MENU

Forum - Pytanie na prawo jazdy.

Pytanie na prawo jazdy.

Pytanie na prawo jazdy.

Witam,

 nie widzę na jedno oko, od około 10 lat. Wiem, że na kategorie B mogę zdawać od 21 lat. Na A niestety wcale... A jak jest z kategorią B1? można jakoś wcześniej? wiem, że normalnie jest od 16 lat.

 

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz. 

Pytanie na prawo jazdy.

na B mozna od 18 lat,a reszte nie wiem

Pytanie na prawo jazdy.

Tak, od 18 dla osob obuocznych. A jak jest z B1? dla jedno?

Pytanie na prawo jazdy.

tzn moze inaczej->jesli widzisz na jedno oko od bodajze minimum 2lat to mozesz robic prawko kat.B od lat 18 . a co z B1 to ja nie wiem

Pytanie na prawo jazdy.

ja zdawalem normalnie w wieku 18 lat a widze tylko jednym okiem z tym ze drugie musi byc sprawne a utrata wzroku musi nastapic co najmniej rok temu czy cos w tym stylu

Pytanie na prawo jazdy.

No to powiem,  że poprawiliście mi humor :) Bo ostatnio będąc u okulistyki dowiedziałem się, że na B mogę zdawać po 21 roku. Wzrok utraciłem ponad 10 lat temu.  Wiem, na pewno, że nie mogę zdawać na A.

 

Pozdrawiam 

Pytanie na prawo jazdy.

no ja jak robilem prawko to tez dowiedzialem sie ze nie moge na A i nie mozemy byc zawodowymi kierowcami natomiast B mam i pomimo lekkich poczatkowych trudnosci jestem bardzo zadowolony

Pytanie na prawo jazdy.

na kategorie B osoby jednooczne mogą zdawać od 18 roku życia, bo pomimo utraty widzenia przestrzennego mamy lepsze widzenie niż osoba widząca na oba z jakimś defektem np. oczopląsem. Z takim zaburzeniem nasze prawo nie pozwala na nabycie prawa jazdy. Ja jestem jednooczna, mam prawko i  w ogóle mi to nie przeszkada  w byciu kierowcą, tyle tylko że oceniając odległość jestem bardziej ostrożna.

Pozdrawiam