MENU

Forum - Prawo jazdy - problem

Prawo jazdy - problem

Prawo jazdy - problem

Otóż mam 18 lat i na lewo oko nie widzę od urodzenia. Potrafię jedynie dostrzec otoczenie lecz wygląda to jakbym patrzał w wodzie.

Chciałem zapisać się na kurs prawa jazdy i tu zaczynają się komplikacje. Lekarze - okulista nie wydał mi pozwolenia na prowadzenia samochodu, gdyż jak on stwierdził mam za słabe oko zdrowe, w którym ostrość widzenia wynosi 0,8. Nie wiem co mam teraz zrobić, bardzo proszę o rady. Dodam, że nie nosze żadnych okularów czy soczewek.

Prawo jazdy - problem

Mam proteze oka lewego od ponad 20 lat.pamietam ze jak ja zadawalem na prawo jazdy 4 lata temu( wtedy mialem tez 18 lat) lekarz nie wydal zgody pozniewaz nie spelnialem jednego warunku - WIEKU o0 mowil ze musze miec 20 czy tam 21 ;p inne warunki spelnialem dobry wzrok w dzialajacym oku i od utracenia oka minelo wiecej niz tam chyba 3 lata. w sumie nei wiem jak wyglada teraz sytuacja bo olalem i do tej pory nawet niepodchodzilem do robienia prawka  bo mam przeczucie ze znowu cos sie zmienilo i znowu bede mial z tym tylko nerwy i skoncze bez prawka.

Prawo jazdy - problem

mati0008 wczoraj przypadkowo trafiłem na You Tube na taki filmik zapoznaj się z nim:

http://www.youtube.com/watch?v=-0tlzQmRa50&feature=relmfu

Co prawda filmik jest z przed roku, ale chyba przepisy się nie zmieniły przez ten czas.