osób jednoocznych. Na prawe  oko utracila wzrok w 9 roku zycia poprzez uderzenie chuśtawki.Kiedyś widzialam  na lewe oko bezokularów ale wymiku prześilenia oka kóre pracyje za dwoje oczy wada się pogłebiła i nosze okulary na lewe oko -1.25.Gdy bylam u okulisty niedał mi zadnych szans na prawo jazdy!! ponieważ  w przepisach jest że na zdrowsze oko tzeba bezokularów przeczytać na tablicy trzecia linijke od dolu czyli 0.8 czego nie jestem wstanie zobaczyc co innego z okularami widze wszustko ale prawo jest prawem i nic nieda się zrobic. Czy  mam jakieś szanse legalnie uzyskać prawo jazdy czy ktoś zna jakiś sposób.Prosze o pomoc!!! Z góry dziękuje

Prawo Jazdy z moim przypadku?

Kasia: Iśc do lekarza, który nie zauważy, że masz soczewki na oczach założone?

Prawo Jazdy z moim przypadku?

Śmiało, jedynka, dwójka i jedziesz.

Nie ma z tym najmniejszego problemu, ja nie widzę na lewe oko i nikt się mnie nie pytał jak się zapisywałam do szkoły jazdy czy wszytko ze mną ok. Spoko jak będzie lekarz w ośrodku to prawdopodobnie Cię nawet nie zbada..............Ja "badania" miałam swoje od swojego lekarza. kwestia dogadania się z lekarzem, nie jeden to drugiPerskie oko Gorzej wygląda natomiast sprawa z egzaminem - to jest Twój problem (żeby zdać) a nie to, że nie widzisz na oko. Powidzenia i pamiętaj .....

PIŁEŚ, NIE JEDŹ........NIE PIŁEŚ NAPIJ SIĘ!

Prawo Jazdy z moim przypadku?

Prawko zdawałam w 98 roku i  byłam jeszcze osobą dwuoczną ale miałam straszne problemy z zaparkowaniem w kopertkęUśmiechpo utracie wzroku w prawym oku długo nie siadałam za kółkiem ....bałam się. Teraz to się zmieniło sytuacja życiowa zmusiła mnie do siedzenia za kierownicą i nie żałuję teraz parkowanie to pikuś . Mimo że widzę jednym okiem ogarniam temat doskonale ...wystarczy myśleć .Miesiąc temu kończyło mi się prawko i miałam cykora że mi nikt nie wyda odpowiedniego zaświadczenia że nadal mogę prowadzić pojazd....ale ku mojemu zdziwieniu było to banalnie proste !!!Musiałam iśc do okulisty a później do lekarza medycyny pracy i z odpowiednimi dokumentami do urzędu komunikacji ...i to tyle.

Pozdrawiam wszystkich jednoocznych kierowców

Prawo Jazdy z moim przypadku?

dokładnie, ja nie widze na lewe oko, na prawe mam wade -2, jezdze w soczewce , dostalam prawo jazdy na 3lata, w srode mialam egzamin, ani instruktor ani tym bardziej egzaminator nie wiedzieli , ze nie widze, wiec to raczej zaden problem ;)

 

a tak swoją drogą ma wejśc niebawem w życie rozporządzenie ministerstw zdrowia odnośnie dopuszczenia do kierowania samochodami, w którym zmieni się , ze osoba jednooczna będzie mogła zrobić prawo jazdy jeśli będzie miała ostrość widzenia 0,8 ale (i tu ta zmiena) także w okularach lub szkłach kontakowych , czyli po korekcji :)

 

http://www.mz.gov.pl/wwwfiles/ma_struktura/docs/zal1_pojazdy_30082010.pdf

Prawo Jazdy z moim przypadku?

Honey nie wiesz może czy ten załącznik wszedł już w życie?

jeśli tak wówczas będę zdolny do kierowania samochodu :D 

Prawo Jazdy z moim przypadku?

niestety jeszcze nie. Ma wejść PRAWDOPODOBNIE w I kwartale 2011 :)

Re: Prawo Jazdy z moim przypadku?


honey:
niestety jeszcze nie. Ma wejść PRAWDOPODOBNIE w I kwartale 2011 :)

 

 oki dzieki za info ;)

 

ja później zadzowniłem do MZ. i pani wysłała mi na maila taką oto wiadomość

"Rozporządzenie jest jeszcze w fazie projektu, zostało przekazane do Rządowego Centrum Legislacji w celu rozpatrzenia przez Komisję Prawniczą – termin jeszcze nie wyznaczony. Merytorycznie prowadzi sprawę Dep. Zdrowia Publicznego Tel. 22 5300203. Pozdrawiam"  może komus sie to też przyda w sensie taka wiedza:P

Prawo Jazdy z moim przypadku?

no właśnie ja tam napisałam maila i dostałam odpowiedź , że prawdopodobnie w I dekadzie wejdzie w życie z naciskiem na PRAWDOPODOBNIE  :)

Prawo Jazdy z moim przypadku?

no to nic jak mocno trzymac kciuki a nóż się uda :-)

wtedy nie będe musiał wyprowadzać sie do Ameryki :D 

Re: Prawo Jazdy z moim przypadku?


Fabek:

no to nic jak mocno trzymac kciuki a nóż się uda :-)

wtedy nie będe musiał wyprowadzać sie do Ameryki :D 

 

 no ja na szczęście mam już prawo jazdy - co prawda okresowe na 3 lata ale mam nadzieje , że do tego czasu wejdzie w życie ten przepis i nie będę się musiała martwić o przedłużenia :)

Prawo Jazdy z moim przypadku?

lepsze takie niz nie mieć ;)

zawsze idzie coś wykombinować żeby przedłużyli ;P

 

 

 

Re: Prawo Jazdy z moim przypadku?

a pewnie! chociaż szybko poszło - za 1 razem zdałam , więc zaczynam sie bać , że może to wszytsko zbyt dobrze poszło i potem z przedłużeniem będzie problem ;P

Prawo Jazdy z moim przypadku?

no to pięknie, gratuluje :P

ja mam 23 lata prawie i dopiero teraz pojawia się światełko nadziei :P

sam chciał bym zdać za pierwszym razem :) bo u nas czeka się w Zabrzu około miesiąca na kolejny egzamin ...

a Ty gdzie zdawałaś? jeśli można wiedzieć :)?