MENU

Forum - orzeczenie o stopniu niesprawności

orzeczenie o stopniu niesprawności

orzeczenie o stopniu niesprawności

Witam

Mam takie pytanko do Was tzn czy jak stawaliście na komisję o stopniu niesprawności przy utracie widzenia w oku to dostawaliście wyższy stopień niż lekki? Ja straciłem widzenie w oko lewym przez uderzenie mnie kawałkiem metalu,przy operacji wyszło że złapałem wirus HCV i do tego od 4 lat leczę sie na nadciśnienie tętnicze.Dostałem stopień lekki na 2 lata i tak sie zastanawiam czy się odwołać.

orzeczenie o stopniu niesprawności

ja dostalam znaczny na stale tak odwolaj sie

orzeczenie o stopniu niesprawności

Witam.Ja nie widze na lewe oko od urodzenia a w prawym mam slabiutkie pole widzenia i widzenie lunetowe.Po odwolaniu dostalam znaczny stopien z lekkiego na 3 lata.Zawsze trzeba sie odwolywac to nic nie kosztuje

orzeczenie o stopniu niesprawności

To dobrze ze sie odwolalas i dostalas znaczny ja odrazu dostalam masz legitymacje ulgową?

orzeczenie o stopniu niesprawności

Mam legitymacje,153 zl pielegnacyjnego.12.06 stanelam na komisji o rente i do dwoch tygodni mam dostac decyzje.Lekarka zrobila na mnie bardza pozytywne wrazenie ale moje papiery maja przejsc przez rece innej babeczki wiec nic wiecej sie nie dowiedzialam ale zawsze moge sie odwolac jakby co.

orzeczenie o stopniu niesprawności

ja dostalam rente na 3 lata u mnie od razu pani doktor wydala orzeczenie ze dostalam za rok mam komisje:)

Re: orzeczenie o stopniu niesprawności


justysiam5:
Witam.Ja nie widze na lewe oko od urodzenia a w prawym mam slabiutkie pole widzenia i widzenie lunetowe.Po odwolaniu dostalam znaczny stopien z lekkiego na 3 lata.Zawsze trzeba sie odwolywac to nic nie kosztuje

 

 niestety czasem kosztuje ;/ mnie odwołanie kosztowąło utratę stopnia w ogóle czyli lekkiego a po opini biegłego-nie zapowiada się żeby sąd mi przyznał z powrotem

orzeczenie o stopniu niesprawności

ja tak samo jak moja poprzedniczka odwołanie złożyłam,sprawa trwa już półtora roku ,na razie nie mam prawa ,czy też nie spełniam kryteriów do uznania mnie do grona osób niepełnosprawnych a jeśli chodzi o stan widzenia -to nie widzę na oko prawe(odwarstwienie siatkówki,5 witrektomii),oko lewe krótko zwroczność -5,5  -no i co jestem sprawna.

orzeczenie o stopniu niesprawności

marz09, śledziłam Twoją sprawę, prosze napis zmi jak to się i Ciebie potoczyło-zwłaszcza, że jesteśmy z tego smageo województwa więc walczymy z tymi samymi organami. jełśi nei chcesz tutaj to może gg 6581611 albo mailem vivian_darkbloom@op.pl

orzeczenie o stopniu niesprawności

napisalam do ciebie na e-maila szkoda ze nic nie odpisałaś,teraz tj.20 lipca dostałam odpowiedz od lekarza biegłego,mimo istniejącej wady nie zaliczam się do osób niepełnosprawnych, juz ne bede się odwoływać ,poczekam na decyzję sądu,a potem złoże papiery na komisję w powiatowym .co będzie to będzie tutaj w konsekwencji staciłam ponad dwa lata.Dopóki nie będzie konkretnej ustawy to nikt z nas nic nie ugra,niema na co się nawet odwołać.pozdrawiam tych bardziej wierzących,może kiedys wygracie!!

orzeczenie o stopniu niesprawności

Wiem, przepraszam, na pewno Ci odpisze dokłądnie co i jak ale po prostu ciągle brakuje mi czasu. Przepraszam raz jeszcze, odezwę się wkrótce!

Re: orzeczenie o stopniu niesprawności


justysiam5:
Mam legitymacje,153 zl pielegnacyjnego.12.06 stanelam na komisji o rente i do dwoch tygodni mam dostac decyzje.Lekarka zrobila na mnie bardza pozytywne wrazenie ale moje papiery maja przejsc przez rece innej babeczki wiec nic wiecej sie nie dowiedzialam ale zawsze moge sie odwolac jakby co.

 

 Czy dostałas rentę?

orzeczenie o stopniu niesprawności

mam takie pytanie,mam 29 lat w wieku 15 lat stawałam na komisję i nie otrzymałam żadnego stopnia niepełnosprawności.A wspomnę ze jestem osobą jednooczną od 5-tego roku życia.I chciałabym spróbować jeszcze raz,ale nie wiem gdzie mam iść i od czego zacząć?.proszę o odpowiedz.

orzeczenie o stopniu niesprawności

powinnaś udać się do Miejskiego bądź Powiatowego Zespołu do spraw Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności - to jest zależne od tego czy mieszkasz w mieście czy w powiecie i tam się wszystkiego dowiesz i dostaniesz stosowne dokumenty - wniosek z którym musisz się udać do lekarza okulisty.

Re: Re: orzeczenie o stopniu niesprawności


anetatobiasz89:

justysiam5:
Mam legitymacje,153 zl pielegnacyjnego.12.06 stanelam na komisji o rente i do dwoch tygodni mam dostac decyzje.Lekarka zrobila na mnie bardza pozytywne wrazenie ale moje papiery maja przejsc przez rece innej babeczki wiec nic wiecej sie nie dowiedzialam ale zawsze moge sie odwolac jakby co.

 

 Czy dostałas rentę?

 

 Witam.Wlasnie zlozylam odwolanie do sadu.Skontaktowalam sie z prawnikiem PZN i po przedstawieniu mu mojej sprawy doradzil mi odwolanie wiec walcze dalej.

orzeczenie o stopniu niesprawności

Na pewno bedzie dobrze