MENU

Forum - przedłuzenie badan na prawo jazdy problem;/

przedłuzenie badan na prawo jazdy problem;/

przedłuzenie badan na prawo jazdy problem;/

Witam mam wielki problem , w 2010 zdałem prawo jazdy , nie widzę od urodzenia na jedno oko. 

W listopadzie kończą mi się badania , planuje wyjazd za granice do pracy i chciałem teraz sie za to zabrać . Byłem u 2 okulistów i u obydwu dowiedziałem sie że nie mam szans na prawo jazdy i odsyłają do okulisty który podbił wcześniej - niestety ta lekarka już jest starej daty i nie przyjmuje pacjentów.

 

Powiedziano mi że mam oczopląs na oku zdrowym , mały ale jednak i nikt mi nie podpisze;/ wczesniej o tym nawet nie wiedziałem wada -0,75.

drugie oko mam niedowidzenie od dziecka widze może kontury kolory itp. na nim też mam oczopląs ale widoczny.

 

proszę o pomoc co robić ,, poddać się czy próbować dalej?

nie chce robić tego na "lewo" ale chyba nie bedzie innej możliwości niż koperta;/ 

 

nie miałem zadnej kolizi ani nic robiłem jakies 30 tys rocznie i nic , wydaje mi sie ze widzę dobrze , nawet lepiej od niektórych co posiadają prawo jazdy i mają wady po -2 itp.

 

Re: przedłuzenie badan na prawo jazdy problem;/


Trudno coś jednoznacznie poradzić, z tego co piszesz wnioskuje, że  przejechałeś już ponad 100 tys km bez stłuczki, jeśli tak, to już jest jakiś wyznacznik i jeśli pogorszenie wzroku nie postępuje, to na miejscu okulisty (mając taką wiedzę) podbiłbym Ci te badania. Szukałbym na twoim miejscu dalej szansy u kolejnego okulisty. Inna opcja to podjecie leczenia tej wady wzroku, ale nie wiem  jakie są możliwości w twoim przypadku.