MENU

Forum - Prawo do cięcia cesarskiego

Prawo do cięcia cesarskiego

Prawo do cięcia cesarskiego

Witam wspaniałe mamy :)

Mam problem. Od 14 roku jestem osobą jednooczną, odwarstwienie siatkówki. W drugi oku -4.

Teraz jestem w 33 tc.

Dostałam od okulisty zaświadczenie o cesarskim cięciu,na wizycie w szpitalu, w którym będę rodzić, lekarz ginekolog powiedział, że to nie jest podstawa do wykonania cesarskiego cięcia i, że o wszystkim będziemy rozmawiać jak zacznie się akcja porodowa. Tylko, że może być już za późno..

Jest to moja pierwsza ciąża i nie wiem co mam z tym zrobić.

Z góry dziękuję za odpowiedz :) 

Prawo do cięcia cesarskiego

Mogłaś zapytać tego "mądrego" lekarza,czy zapłaci Tobie odszkodowanie, gdy stracisz wzrok na skutek ciężkiego porodu?? Ja, rodząc drugie dziecko, miałam wade blisko -4 , żaden lekarz na sali porodowej ani w trakcie przyjecia do szpitala nie zapytał mnie o wade wzroku. Sama nawet nie byłam za bardzo świadoma co mi grozi. Urodziłam ponad 4 kg dziecko siłami natury i potem szło już jak z płatka. Więc pamiętaj, że to jest Twoj wzrok i Twoje jedyne oko i chcesz patrzec jak Twoje dziecko rosnie. I nie daj sobie wmówic takich bredni, jeżeli nie słuchają to zmień szpital.

Zycze wytrwałości i łagodnej cesarkiUśmiech trzymam kciuki i czekam na wieści.

Prawo do cięcia cesarskiego

Witam, ja jestem po dwóch porodach oczywiście cesarkowych ze względu na siatkówkę. Napiszę ci jak to było u mnie, lekarz ginekolog prowadzący moją ciąże skierował mnie pod koniec ciąży do okulisty w celu wydania opinii co do naturalnego porodu. Okulista nie wyraził zgody na poród naturalny i na tej podstawie ginekolog dał mi skierowanie na cesarkę. W szpitalu na podstawie skierowania została przeprowadzona cesarka. Nikt w szpitalu nie robił mi żadnych problemów ani nie podważał opinii moich lekarzy. Tak samo sprawa wyglądała przy drugim porodzie . Dzięki tym cesarkom ja mam dwójkę kochanych dzieciaczków i widzę. Fakt, że dwa lata po ostatnim porodzie siatkówka i tak się odkleiła ale nie pod wpływem porodu. Nie wiem dlaczego w szpitalu tak ci powiedziano. Jeżeli masz skierowanie na cesarkę lub w karcie ciążowej masz wpis okulisty o stanie twoich oczu to nie powinno być żadnej dyskusji. Pozdrawiam i życzę szczęśliwego zakończenia ciąży.

Prawo do cięcia cesarskiego

Mam taką karteczkę gdzie jest napisane, że poród przez cesarskie cięcie i wyjaśnione dlaczego, podpis i pieczątka okulisty.

Chodzę do ginekologa w szpitalu właśnie, tylko do innego. Na tą wizytę i na następną muszę iść właśnie do tamtego.

Nie wiem, pójdę po poradę prawną i będę walczyć :)

Dziękuję :* 

Prawo do cięcia cesarskiego

walcz z tym idiota o cesarke co za lekarze! Mieszkam kolo Lublina i w Lublinie ostatnio byla taka historia dziewczyna miala cukszyce byla w ciazy pojechala do szpitala miala zalecenie od diabetologa na cesarke oczywiscie lakarze w Lublinie na Krasnickiej to olali dziewczyna urodzila silami natury 4 kg dziecko i po porodze umarla bo strasznie mocno krwawila i sie wykrwawila a gdyby zrobili jej ta cesarke dziewczyna wychowywala by dziecko z mezem,dlatego to napisalam bo tych lekarzy nic nie obchodzi jak sobie nie wywalczysz to olewaja wszystko mam nadzieje ze ci zrobia ta cesarke zycze powodzenia trzymam kciuki

Prawo do cięcia cesarskiego

Izzy91 ....zmień lekarza !!!

W moim przypadku było od początku wiadomo że urodzę przez cesarkę. Zarówno lekarze okuliści mi to mówili jak i lekarz ginekolog do której trafiłam . Podczas ciąży wielokrotnie kierowała mnie na badania okulistyczne i prosiła o wydanie zaświadczenia na cesarkę. Sama lekarz kazała mi wysoko machać takim zaświadczeniem gdybym przypadkiem wcześniej trafiła do szpitala. Bez powodu nie wystawia się takich zaświadczeń !!!

pozdrawiam

Prawo do cięcia cesarskiego

U mnie było tak samo. Powiedziałam mojemu ginekologowi juz na pierwszej wizycie, że jestem osobą jednooczną i sam stwierdził,że nie ma po co ryzykować, dla formalności wysłał mnie do okulisty ale i tak powiedział, że nawet jak nie dostanę zaświadczenia to zrobi cesarkę chyba ze sama się uprzę rodzić naturalnie.... Moja rada zmień lekarza... po za tym chyba jest w naszym kraju coś takiego jak cesarka na żądanie.

Prawo do cięcia cesarskiego

Już po wszystkim. Mam pięknego syna :)
 Zrobili mi cięcie cesarskie, ale nie dlatego, że jestem osobą jednooczną, lecz dlatego, że maluch był ułożony pośladkowo. 
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi ;)

Prawo do cięcia cesarskiego

Gratuluje synka i cieszę się, że wszystko dobrze się skończyło.

Prawo do cięcia cesarskiego

Gratuluje synka! Duzo zdrówka dla Was!

a co do porodu i wskazan do cesarki, to tylko mozna machnac ręką na naszą zdrowotną porażkę państwową!

Pozdrawiam!