MENU

Forum - Wypadek,opatrunek na oku a prawo jazdy...

Wypadek,opatrunek na oku a prawo jazdy...

Wypadek,opatrunek na oku a prawo jazdy...

 

Witam wszystkich...

 Mam nadzieje,że ktoś mi tu pomoże...

Ponad rok temu miałem poważny wypadek samochodowy spowodowany przez pijanego kierowcę w którym ucierpiało moje lewe oko.Widzę na nie,ale jestem w trakcie leczenia i kilka operacji mnie jeszcze czeka związanych z tym okiem więc mam cały czas opatrunek bo aktualnie widzę podwójnie.Chciałbym sie dowiedzieć jak wygląda sprawa z prowadzeniem auta...Prawo jazdy mam od 5lat bez żadnego wypadku,ale z opatrunkiem nie mogę prowadzić i nie wiem co mam zrobić.   

Wypadek,opatrunek na oku a prawo jazdy...

Witam ja stracilem oko i okulista powiedzial mi ze powinien uplynąc rok zanim wsiąde za kólko to byla opinia lekarska  ktorej nie posluchalem.2dni po wypadku juz jeździlem i nadal prowadze w opatrunku.Do tej pory nie mialem problemow z policją ale proponowal bym tobie udac sie na komende i poprostu zapytac pozdrawiam

Wypadek,opatrunek na oku a prawo jazdy...

Ja z opatrunkiem jezdzilam ok 3 lat ,jesli czujjesz sie na silach to jezdzij 

Wypadek,opatrunek na oku a prawo jazdy...

A na kommende radze sie nie udawac bo zeby Ci prawka nie zabrali,bo stwierdza ze stanowisz zagrozenie,nie wiem czy wszedl juz ten przepis ze maja odbierac prawo kazdy osoba ktore uznaja jako zagrozenie,,depresja,choroby serca,wzrok itp.takze moja rada nie wychylaj sie 

Wypadek,opatrunek na oku a prawo jazdy...

Ja nie mam żadnego problemu,żeby wsiąść za kółko,ale z tego co wiem to policja może mnie skierować na badanie do okulisty i może mi robić problemy więc chciałbym wiedzieć co mam zrobić żeby nie mieli sie czego czepiać.

Wypadek,opatrunek na oku a prawo jazdy...

Zawsze w razie kontroli mozesz sciemnic ze cos Ci wpadlo w oko i akurat jedziesz do okulisty :p

Wypadek,opatrunek na oku a prawo jazdy...

chcialem się spytać co dokladnie stało ci się w oko miałeś jakąs operacje albo zastrzyki? czy to odwarstwienie czy z siatkówką cos i plamką zółtą?

Wypadek,opatrunek na oku a prawo jazdy...

Oko mam całe...tylko,że przy wypadku ucierpiała moja lewa część twarzy w tym oczodół i mam oko lewe obniżone przez co widzę podwójnie,ale czekam już za operacją.

Wypadek,opatrunek na oku a prawo jazdy...

A może wie ktoś gdzie w Wielkopolsce można zrobić perymetrię komputerową?

Wypadek,opatrunek na oku a prawo jazdy...

witam

w grudniu zeszłego roku odłamek z piły przebił mi oko na wylot i utkwił w oczodole. Po ostatniej operacji w której laryngologom udało się wyciągnąć odłamek (operacja trwała przez ok 3h) do tej pory mam opadniętą powiekę. Sam oka nie otworzę, po podniesieniu sobie powieki mam lekko opadnięte oko i widzę jśli tak to możńa określić podwójnie. Z tym widzeniem jednak nie jest dobrze  bo odłamek przebił mi plame i centralnie nie będę widział. Mam tylko nadziejęże wkońcu powieka zacznie się otwierac i nie będęwidział podwójnie.  

co do kierowania pojazdem to lekarz powiedział mi że po każdym urazie na oko możńa jeździć dopiero po pół roku. Ani policja ani wydział komunikacji nie mająprawa po tym okresie odebrać prawa jazdy. Tylko lekarz prowadzący jeśli wie o tym co może i musi może wystosować pismo i jeśli jest to konieczne powinien do wydziału komunikacji o wstrzymaniu prawa jazdy. Ja jeździłem miesiąc po po wypadku niestety w zimie co było ciężkie przy ostrym nasłonecznieniu. Kwestia przyzwyczajenia. Po ostatniej operacji 3 lipca już 22 sam ciołem do katowic 155 km 1,5 h tak jak pokazała nawigacja... z przerwą na kawe i tankowanie 15 min...