MENU

Forum - Orzeczenie Pomoc

Orzeczenie Pomoc

Orzeczenie Pomoc

Witam serdecznie jestem nowym użytkownikiem forum i  w takim razie witam wszystkich serdecznie.Chciałbym was prosić o pomoc a dokładnie  jest taka sytuacja że mam komisje w następnym tygodniu i trochę się obawiam bo nie wiem czego mogę się spodziewać,napisze trochę o  sobie mam 24 lata jestem osobą bezrobotną,na komisję postanowiłem się zapisać ze względu na moją wadę wzroku dokładnie jest to OP -10 Cyl -1 OL -9.5 Cyl -2 miałem dwie operacje na oczy skreloplastykę na prawe i lewe oko i od tamtej pory wada jako tako się nie postępuję okulary noszę   od kiedy pamiętam ale tak w przybliżeniu to gdzieś od 3-4 roku życia.I tutaj mam do was prośbę o pomoc jeżeli ktoś był na takiej komisji lub miał podobna wadę wzroku co jest na takiej komisji o co się pytają itp, i jakiej grupy mogę się spodziewać że dostanę o ile jakąś mi przyznają

Serdecznie Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc -)

Orzeczenie Pomoc

Witam Cię serdecznie. To, o co pytasz jest sprawą bardzo indywidualną gdyż w dużej mierze zależy od lekarza orzecznika. Nie należy również zapominać, że każdy przypadek medyczny jest inny. Tak na prawdę na komisjach zazwyczaj patrzą na dokumentację i za bardzo nie zwracają uwagi na człowieka (bynajmniej tak było w moim przypadku). Możesz usłyszeć pytanie dlaczego nie pracujesz? Taka informacja w systemie orzecznictwa jest dość znacząca. Mój kolega kiedyś powiedział, że niezawodną metodą na otrzymanie stopnia niepełnosprawności jest potykanie się o krzesła na komisji. Być może coś w tym jest. Ja osobiście nie próbowałam.Życzę powodzenia.