MENU

Forum - Szukam wskazówki, rady o rente czy stopień.

Szukam wskazówki, rady o rente czy stopień.

Szukam wskazówki, rady o rente czy stopień.

Witam,

15 lat temu miałam wypadek, operacja oka widziałam światło.
Obecnie bede studiować ostatni rok.
W tym roku przeszłam przednio rekonstrukcje oka prawego. usuniecie zaćmy, jaskry, zrostów, witrektomia no i olej. po miesiącu kolejna witrektomia ponieważ siatkówka nadal sie odkleja, zwija sie.
Już mam skierowanie na koniec listopada br. będzie 3 operacja.
Mam lekki stopień niepełnosprawności kończy mi się pod koniec marca.
Obecnie nie pracuje nigdzie bo lekarz kazał mi leżeć. Bo olej dostaje sie pod siatkówkę, oko mnie boli, jest tez ciśnienie w zdrowym oku (+astygmatyzm) biole Cosopt.
No i pytanie jest takie czy jakaś renta mi przysługuje? socjalna? albo
mam składać papiery o podwyższenie stopnia niepełnosprawności?
To wszystko kosztuje a ja nie pracuje od marca. po za tym nikt mnie teraz nie zatrudni nawet.
Obecnie widze prawie nic bo Rogówka jest odwarstwiona i widze prawnie nic. światło na dole.
Co mam robic? pomóżcie. wiem że u was znajdę konkretną radę.

Szukam wskazówki, rady o rente czy stopień.

Witaj Agnieszko bo pewnie tak masz na imię?Uśmiech

Masz poważny problem ze wzrokiem i bardzo się dziwię,że masz tylko lekki stopień niepełnosprawności jak najbardziej należy Ci się wyższy stopień i również renta Uśmiech

Jeśli masz profil na facebooku to zapraszam Cię do mojej grupy o nazwie "Osoby słabowidzące" Pozdrawiam

Szukam wskazówki, rady o rente czy stopień.

tak Agnieszka.
Renta ale jaka? szczerze raz poszłam do ZUSu to kobieta mi powiedziała ze jestem za młoda i co chce żyć na rencie? i oczywiście Częściowej niezdolności do pracy nie dostałam. W sumie to było 2 lata temu.

Szukam wskazówki, rady o rente czy stopień.

Wszystko zależy, czy masz dysfunkcję obu oczu czy tylko jednego. Dla Jednoocznych wg. obecnych przepisów nie przysługuje nawet lekki stopień;/

Szukam wskazówki, rady o rente czy stopień.

astygmatyzm, okulary 3,5 no i ciśnienie w tym "zdrowym" .